Nieprzeczytane posty

Egipt a ubezpieczenie

1
Lecimy do Egiptu z meżem w październiku. Zastanawiam się nad wykupieniem sobie ubezpieczenia? W jakim tu obecnie mają korzystne oferty? Czy w zwiazku z obecną napiętą sytuacją w państwach arabskich czy takie ubezpieczenie będzie miało wyższy koszt?

Re: Egipt a ubezpieczenie

2
Jeśli martwi Cię obecna sytuacja w tym rejonie, to zrezygnuj z wyjazdu. Czy na prawdę warto? Do października macie na tyle dużo czasu, ze spokojnie uda się zmienić miejsce docelowe.
Nic mi nie wiadomo o podniesieniu kosztów ubezpieczenia, ale może odbyło się to cichaczem ;) Zobacz, jakie ubezpieczenie zapewnia Wam biuro pdorózy i wówczas szukaj dodatkowego.

Re: Egipt a ubezpieczenie

3
Mi się wydaje,że cała ta sytuacja z terroryzmem jest trochę rozdmuchana. Wprawdzie jest obecnie niebezpieczniej ale tak samo jest na przykład we Francji czy w Hiszpanii. Tam również zdarzały się ataki oraz moze być ryzyko. Wybór jednak należy do Was. Ubezpieczenie jest koniecznośćią w przypadku wyjazdów do takich krajów. Jeśli coś Wam się stanie a takie sytuacje się zdarzają to zapłacicie dużo nawet za opatrzenie palca. Najlepiej porównajcie sobie ubezpieczenia z poszczególnych tu.

Re: Egipt a ubezpieczenie

4
Falostar, pozwolę sobie nei zgodzić się z Tobą.
Byłabym daleka porównania sytuacji w Egipcie czy Tunezji, do tej we Francji.
Zwróć uwagę, że w krajach Maghrebu akcje terrorystyczne są często zwrócone przeciwko turystom, jako "nosicielom" zagrożenia dla religii muzułmańskie.
Zaś w Europie atakowane są osoby czy instytucje bezpośrednio zaangażowane w wysmeiwanie czy walkę z fundamentalizmem muzułmańskim..

Re: Egipt a ubezpieczenie

5
Wycieczkę wykupiliśmy sobie w styczniu. Jeszcze przed tą cała sytuacją z atakami tak więc człowiek nie wiedzial,że wszystko bedzie tak wyglądało. Lecimy do Hurghady. Nie zamierzamy zwiedzać a ma być to jedynie wypoczynek. Myślę,ze jednak Egipt będzie trochę bezpieczeniejszy niż Tunezja bo jednak tam obiekty turystyczne są oddzielone od większych miast.
Ogólnie to zastanawiałam się nad tym aby zrezygnować ale z tego co wiem to teraz byśmy stracili ponad 80% tego co wpłacilismy. Jest to jednak sporo ;/

Jaki może być koszt takiego ubezpieczenia na tydzień?

Re: Egipt a ubezpieczenie

7
W przypadku Hurghady jest bezpiecznie. Jest to w zasadzie zupełnie inny region.Całe miasto tylko dla turystyów.Takie ubezpieczenie nie jest drogie. Jest to koszt kilkudziesięciu złotych tygodniowo.Jesli ubezpieczysz cała rodzinę u jednego ubezpieczyciela będzie pewnie jeszcze taniej.
Jeszcze możesz sobie zajrzeć do tego artykułu: http://ub.comperia.pl/ubezpieczenie-tur ... a-wakacje/ - masz tam rozpiskę co obejmuje ubezpieczenie turystyczne.

Re: Egipt a ubezpieczenie

8
falostar pisze:W przypadku Hurghady jest bezpiecznie. Jest to w zasadzie zupełnie inny region.Całe miasto tylko dla turystyów.Takie ubezpieczenie nie jest drogie. Jest to koszt kilkudziesięciu złotych tygodniowo.Jesli ubezpieczysz cała rodzinę u jednego ubezpieczyciela będzie pewnie jeszcze taniej.
Jeszcze możesz sobie zajrzeć do tego artykułu: http://ub.comperia.pl/ubezpieczenie-tur ... a-wakacje/ - masz tam rozpiskę co obejmuje ubezpieczenie turystyczne.
A jak to jest jeszcze w przypadku choroby przewlekłej? Maż ma niedomykalność zastawki międzykomorowej . Czy w takim przypadku ubezpieczenie kosztuje trochę więcej ? Czy trzeba takie rzeczy zgłaszać do ubezpieczyciela?

Re: Egipt a ubezpieczenie

10
Dzisiaj z rana dopytałam się o ubezpieczenie.Okazało sie,ze tak jak myslałam dla choroby przewlekłej jest trochę drogie jednak mąż sobie wykupił. Nie bedzie ryzykował. Jeśli by sobie wykupił takie tańsze turystyczne to w przypadku gdy ukryje się taką chorobę przewlekła to nie wypłacają odszkodowania. Tak więc nie wolno tego ukrywać.
Ubezpieczyliśmy się ostatecznie w compensie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Egipt”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości