Nieprzeczytane posty

Re: Podróże matki z dzieckiem

3
bezpiecznie tzn. na co zwracać uwagę przy wyborze trasy, biura podróży itp. Żeby nikt nam na przykład krzywdy nie zrobił :) Dodam, że nie wyjeżdżałam z córką poza granice Polski - raczej sama podróżowałam, ale teraz jest na tyle duża że chciałabym jej świat pokazać.

Re: Podróże matki z dzieckiem

7
Podróże z dzieckiem na pewno nie są łatwe, zwłaszcza dla młodych rodziców, którzy o wszystko się boją :D ale na pewno warto pokazywać małemu człowiekowi świat i dzielić się z nim pasją do podróżowania :)
Na pewno wybierając ofertę biura podróży warto dowiedzieć się czy organizowany jest jakiś czas dla dzieci - animację, wspólne gry, czy w naszej grupie będzie wiele dzieci. To wszystko ma znaczenie.
Zależnie od wielu dziecka i odległości od domu musimy dowiedzieć się też jak wygląda kwestia jedzenia dla dziecka w danym kraju - czy dostępne są produkty, które dziecko lubi, gdzie można je zakupić, czy może lepiej wziąć ze sobą coś z domu. Potem wszystko zależy od dziecka ;) trzyletnia siostrzenica mojego męża we Włoszech jest strasznym niejadkiem i bali się, że w Polsce na wakacjach nic nie zje, a tak jej posmakowało, że tylko prosiła o dokładki :lol:
Przy dzieciach oczywiście trzeba zwrócić uwagę też na wygodne ubranka, buty, przygotować apteczkę pod kątek dziecka, zabrać zabawki i można ruszać na podbój świata :)

Re: Podróże matki z dzieckiem

9
Dzieci (poniżej 2. roku życia) za przelot liniami AIR FRANCE niezależnie od długości lotu, płacą 10 proc. taryfy lotniczej (plus opłaty lotniskowe). Maluch podróżuje wówczas na kolanach osoby dorosłej i nie posiada własnego miejsca. Rodzic lub opiekun otrzymuje specjalny pas bezpieczeństwa, którym przypina się wraz z dzieckiem w wymaganych momentach podczas podróży. Mimo, iż pociecha nie posiada własnego fotela, to wymagane jest uprzedzenie przewoźnika o planowanej podróży z maleństwem i założenie rezerwacji lotniczej. Najmłodsi muszą podróżować z osobą dorosłą powyżej 18. roku życia. Każdy z pasażerów może mieć pod opieką nie więcej niż jedno małe dziecko. Rodziny podróżujące z dziećmi mają pierwszeństwo w wejściu na pokład.

Praktyczne wskazówki

przed wyjazdem warto sprawdzić wszystkie niezbędne DOKUMENTY dziecka, które są wymagane przez policję, agentów celnych i urzędników imigracyjnych w kraju docelowym,
w przypadku, gdy dziecko jest w trakcie leczenia lub cierpi na chorobę lokomocyjną należy zabrać ze sobą dokumentację medyczną i leki,
zaleca się zadbanie o odpowiednią ilość płynów w czasie podróży oraz ewentualnie specjalnego jedzenia,
w trakcie startu i lądowania dziecko powinno OTRZYMAĆ smoczek, butelkę, lizaka lub ciastko na wypadek wystąpienia bólu uszu,
odradza się podróżowania z dziećmi wcześniej niż siedem dni od dnia narodzin oraz jeśli dziecko jest chore.
Informacje na temat dodatkowego bagażu

Dziecko do 2. roku życia podróżujące na kolanach opiekuna może mieć ze sobą następujący bagaż bez dodatkowych opłat:

1 sztukę bagażu podręcznego, o wadze poniżej 12 kg, którego rozmiary nie przekraczają 55 cm x 35 cm x 25 cm,
1 sztukę bagażu rejestrowanego do 10 kg* oraz
składany wózek, nosidełko lub fotelik samochodowy (który przewozi się bezpłatnie jako dodatkową sztukę bagażu rejestrowanego).
*nie dotyczy taryf MINI

Wózki dziecięce mogą być wprowadzone na pokład samolotu w zależności od ich rodzaju i wolnego miejsca:

małe wózki składane nie mogą przekraczać 15 cm x 30 cm x 100 cm,
pozostałe wózki składane można przewozić w ramach bagażu podręcznego przeznaczonego dla dzieci a ich rozmiar nie może przekraczać 55 cm x 35 cm x 25 cm. Ponadto wózek musi być przewożony w pokrowcu. Trzeba pamiętać, że dla bezpieczeństwa niektóre lotniska mogą odmówić wprowadzania wózków do stref boarding’u.
Posiłki na pokładzieW czasie lotów powyżej 2,5 godziny podawany jest specjalny posiłek dla młodszych dzieci dostosowany do ich wieku (np. ciastka oraz słoik z gotowym daniem). Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zamówić go w czasie rezerwacji lub zakupu biletu, najpóźniej 24 godziny przed wylotem.

Gondola i regulowany fotelik samochodowy

Linie AIR FRANCE na trasach dalekiego zasięgu w Klasie Biznes, Premium Economy i Ekonomicznej umożliwiają zamówienie dla małego dziecka specjalnej gondoli. Zostały one zaprojektowane dla dzieci ważących poniżej 10 kg i mierzących mniej niż 70 cm. Liczba gondoli dostępnych na pokładzie jest ograniczona, dlatego aby sprawdzić ich dostępność i je zamówić należy skontaktować się telefonicznie z przewoźnikiem po zarezerwowaniu biletu, najpóźniej 48 godzin przed wylotem (nie można ich zamówić drogą online). W przypadku, gdy zamówieni gondoli nie jest możliwe - maleństwo podróżuje cała drogę na kolanach rodzica. Jeśli rodzic zdecyduje się wykupić osobne miejsce dla dziecka, to może ono podróżować w regulowanym nosidełku samochodowym przymocowanym do fotela.

Podarunki dla najmłodszych

W czasie lotów międzykontynentalnych dla uprzyjemnienia podróży najmłodsi pasażerowie otrzymują zestaw upominków (np. pluszowe zabawki).

Dla komfortu dziecka rodzic może zabrać ze sobą własny fotelik samochodowy, pod warunkiem, że spełnia on określone wymogi:

został dopuszczony do użytku samochodowego (niestandardowe foteliki mogą być odrzucone przez personel w czasie odprawy lub wsiadania na pokład).
fotelik nie jest szerszy niż 41 cm,
można go ZAINSTALOWAĆ na pokładzie samolotu według wskazówek producenta,
fotelik może być przypięty pasem bezpieczeństwa.
Podróże z kilkuletnimi dziećmi

Dzieci powyżej 2 lat płacą najczęściej w zależności od taryfy, od 25 proc. do 100 proc. taryfy lotniczej plus opłaty lotniskowe w zależności od wybranej linii lotniczej. Dla rodzin podróżujących z kilkuletnimi dziećmi przygotowane są specjalne posiłki, gry, podarunki, etc.

Przygotowania do lotu

Przed wylotem należy pamiętać o tym, aby w bagażu podręcznym znalazły się najpotrzebniejsze rzeczy dla dziecka (np. ulubione książki, zabawki, kocyk, smoczek, etc.). Nie można także zapomnieć o spakowaniu ciastek lub gum do żucia, aby zmniejszyć ewentualny ból uszu w trakcie startu i lądowania.

Dziecko bez opiekuna (tzw. UM)

Dziecko musi podróżować w towarzystwie osoby pełnoletniej. Wyjątkiem są nieletni rodzice lub opiekunowie prawni. Dzieci powyżej w wieku od 5 do 15 lat, jeśli lecą same, to muszą znajdować się pod specjalną opieką obsługi osoby z linii lotniczej Ta dodatkowa usługa (w Air France tzw. UM – „Unaccompanied Minors” podlega opłacie 50-75 EUR. W momencie odprawy, przedstawiciel linii odbiera dziecko i towarzyszy mu do chwili wejścia na pokład. W czasie lotu dzieckiem opiekuje się załoga, a w miejscu docelowym do momentu odebrania, małoletni podróżny przebywa w towarzystwie przedstawiciela linii. Informacje o tym, że dziecko będzie podróżować bez opiekuna należy przekazać przewoźnikowi w chwili rezerwacji biletu. Należy podać dane osób odprowadzających i odbierających dziecko w porcie docelowym oraz wypełnić specjalny formularz na lotnisku przy odprawie przy tradycyjnych stanowiskach (odprawa online nie jest możliwa w tym przypadku). Osoby w wieku 15 -18 mogą podróżować samodzielnie, jednak usługę UM można dokupić dla nich opcjonalnie, dla większego bezpieczeństwa małoletniego podróżnego. Dziecko w czasie podróży musi mieć przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty (ważny dokument tożsamości ze zdjęciem, w niektórych przypadkach również wizę i zaświadczenia o szczepieniach).

Posiłki

W czasie lotów dłuższych niż 2,5 godziny dzieciom podawane są specjalne posiłki, po uprzednim zamówieniu przy dokonywaniu rezerwacji lub najpóźniej 24 godziny przed wylotem. Posiłek ten jest dostosowany do wieku dziecka.

Prezenty

Na trasach dalekiego zasięgu dzieci dostają od linii lotniczej prezenty. W skład podarunku wchodzą m.in. kredki, kolorowanki, układanki i inne drobne zabawki. Dzieci mogą również słuchać kanałów muzycznych, grać w gry komputerowe i oglądać kreskówki lub filmy. Szeroka oferta multimedialna jest do dyspozycji każdego pasażera przy jego fotelu na rejsach dalekiego zasięgu

Źródło artykułu

http://podroze.onet.pl/aktualnosci/jak- ... rady/nzsp6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kobieta w podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości