Nieprzeczytane posty

Największa atrakcja Budapesztu

1
Co, Waszym zdaniem, jest największą atrakcją stolicy Węgier? Ostatnio spierałam się o to z moim kolegą, który jest pilotem wycieczek i jeździ tam dość często na krótkie wypady. Czy dla Was atrakcją są same zabytki? Owszem: Baszta Rybacka jest piękna - byłam, widziałam, podziwiałam- ale czy nie cenicie bardziej urokliwych uliczek, miłych kawiarenek, nietypowych spotkań z ludźmi? Wiem, że to wartość dodana do wyjazdu, ale chyba właśnie coś takiego najbardziej mnie urzeka. Macie podobnie?

Re: Największa atrakcja Budapesztu

3
Mieszkam od pół roku w Budapeszcie i miałem wiele okazji, aby odkrywać jego uroki. Wszystkie ciekawe miejsca, zakamarki i piękne widoki oraz wspaniali ludzie czynią to miejsce naprawdę wyjątkowym. Będzie mi ciężko opuścić to miejsce niebawem. W dużej mierze dla znajomych, ale też w celu sprawdzenie siebie i nauczenie się wytrwałości w postanowieniu, spisuję wszystko co mi przyjdzie do głowy na moim blogu, właśnie na temat Budapesztu.
Pozdrawiam i zapraszam na bloga christom.pl

Re: Największa atrakcja Budapesztu

4
o, tak. Popieram eDom.
Dla mnie również w każdym miejscu na ziemi więcej warte i na dłużej w pamięci pozostają małe uliczki, lokalni mieszkańcy i kuchni regionu, wzbogacona o lokalne napoje (także wyskokowe).
a na koniec dnia, na początek także kąpiele w łaźniach i basenach, których w Budapeszcie nei brakuje.

Re: Największa atrakcja Budapesztu

5
generalnie warto pójsć na wyspę Małgorzaty, szczególnie jeśli jedziemy z małymi dziećmi. Jest tam malutkie zoo -> jakie kurczaczki i kozy etc. Na samym poczatku sa też fontanny które grają do muzyki. Na całej wyspie jest możliwość wynajęcia rowerów więc mozna sobie pojeździć. nie ma tam tylu turystów w sezonie. Przede wszystkim jest troche chłodniej niz w mieście. :) Warto tez pójśc na dzielnicę Żydowską, jest ona po stronie pesztu. Bardzo atrakcyjna i specyficzna, szczególnie jesli ktoś się interesuje kulturą.

Re: Największa atrakcja Budapesztu

7
Moim zdaniem nie ma jednej, najlepszej atrakcji. Budapeszt jako całość jest atrakcyjnym miejscem. Na pewno imponuje monumentalną architekturą. Doskonale prezentuje się budynek parlamentu, Baszta Rybacka, Wzgórze Zamkowe, na mnie niesamowite wrażenie zrobił też Plac Bohaterów ze wszystkimi najważniejszymi, wybitnymi postaciami z historii Węgier w jednym miejscu. Blisko placu bohaterów jest jeszcze piękny zamek Vajdahunyad, w którym znajduje się Muzeum Rolnictwa.

Wyjątkowym miejscem jest także New York Cafe - kawiarnia z wnętrzem w stylu pałacowym do której ustawiają się bardzo długie kolejki.

Osobna kwestia to muzea w Budapeszcie - tu także oferta jest ciekawa i urozmaicona.
O tym więcej można przeczytać na blogu: https://kierunekzwiedzania.pl/budapeszt ... obaczyc-2/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budapeszt”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości