Nieprzeczytane posty

Tydzień na Barbados- Relacja z podróży 2018- BYŁO CUDOWNIE

1
Relacja z Barbados 2018

Crane Beach2.jpg
Crane Beach2.jpg (710.87 KiB) Przejrzano 17369 razy
Hotel zatrzymaliśmy się na żółtym drzewie w St. Lawrence Gap. To był doskonale akceptowalny hotel taki normalny, wszystko czyste z super personelem. Widok jest fantastyczny, basen był ładny, ale bardzo gorący w środku dnia z ograniczonym cieniem. Lokalizacja była w pobliżu barów i restauracji, ale nie znaleźliśmy tu dużo korzyść i były one dość drogie i hałaśliwe. Zespoły, które grają mają czas do ok północy, co było dla nas zbyt późno. Pokój był duży i z wielkim balkonem, był chłodny z powodu morskiej bryzy, a jedynym powodem, dla którego użyliśmy klimatyzacji było zagłuszanie hałasu w nocy.
Accra Beach 2.jpg
Accra Beach 2.jpg (120.79 KiB) Przejrzano 17369 razy
Transport- Wynajęliśmy mały sedan na tydzień od Drive o Matic .To spowodowało że codziennie rano zwiedzanie wyspy i zwiedzanie zabytków i zwykle spędzaliśmy popołudnie na plaży lub basenie. Proponowałbym wynajem zwykłego samochodu zamiast Minimoke, klimatyzacja i możliwość zamykania rzeczy była świetna. Warto dodać że niektóre drogi, szczególnie na wschodnim wybrzeżu, są przerażające (wąskie i strome).

Co zwiedzić na Barbados


Punktem kulminacyjnym podróży były Ogrody Polowań. Anthony Hunt jest wielkim gospodarzem i stworzył piękny ogród i dom. Trudno opisać, jak wyjątkowy jest ten ogród i dom, zatrzymujesz się obok pola trzciny cukrowej i idziesz do rajskiego ogrodu z muzyką grającą w "wpuście" (zawalonej jaskini) wypełnionym palmami, orchideami, kwiatami i posągami. Następnie Anthony zaprasza do swojego domu (co jest czymś z tropikalnej fantazji) przekształconego z oryginalnej plantacji stajni na herbatę lub rum punch. $10.

Welshman's Gully Większy wpust z bardziej naturalną roślinnością i ścieżką o długości 5 mil. Wyłożyli banany dla małp o 10 lub 11 rano, a my czekaliśmy i pojawił się 20 osobowy oddział, który był dość rozrywkowy. $10.

Opactwo Św. Nicolasa
Jest to plantacja cukru, rezydencja i gorzelnia rumu na północnym wschodzie. Myślałem, że to był rodzaj rip-off zapłacić 30 dolarów, aby zobaczyć dom i kilka ładnych gruntów i próbują sprzedać ci 90 dolarów butelki rumu. Głównym czynnikiem wykupu jest doskonały stary film o życiu plantacji w latach 20.

Andromeda Botanical Gardens

Zdjęcie zrobione przez Karen Warren<br />www.worldwidewriter.co.uk
Zdjęcie zrobione przez Karen Warren
www.worldwidewriter.co.uk
Anthony Hunt .jpg (779.24 KiB) Przejrzano 17369 razy
Zdjęcie zrobione przez Karen Warren
http://www.worldwidewriter.co.uk

jest bardzo ładny dość rozległy ogród na wschodnim wybrzeżu $15.

Wildlife Reserve i Farley Hill Te znajdują się po drugiej stronie drogi na północnym krańcu wyspy. Farley Hill był całkiem ładny to ruiny domu plantacji z widokami myślę, że opłata za wstęp wynosiła 2 USD. Rezerwat Przyrody jest swego rodzaju wymyślony, ale OK, wiele żółwi, małp i innych zwierząt w zoo.

North Point znajduje się na dalekim północnym krańcu wyspy a widok bardzo spektakularny, magiczny krajobraz morski. Po drodze można zatrzymać się w kilku dobrych sklepach z upominkami na parkingu North Point. Jest to również wejście do jaskini Sea Flower, ale nie weszliśmy do niej, spacer szlakiem na szczycie klifów był naprawdę spektakularny.


Speightstown naprawdę podobało mi się to małe, przyjazne miasteczko z dawnym tropikalnym klimatem. Mieliśmy świetny lunch w Cassareep tuż przy głównym oporze na plaży.

Bridgetown było ciekawym, ładnym miastem z podpowiedziami miniaturowego Londynu z nawet miniaturowym Trafalgar Square z posągiem Nelsona. W niektórych sklepach turystycznych mieliśmy coś do jedzenia i picia przy słynnym moście i porcie jachtowym. Zeszliśmy do Wioski Pelikanów, która miała być miejscem z sklepami i restauracjami w pobliżu statków wycieczkowych. Był to długi, gorący spacer za nic, miejsce to było opuszczone

Plaże

Accra Beach
znajdowała się w pobliżu naszego hotelu w miejskiej części wyspy i pojechaliśmy tam najczęściej po południu. Mają prawie wszystko, czego można potrzebować. Parasol i dwa krzesła do wynajęcia za $10, czyste łazienki/szatnie, jedzenie, picie, kokosy. Woda była ładna i można nurkować na molo kilkaset metrów od brzegu nic spektakularnego, ale to było zabawne.


Crane Beach Choć jest to piękna plaża z palmami, klifami i fantazyjny hotel powyżej, na część publiczną trudno jest się dostać, trzeba zaparkować na bocznej ulicy i przejść nad skalistym molo. Sama plaża nie była tak ładna, myślę, że można zapłacić opłatę i korzystać z dostępu do hotelu, który ma własną plażę

Bath Beach Bardzo podobała mi się ta plaża Myślę, że jest to jedna z niewielu plaż na wschodnim wybrzeżu. Naprawdę lokalna plaża, bardzo ładna z palmami i wzgórzami. Ładna szatnia/łazienka. Nie ma wypożyczalni leżaków, ale można znaleźć wygodne miejsce pod palmami. Byliśmy tam w weekend i było tam wiele rodzin i grup szkolnych i kościelnych, które gotowały na świeżym powietrzu i grały w krykieta. Jest rafa u wybrzeży, próbowałem nurkować z rurką, ale jak mnie ostrzeżono, był silny prąd i trzeba uważać.

Folkestone Maritime Park Przyzwoite miejsce do nurkowania. Znowu mają szatnie/łazienki oraz mnóstwo palm i stołów piknikowych. Znajdują się tu również sklepy, w których można wypożyczyć sprzęt do nurkowania z rurką. To nie jest plaża i nadaje się tylko do snorkelingu. Wejście do wody jest trochę trudne. Istnieje kilka zestawów schodów w dół do skalistego brzegu. Wszędzie są ryby, a rafa w zasięgu ręki. Widziałem tam bardzo dużo ryb i koralowców. Próbowałem odwiedzić drugi raz, ale ratownik zamknął plażę z powodu użądlenia meduz. Spotkałem te meduzy przy wielu okazjach i odciągnęły one uwagę od pływania, a użądlenia były raczej lekkim uczuciem pieczenia, które nie trwało długo.

Jedzenie

Jedzenie w ogóle było OK, niektóre miejsca były bardzo drogie z mojego punktu widzenia $30 za pathai jest śmieszne. Ryby były bardzo dobre zawsze bardzo świeże.

To co polecam:

Roundhouse w Bathsheba Nasze ulubione miejsce, wspaniały widok, w niedzielę na lunch mają bardzo utalentowanego gitarzysty jazzowego i coconut pie jest wyjątkowy.

Ostins Poszliśmy tam dwa razy w poniedziałek i piątek. Świetni w surowych owocach morza szczególnie lubię marlin. Poniedziałek to była zabawa na żywo i nie było tam wielkiego tłumu, ale piątek był świetną zabawą. Zatrzymaj się tam w ciągu dnia, aby zobaczyć targ rybny i wyjść na molo dla rybaków i żółwi.

Harlequin's In the Gap dobre jedzenie w przyjemnym otoczeniu na świeżym powietrzu.

Tylko Grillin Holetown i naprzeciwko plaży Acura. Ten w Holetown ma ładna restauracja w parku, ten w Christcurch jest rodzajem parkingu. Dobre owoce morza w rozsądnej cenie. Menu jest bardzo ograniczone.

I na koniec kilka zdjęć oraz więcej informacji o Barbados

https://www.visitbarbados.org/
Załączniki
Wildlife Reserve 2.jpg
Wildlife Reserve 2.jpg (1.21 MiB) Przejrzano 17369 razy
Wildlife Reserve .jpg
Wildlife Reserve .jpg (140.88 KiB) Przejrzano 17369 razy
Welshman's Gully barbados3.jpg
Welshman's Gully barbados3.jpg (112.97 KiB) Przejrzano 17369 razy
Welshman's Gully barbados2.jpg
Welshman's Gully barbados2.jpg (1.11 MiB) Przejrzano 17369 razy
Welshman's Gully barbados.jpg
Welshman's Gully barbados.jpg (224.59 KiB) Przejrzano 17369 razy
st-lawrence-gap-148792.jpg
st-lawrence-gap-148792.jpg (36.07 KiB) Przejrzano 17369 razy
Speightstown.jpg
Speightstown.jpg (287.22 KiB) Przejrzano 17369 razy
Plaza obok hotelu.jpg
Plaza obok hotelu.jpg (130.03 KiB) Przejrzano 17369 razy
Opactwo Św. Nicolas.jpg
Opactwo Św. Nicolas.jpg (173.33 KiB) Przejrzano 17369 razy
North Point 2.jpg
North Point 2.jpg (285.35 KiB) Przejrzano 17369 razy
North Point .jpg
North Point .jpg (989.86 KiB) Przejrzano 17369 razy
folkestone maritime park barbados.jpg
folkestone maritime park barbados.jpg (337.26 KiB) Przejrzano 17369 razy
Crane Beach3.jpg
Crane Beach3.jpg (149.11 KiB) Przejrzano 17369 razy
Crane Beach.jpg
Crane Beach.jpg (601.45 KiB) Przejrzano 17369 razy
Bridgetown 3.jpg
Bridgetown 3.jpg (331.08 KiB) Przejrzano 17369 razy
Bridgetown 2.jpg
Bridgetown 2.jpg (275.7 KiB) Przejrzano 17369 razy
Bridgetown .jpg
Bridgetown .jpg (118.78 KiB) Przejrzano 17369 razy
Bath Beach.png
Bath Beach.png (481.02 KiB) Przejrzano 17369 razy
bar-950x530.jpg
bar-950x530.jpg (68.47 KiB) Przejrzano 17369 razy
Anthony Hunt 3.jpg
Anthony Hunt 3.jpg (239.27 KiB) Przejrzano 17369 razy
Anthony Hunt 2.jpg
Anthony Hunt 2.jpg (416.51 KiB) Przejrzano 17369 razy
Andromeda Botanical Gardens 1.jpg
Andromeda Botanical Gardens 1.jpg (571.69 KiB) Przejrzano 17369 razy
Accra Beach .jpg
Accra Beach .jpg (67.35 KiB) Przejrzano 17369 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Barbados”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości