Nieprzeczytane posty

Miejsca, które odwiedziłem podczas wizyty w Gdańsku- Zwiedziłem prawdziwe perełki Gdańska 2019 Oto one

1
Witam podróżniczy. Po przeanalizowaniu tego co warto zwiedzić w Gdańsku wliczając informacje zawarte na tym forum turystycznym wybrałem się na kilka dni do Gdańska starając się nie tylko zwiedzić to co trzeba ale także te mniej znane miejsca, oto kilka z nich

Stare miasto



Z wysokimi, dwuspadowymi domami kupieckimi, zdobionymi tu i ówdzie ozdobnymi dekoracyjnymi kwitnącymi kwiatami, dzielnica ta ma w sobie wyraźnie holenderskie klimaty. Było to rzeczywiście jedno z wielkich miast hanzeatyckich, a powojenni konserwatorzy wykonali wspaniałą pracę w odtworzeniu przepychu starego Gdańska (twierdzenie, że trudno powiedzieć, gdzie nowe elementy łączą się ze starym jest często prawdziwe).


https://pl.wikipedia.org/wiki/Stare_Miasto_(Gdańsk)

Jak wiele wielkich miast w Polsce, tak i Gdańsk miał własną Królewską Drogę Państwowych Procesji. Rozpoczęło się to przy monumentalnej Bramie Wyznnej, a kontynuowane było poprzez wspaniałą Złotą Bramę (która dziś jest dość apetycznym odcieniem błękitu). Tą trasą można podążać ulicą Długą i dalej do wspaniałego Długiego Targu, mijając po lewej stronie wspaniały Ratusz i mityczny Dwór Artusa, (wnętrza są tu oryginalne i warte obejrzenia).



Kolejny przystanek to oczywiście słynne muzeum drugiej wojny światowej

II wojna światowa rozpoczęła się atakiem Niemiec na Polskę w polskiej bazie wojskowej na Półwyspie Westerplatte w dniu 1 września 1939 r. Konflikt, który pochłonąłby życie około 55 milionów ludzi, jest zarówno wielką, jak i skomplikowaną historią do opowiedzenia, ale ta wystawa, która opowiada historię jednym okiem zawsze na temat doświadczeń Polski, w naszej opinii osiąga to całkiem znakomicie.

Teren muzeum zajmuje powierzchnię prawie 2,5 akrów, a budynek zajmuje powierzchnię 26 000 metrów kwadratowych. Budynek jest bardzo wyraźnie podzielony na trzy sfery, które odzwierciedlają związek pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością: przeszłością - metrem, teraźniejszością - placem otaczającym budynek, przyszłością - pochyloną wieżą ze szklaną fasadą i stropem sięgającym nawet 40,5 metra. W wieży mieści się na przykład biblioteka z czytelnią, salami wykładowymi i konferencyjnymi, a na ostatnim piętrze znajdzie się kawiarnia i restauracja z widokiem na Gdańsk.

https://muzeum1939.pl/

Bardzo fajny filmy, który oglądałem zanim wybrałem się do Gdańska




Number 3 czyli Katedra Oliwia

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bazylika_ ... sku-Oliwie

Wzniesiona na zachodnim krańcu Parku Oliwskiego, wznosząca się w górę katedra iwa, zajmująca dumne miejsce na zachodnim krańcu Parku Oliwskiego, została pierwotnie zbudowana jako prosta drewniana konstrukcja w XII wieku, a dopiero w 1224 roku dobudowano murowany mur. W 1350 r. pół-jadalny chłopiec kuchenny przypadkowo rozpalił pożar, który ogarnął cały budynek. Odbudowa rozpoczęła się natychmiast, ale w 1626 roku budynek został ponownie zniszczony, tym razem przez maruding szwedzkich żołnierzy. Nie zadowoleni z kradzieży dzwonów, ołtarzy i kosztowności, Szwedzi porwali nieszczęsnych mnichów z Oliwy na dobre i z ironią, to właśnie w tym budynku Polska i Szwecja w 1660 r. ostatecznie położyły za sobą przeszłość i podpisały traktat pokojowy. Zbudowany według klasycznego trzynawowego projektu z sklepioną bazyliką i ukształtowany w formie krzyża łacińskiego, dzisiejsze wnętrze jest zdominowane przez niezwykłe organy nad głównym wejściem. Zbudowane w latach 1755-1780 przez mistrza organowego Johanna Wulfa, a w owym czasie największe organy tego typu w Europie, posiadają ruchome cherubiny, anioły do gry w trąbkę i są wyposażone w oszałamiające 7.896 piszczałek i 110 rejestrów, co pozwala na niewiarygodnie szeroki zakres dźwięków i dźwięków, w tym falujące wody, krzyki zwierzęce i głosy ludzkie




Na uwagę zasługuje jeszcze kilka innych punktów: pomnik upamiętniający międzywojennego gdańskiego biskupa Edwarda O'Rourke'a, który znajduje się na ścianie po prawej stronie od głównego wejścia, a na drugim końcu kościoła - dziwne i piękne baldachimy wokół ołtarza głównego, pokryte gwiazdkami i przedstawiające 150 aniołów wyrywających się z masy chmur.


Fajne miejsce aby ucieć od codzienność i pobyć samemu za sobą. Znow podziękowania dla eksperta z tego forum za dodatkowe info odnośnie dodatków w okolicy bedzię o tym później


http://podroze-forum.pl/potrzebujesz-in ... t5193.html

Re: Miejsca, które odwiedziłem podczas wizyty w Gdańsku- Zwiedziłem prawdziwe perełki Gdańska 2019 Oto one

2
Ulica Mariacka



https://pl.wikipedia.org/wiki/Ulica_Mariacka_w_Gdańsku

Za jedną z katedr, znajdziecie się na magicznej ulicy Mariackiej, witanej przez Bramę Mariacką, która otwiera się na Motławę. Mimo że po II wojnie światowej ulica była stertą gruzów, od tego czasu została wiernie zrekonstruowana w oryginalnym stylu gotyckim.

Znajdują się tu znakomite sklepy z antykami i biżuterią, a także kilka ładnych pubów i kawiarni, ale to, co najbardziej atrakcyjne w tym ukrytym diamencie, to klimat starego świata. Ulica jest brukowana, a niemal wszystkie dostojne budynki mają ozdobne ganki, które rozciągają się na ulicę i tworzą wąską, intymną atmosferę. Ganki te zostały zrekonstruowane z oryginalnego kamienia i są wygrawerowane scenami patrycjuszy lub symbolami religijnymi. Wiele przedsionków posiada również rynny lub odpływy, które przybierają kształt smoków, ryb wyrzucających wodę. Znajdziesz tu najbardziej unikalną i symboliczną architekturę, więc upewnij się, że poświęcisz trochę czasu na odkrywanie tego miejsca z dala od Traktu Królewskiego.

W ciągu dnia można znaleźć sklepy z bursztynem i sklepy ze srebrem w pełnym rozkwicie, ale ulica Mariacka najlepiej prezentuje się w nocy, kiedy jest owiana tajemnicą a latarnie dodatkowo nadają jej upiorny nastrój. Jeśli zobaczysz ją za dnia, upewnij się, że wrócisz do niej kiedy jest zupełnie ciemno, ponieważ jest to zupełnie inne miejsce!

Re: Miejsca, które odwiedziłem podczas wizyty w Gdańsku- Zwiedziłem prawdziwe perełki Gdańska 2019 Oto one

3
No dobrze schodzimy na chwilkę z utartego szlaku

Festiwal Szekspirowski

Gdański Festiwal Szekspirowski to coroczny festiwal organizowany przez Gdański Teatr Szekspirowski w ostatnim tygodniu lipca lub w pierwszym tygodniu sierpnia. Jest to międzynarodowe wydarzenie łączące przedstawienia teatralne z wydarzeniami artystycznymi, warsztatami i spotkaniami z reżyserami teatralnymi. Impreza odbywa się w szekspirowskim teatrze zbudowanym w historycznym miejscu XVII-wiecznego domu zabaw, w którym występowali angielscy podróżujący aktorzy. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników teatru i powszechnie rozpoznawalna na międzynarodowej scenie teatralnej

http://festiwalszekspirowski.pl/pl/home/

Re: Miejsca, które odwiedziłem podczas wizyty w Gdańsku- Zwiedziłem prawdziwe perełki Gdańska 2019 Oto one

4
Co to za miejsce?

Jest to ulica dla pieszych z mnóstwem atrakcji dla fotografów, ponieważ istnieje tu wiele różnych konstrukcji, w tym klatek schodowych z filarami, kratami, sygnetami i gargulcami.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ulica_Piwna_w_Gdańsku

Ulica Piwna bo to o niej mowa to sklepy i kawiarnie, które warto odwiedzić. Budynki są bardzo kolorowe, a teren jest bardzo urokliwy. Gościnna ulica z doskonałym piwem....spróbuj Browar Piwna...gdzie jest świetne jedzenie i mikro-browar! Jest to kolejna perełka Gdańska z pięknym charakterem.

Re: Miejsca, które odwiedziłem podczas wizyty w Gdańsku- Zwiedziłem prawdziwe perełki Gdańska 2019 Oto one

5
Witam podróżników

Ja będąc w Gdańsku podążyłem szlakiem rodziny Ferberów


https://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_Ferberów_w_Gdańsku

Rodzina Ferberów była jedną z bardziej zwiastunowych rodzin w średniowiecznym Gdańsku. Z czasem dzięki handlowi, żegludze i sukcesom finansowym stali się najbardziej wykształconymi i zamożnymi najemcami starego miasta i zajmowali stanowiska władzy w regionie.

Wszyscy stanęli na głowie, gdy w 1460 r. miasto było oblężone przez sąsiednich Krzyżaków.Johann Ferber był bohaterem i został dowódcą armii miasta, radnym, wieloletnim burmistrzem i gubernatorem regionu. Jego syn, Eberhard, został rycerzem za bohaterskie czyny w Ziemi Świętej, a w 1515 r. król polski Zygmunt Stary nadał mu status szlachecki.
W rezultacie nowo utworzony rodzinny herb został ozdobiony trzema głowami knurów, ukłonem i symbolem dowcipu i odwagi ojców Everharda w czasie kryzysu.

Warto odwiedzić dom Ferberów

https://bazylikamariacka.gdansk.pl/bazy ... -ferberow/


Kolejne miejsce.

Na maleńkim, zimnym i mokrym półwyspie, poza Wolnym Miastem Gdańskiem, padły pierwsze strzały II wojny światowej. Pierwsza bitwa o najbardziej niszczycielski konflikt w historii ludzkości rozpoczęła się 1 września 1939 r. o godz. 4:48 niemieckiego pancernika Schleswig-Holstein, który o godzinie 4:48 pozwolił stracić zaporę artyleryjską na polską składnicę marynarki wojennej, Westerplatte.
Najlepsze miejsca w Gdańsku

Pomimo faktu, że Westerplatte było maleńkie i słabo strzeżone, dla nielicznych zaskoczeniem było to, że stanie się on miejscem pierwszej bitwy w strasznej wojnie. Warto wybrać się tam i zobaczyć to miejsce to jakby być w Krakowie i nie widzieć Auschwitz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości