Nieprzeczytane posty

Samochodem przez Chorwację by Gracias + Budva

1
Witajcie,

Dziś chciałbym zaprosić wszystkich na podróże samochodem po Chorwacji. Pewnie wielu z Was odwiedziło ten region Europy jak również wielu planuje się tam udać. Postaramy się w tej relacji przybliżyć urok miejsc, które odwiedziliśmy jak również zachęcić to zwiedzania tego kraju przemierzając go samochodem.

Na początek proponuję przejazd dwoma odcinkami częściowo Magistrali Adriatyckiej.
Pierwszy z nich to odcinek miedzy miastem Plomin, które znajduje się we wschodniej części Istrii a miastem Senj w zatoce Kvarner.

Trasa Plomin - Senj, Chorwacja 2018
Trasa Plomin - Senj, Chorwacja 2018
plomin-senj_2018.jpg (401.96 KiB) Przejrzano 3129 razy
Kolejny odcinek to trasa E65 z Senj do okolic Starigradu.

Trasa Senj Starigrad, Chorwacja 2018
Trasa Senj Starigrad, Chorwacja 2018
Senj-Starigrad_2018.jpg (214.21 KiB) Przejrzano 3129 razy

cdn ...

Re: Samochodem przez Chorwację by Gracias

2
Każdy komentarz jest zbędny, wystarczy spojrzeć na te widoki, super video, nie spodziewałem się że ta część wybrzeża jest tak malownicza a jeszcze do tego ta jakość dróg, nic tylko jechać.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Samochodem przez Chorwację by Gracias

3
... nie spodziewałem się że ta część wybrzeża jest tak malownicza a jeszcze do tego ta jakoś dróg, nic tylko jechać
to jedna z fajniejszych dróg w Chorwacji wzdłuż wybrzeża, którą mogę polecić. Jadąc tą drogą, szczególnie "starą Magistralą" można poczuć klimat wakacji i czasami dreszczyk emocji ocierając się o pobocze.

Zaczynając naszą relację od "startu" w Plomin warto się cofnąć na chwilę na południe Istrii. Jednak nie do pięknej Puli, którą później odwiedzimy a do Medulinu, który mogę z całą pewnością polecić tym którzy lubią przesiadywać w kawiarniach spoglądając na zachodzące słońce pijąc przy tym aromatyczną kawę.

No dobrze, zerknijmy jak dojechać do tego miasta. Z południowej Polski mamy do przybycia niewiele ponad 1000 km, co powinno nam zająć przy bardzo spokojnej jeździe około 14 godzin wliczając postoje na kawę.

Załącznik dojazd_medulin-2018.jpg nie jest już dostępny

Będąc na miejscu możemy wybrać się na spacer do starszej części miasta. Nie oczekujmy tu jednak klimatu Dubrovnika czy Šibenika, to inne miasta o odrębnej historii. Tu po prostu przyjemnie się spaceruje, a restauracje potrafią zaoferować dobre wino.

Załącznik 01_Medulin_2018.JPG nie jest już dostępny
Trasa Polska - Medulin, Istria, Chorwacja
Trasa Polska - Medulin, Istria, Chorwacja
dojazd_medulin-2018.jpg (342.5 KiB) Przejrzano 3112 razy

Zbliżając się do portu trafimy na ulicę ze sklepikami i restauracjami.

Medulin, Istria
Medulin, Istria
01_Medulin_2018.JPG (358.35 KiB) Przejrzano 3112 razy

Mijając restauracje na wprost dojdziemy do Arena Medulin Campsite : https://www.arenacampsites.com/en/camps ... na-medulin , który jest bardzo dobrze ulokowany.

My jednak skierujemy się na plażę ...

Medulin, Istria
Medulin, Istria
02_Medulin_2018.JPG (235.82 KiB) Przejrzano 3112 razy
Medulin, Istria
Medulin, Istria
03_Medulin_2018.jpg (239 KiB) Przejrzano 3112 razy

wzdłuż której są umiejscowione beach bary

Medulin, Istria
Medulin, Istria
04_Medulin_2018.JPG (322.89 KiB) Przejrzano 3112 razy
Medulin, Istria
Medulin, Istria
05_Medulin_2018.JPG (379.1 KiB) Przejrzano 3112 razy
Medulin, Istria
Medulin, Istria
06_Medulin_2018.JPG (284.74 KiB) Przejrzano 3112 razy

warto tu siąść na chwilę :D

Wracając do mariny ...

Medulin, Istria
Medulin, Istria
07_Medulin_2018.JPG (260.75 KiB) Przejrzano 3112 razy

polecam zatrzymać się w jednej z restauracji, kawiarni znajdujących się tutaj

Medulin, Istria
Medulin, Istria
08_Medulin_2018.JPG (296.92 KiB) Przejrzano 3112 razy
Medulin, Istria
Medulin, Istria
10_Medulin_2018.JPG (305.56 KiB) Przejrzano 3112 razy
Medulin, Istria
Medulin, Istria
09_Medulin_2018.JPG (308.14 KiB) Przejrzano 3112 razy

aby wypić wspomnianą na początku kawę przy zachodzącym słońcu.

Medulin, Istria
Medulin, Istria
11_Medulin_2018.JPG (211.79 KiB) Przejrzano 3112 razy
Medulin, Istria
Medulin, Istria
13_Medulin_2018.jpg (151.35 KiB) Przejrzano 3112 razy

Jak zatem oceniamy to miasto na południu Istrii ...

bardzo dobrze.

Warto tu wstąpić aby na trochę "wyluzować" od codzienności.

cdn ...

Re: Samochodem przez Chorwację by Gracias

6
Bardzo fajne miejsce, można znaleźć sporo pięknych plaż w okolicy, powiem więcej, całe wybrzeże jest usiane pięknymi piaszczystymi zakątkami. Zastanawiam się czy mieliście okazje skoczyć na wyspę Levan, ponoć jest to bardzo urokliwa wyspa, i patrząc na mapie jest stosunkowo blisko.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Samochodem przez Chorwację by Gracias

7
... i te kawiarnie nad wodą, uwielbiam takie miejsca ...
ja też, każdego wieczoru gdzieś siadamy. To moja ulubiona pora dnia. Czasami nawet na plaży, w jakimś beach barze, byle był klimat tego miejsca. Fajną muzykę niekiedy grają. W Chorwacji dopiero od niedawna się to pojawiło. W Bułgarii już w 2012 roku były. A chyba pierwsze tego typu kluby powstały na Ibizie.
Przez was zacząłem na poważnie myśleć o tym żeby wybrać się gdzieś dalej w trasę.
cięszę się bardzo, że Ci się podoba. Super, że planujesz wyjazd (y)
... czy mieliście okazje skoczyć na wyspę Levan, ponoć jest to bardzo urokliwa wyspa ...
byliśmy tylko kilka dni w Medulinie, później pojechaliśmy dalej na południe Chorwacji. Nie starczyło czasu, ale masz całkowitą rację, okolica jest piękna. Kolejnym razem, gdy będziemy tam postaram się wygospodarować czas. Chorwacja jest na tyle blisko, iż można się wybrać na taki dłuższy week-end. Zdarzyło mi się już pojechać na 3 noce i bardzo fajnie to wspominam. Taki mały spontan :D to był. W środę po pracy wsiedliśmy do auta. W czwartek o 9 rano już piłem kawę w kawiarni patrząc na Adriatyk. A w niedzielę po śniadaniu, około 9 rano powrót.

Re: Samochodem przez Chorwację by Gracias

8
Czołem podróżnicy, stokrotne dzięki za ten fajny temat, przypomniałeś mi o Istrii, uwielbiam kontynentalną część Chorwacji, najbardziej utkwiły mi te faliste wzgórza, wysoko położone wioski, mili ludzie i ta cudowna kuchnia. Morze w tej okolicy należy do czystych a i słońca tu nie brakuje, nic tylko jechać.

Re: Samochodem przez Chorwację by Gracias

9
Arena Medulin Campsite to super miejsce, i jakie widoki. Bardzo ładnie prezentuje się Medulin na zdjęciach, nie ma takiego przepychu i ma klimat, być może dla tego że miejsce to wygląda by było bardziej dla lokalnych niż turystów, szczególnie zdjęcia: 01 i 02_Medulin

Ps a bedzie dalsza część wyprawy? :o

Re: Samochodem przez Chorwację by Gracias

10
Przepraszam, że nie odpisuję przez kilka dni, ale mam "urwanie głowy" w pracy.
...i słońca tu nie brakuje, nic tylko jechać.
Istria jest piękna, choć ja również bardzo lubię zatokę Kvarner.
Chorwacja to bardzo przyjazny kraj, spokojny i bezpieczny.
... ładnie prezentuje się Medulin na zdjęciach, nie ma takiego przepychu i ma klimat...
tak, czuje się klimat. To przyjemne miejsce wypoczynku. W sezenie jest trochę ludzi ale jakoś nam to nie przeszkadzało.
Wszystko z sobą współgrało. Może zabudowa miasta powoduje, iż nie czujemy tu "ścisku".
Ps a bedzie dalsza część wyprawy?
oczywiście, tylko trochę się uporam z pracą :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chorwacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości