Nieprzeczytane posty

Wycieczka do Krakowa - gdzie na obiad?

1
Proponuję stworzyć listę restauracji i kawiarni, które są warte odwiedzenia podczas wycieczki lub spaceru w Krakowie :).

Ja osobiście lubię restauracje:
Mamma Mia - Karmelicka 14
Trattoria Soprano - św. Anny
Pod Wawelem - św. Gertrudy 26

Odkryłam też ciekawą kawiarnię na Brackiej 4 - CupCake Corner :).

Jeśli chodzi o wyjście na drinka:
To bezapelacyjnie Baroque na św. Jana 16 i Plac Nowy 8 :)

Re: Wycieczka do Krakowa - gdzie na obiad?

2
Polecam Chaczapuri na ulicy Floriańskiej 26. Bardzo smaczne jedzenie z kuchni gruzińskiej. Może mało ma to wspólnego z samym Krakowem, lecz można tam w miarę tanio zjeść, i to na Starówce. :)
Mijając szyldy restauracji w Krakowie najbardziej rzuca się w oczy "Piwnica Pod Złotą Pipą". Niestety nie miałem okazji wstąpić, ale nazwa wywołuje uśmiech ludzi przechodzących ulicą. :D

Re: Wycieczka do Krakowa - gdzie na obiad?

3
Zdecydowanie Baroque na Placu Nowym, na Kazimierzu, cenie sobie szczególnie za świeżość składników, pyszne ryby.
Ta knajpka tak jak już pisałeś/łaś będzie odpowiednia również, na drinka czy koktajl, ceny są adekwatne do jakości podawanych dań. Ogólnie polecam Kazimierz w poszukiwaniu smacznych zaskakujących miejsc, powstaje ich naprawdę sporo, często przechadzając się nim sama jestem zaskoczona ilością wyjątkowych knajpek.

Re: Wycieczka do Krakowa - gdzie na obiad?

8
Polecam miejsca na obiad ale także na kawe i coś słodkiego lub coś mocniejszego (osobiscie tam byłam ) jak zwiedzałam Kraków .

Na kazimierzu - ul. Józefa 17 "kolanko" (polecam naleśniki )

Stare miasto :
Smak Ukraiński - ul.Kanoniczna (obiad ale także coś słodkiego można zjeść )

Kawiarnio-cukiernia : ul.Grodzka róg Senackiej (kawa i desery trzeba spróbować "oczami sie tam je" )

Przy sukiennicach w wieży sachodzi sie na doł do pubu-restauracji ( ale także jest tam mała scena mały teatr ) polecam wino grzane i piwo grzane .

Re: Wycieczka do Krakowa - gdzie na obiad?

10
rodut pisze:Lanch Bar u Basi , Bronowicka 86, Kraków
za 12,50 tak się objecie że ciężko będzie wam wyjść z lokalu
jedzenie jest bardzo smaczne

Czy to nadal funkcjonuje? Wyszło mi, że będę w Kraku w marcu a problemem zawsze jest jedzenie na mieście. Przeważnie jest mało ekonomicznie. Tak więc będę wdzięczna za wszystkie niskobudżetowe miejsca obiadowo-kolacyjne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kraków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości