Nieprzeczytane posty

Re: Gdzie warto pojechać ?

2
Jedz do Hiszpanii. Zawsze się znajdzie jakiś niedrogi hotelik. Można też wynająć sobie wille. Jedzenie jest tam relatywnie tanie a i można zawsze podhjechać do jakiegoś większego miasta pozwiedzać. Jedyny większy koszt to podróż - ok 2tys km. Najwygodniej samolotem ale można i autem - w zalezności od spalania pójdzie 120-170 l paliwa. Przy 150 litrak po 1.5 euro za litr masz koszt 225 euro czyli 900 PLN. Jeżeli jedziesz w 5 osób to ok 180 PLN na osobe. A wakacje, w sumie na pewno wyjdą taniej niż nad polskim morzem.

Re: Gdzie warto pojechać ?

5
Polecam lokalne piękne muzea, w każdym z hiszpańskich miast oraz małe, wspaniałe Masco de Arte Abstraeto Kspafiol, znajdziemy tu garstkę pozostałych domów wiszących, które są również nadal bardzo ważnym elementem lokalnej sceny. Najbardziej prestiżowym miejscem w mieście jest Parador de Cuenca, mieszczący się w X-wiecznym klasztorze na pobliskiej skale. Znajduje się on na drugim końcu kładki od wiszących domów w centrum miasta, podczas gdy najlepszą restauracją w mieście (i świetnym miejscem na drinka) jest Figrtn del Hu6car, sfotografowana ze względu na jej niepewną grzędę i położona w pobliżu katedry.

Na Starym Mieście warto zatrzymać się w nastrojowym Posada do San Jose, tuż obok anglo-normańskiej katedry. Mówi się, że malarz Diego Velazquez często się tu zatrzymywał i być może korzystał z tutejszych - aspiracji podczas malowania Las Meninas, jednego z najsłynniejszych dzieł sztuki w Prados

Re: Gdzie warto pojechać ?

6
Ostatnie państwo muzułmańskie w Hiszpanii. Choć na zewnątrz surowy i niepozorny, prawie każda powierzchnia jego wnętrza pokryta jest geometrycznymi i płynnymi wzorami arabeskowymi.

Przez prawie 250 lat ta "Czerwona Forteca" służyła mauretańskim władcom Granady jako pałac, harem i rezydencja dla urzędników dworskich. Gdy jedno miasto po drugim w królestwie Al-Andalus upadało na rzecz chrześcijańskiej Hiszpanii, Maurowie z Granady zawarli układ z królami Kastylii i stali się schronieniem dla muzułmańskich artystów, uczonych i intelektualistów, skutecznie koncentrując hiszpańską muzułmańską sztukę wysoką i kulturę w stopniu niewidzianym od X-wiecznej Cordoby .

Po ostatecznym zwycięstwie chrześcijan 2 stycznia 1492 roku "chłopiec-król" Boabdil (Mohammed XII) poddał Alhambrę i opuścił Hiszpanię na zawsze. Katoliccy monarchowie Lerdynand i Izabela zamieszkali w pałacu i, jak głosi tradycja, 17 kwietnia w Sali Ambasadorów podpisali z Krzysztofem Kolumbem ostateczne dokumenty eksploracyjne. Oddzielony od Alhambry przez skrawek lasu, mniejszy, ale równie wystawny pałac letni Generalife znajduje się wśród fontann i piętrowych ogrodów.

Najsłynniejszy z hiszpańskich hoteli rządowych, Parador de Granada San Francisco, mieści gości w zaczarowanych murach Alhambry, gdzie przeżywają oni dreszczyk emocji.
gdzie mogą oni cieszyć się dreszczykiem emocji, przemierzając patia i tereny po godzinach zamknięcia. Pokoje w bogato wyposażonym oryginalnym budynku są najbardziej godne uwagi ze względu na uprzywilejowane widoki na kompleks i Granadę poniżej. Współczesną opcją jest butikowy Hotel Gar-Anat, w historycznym centrum miasta. Każdy z jego 15 pomysłowych pokoi przedstawia słynnego poetę, filozofa lub literackiego luminarza związanego z Granadą.

Po rekonkwiście, Maurowie zamieszkali w średniowiecznej dzielnicy Albaicfn, która wznosi się na zboczu w kierunku Alhambry. Podążaj labiryntem wąskich, brukowanych uliczek, mijając pokryte kwiatami mury otaczające starożytne domy i ich ogrody, aż do Mirador de San Nicolds, skąd roztacza się najwspanialszy widok na to czarujące miasto. Zapraszamy na kolację do restauracji Estrellas de San Nicolds, gdzie współczesnej kuchni andaluzyjskiej towarzyszy widok na oświetloną Alhambrę. Aby skosztować jednych z najlepszych i najobfitszych hiszpańskich tapas, udaj się na przylegające place Pescaderfa i Bib-Rambla.

Polecam także temat o Sewilli.

Re: Gdzie warto pojechać ?

7
Kastylia i León, Hiszpania

Prawie doskonałe 11-wieczne mury Avila są chronionym skarbem narodowym. Dziesięć stóp grubości i 40 stóp wysokości, zajęło ponad 2000 robotników i 10 lat, aby zbudować miasto, którego wzgórza obejmują 90 półokrągłe wieże strażnicze, wąskie łukowate bramy i ponad 2300 zdobień, które nadal wyglądają na zdumiewająco nowe. Chodnik wzdłuż szczytu pozwala wyobrazić sobie zbliżającą się armię Maurów - lub uzyskać dobry widok na bociany, które gnieżdżą się w miejskich dzwonnicach. Nawet surowa XII-wieczna katedra została wbudowana w mury miasta, aby służyć częściowo jako forteca wojskowa.

Avila,

Avila od dawna zajmuje centralne miejsce w religijnej historii Hiszpanii, jako miasto rodzinne św. Teresy, która została tu zamordowana w 1515 roku. Krucha, dowcipna mniszka karmelitańska z rodziny o żydowskich korzeniach, była kluczową postacią hiszpańskiej kontrreformacji, która stała się pierwszym żeńskim doktorem Kościoła i patronką Hiszpanii.

Pobyt w hotelu Palacio de los Velada, tuż obok pałacu biskupiego i katedry, stawia Cię w duchowym i geograficznym sercu Avili. Ten zmodernizowany renesansowy pałac emanuje współczesnym przepychem. Możesz zrelaksować się przy drinku na wspaniałym, pokrytym szkłem dziedzińcu krużganków, o ile nie został on zajęty przez lokalne wesele, które prawdopodobnie zaprosi Cię do wspólnej zabawy.

Avila znajduje się ok 68 mil/110 km na północny zachód od Madrytu.

Re: Gdzie warto pojechać ?

8
Ja teraz w lipcu byłam na wakacjach w Hiszpanii na wybrzeżu Marbelli, ehhh po prostu brakuje słów na to jak było pięknie, dawno już tak nie wypoczęłam. A jakie pyszne jedzenie! Polecam każdemu naprawdę, wszystko świeże i człowiek od razu czuje się zdrowszy. Wynajmowaliśmy willę, więc nie było stresu związanego z hotelem, naprawdę warto czasem wybrać się w takie bardziej ekskluzywne miejsce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hiszpania ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość