Nieprzeczytane posty

Porto

1
Czy możecie podpowiedzieć co warto zobaczyć w Porto i okolicach? Mile widziane też jakieś sprawdzone restauracje, kawiarnie itp. Chciałbym również spróbować znanego trunku tamtych rejonów, więc może odwiedziliście jakąś winiarnię godną polecenia?

Re: Porto

4
Porto jest pięknym miastem do którego na pewno jeszcze kiedyś wrócę. Najbardziej urzekł mnie widok łódek transportujących beczki z winem, które były zacumowane przy brzegu. Podobał mi się również nietypowy most na gorze którego jeździło metro, a na dole jeździły auta. Po drugiej stronie rzeki jest kolejka linowa, z której można podziwiać cudowne widoki. Uwielbiam kolejki linowe, a tej w Porto mogę zarzucić jedynie to że przejażdżka nią była troszkę za krótka. Będąc na górze mostu widziałam również że niedaleko jest także kolejka szynowa, ale nie korzystałam z niej, więc nie mogę nic powiedzieć na ten temat.

Re: Porto

5
kasia pisze:Porto jest pięknym miastem do którego na pewno jeszcze kiedyś wrócę. Najbardziej urzekł mnie widok łódek transportujących beczki z winem, które były zacumowane przy brzegu. Podobał mi się również nietypowy most na gorze którego jeździło metro, a na dole jeździły auta. Po drugiej stronie rzeki jest kolejka linowa, z której można podziwiać cudowne widoki. Uwielbiam kolejki linowe, a tej w Porto mogę zarzucić jedynie to że przejażdżka nią była troszkę za krótka. Będąc na górze mostu widziałam również że niedaleko jest także kolejka szynowa, ale nie korzystałam z niej, więc nie mogę nic powiedzieć na ten temat.
A w grudniu jak byłam na bilecie z kolejki linowej można było mieć jedną degustację wina w pobliskiej winiarni (mapka była z tyłu biletu gratis :) poza tym warto się przejść do kilku winiarni i posmakować różnych win Porto.

Re: Porto

7
Winiarni, a właściwie piwnic jest masa. Niektóre oferują zwiedzanie ok. 20 min oraz degustację gratis, w innych należy przygotować się na wydatek. I tu ceny są bardzo różne od bodajże 2,50 Euro do 30 nawet.
Kolejką / elevador warto podjechać dla wspaniałych widoków.
Cóż, wg mnie całe Porto warte jest spędzenia w nim kilku/nastu dni. Bo i plaże, i zabytki, i włóczęgi po zakamarkach...

Re: Porto

9
Byłam w Porto miesiąc w październiku 2014 i uważam, że miasto ma swój urok :)
Przykry jednak jest widok wielu opustoszałych kamienic i sklepów w centrum historycznym, czy w okolicach Boavista jak również nad morzem koło Foz. Byłam w szoku!

Re: Porto

10
globus pisze:W Porto polecam przejść się po tych małych, bardzo klimatycznych winiarniach. Kopke czy Calem mają świetny klimat, warto je zobaczyć. Zdecydowanie warto zostać w Porto więcej niż kilka dni. Bardzo przyjemne miasto.
wg mnie Calem, to taki Jonny Walker - świetny marketing, a jakość niekoniecznie najwyższych lotów ;) Podobnie, jak Sandeman

o wiele lepiej plasują się moim zdaniem takie piwnice, jak Cockburn's, Taylor's czy Graham's
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości