Nieprzeczytane posty

Najpiękniejsze miasta w Polsce

1
Wybierzemy się w podróż po najpiękniejszych miastach Polski.Tym razem jednak będą to miasta,które są mniej znane,nie znaczy to jednak że są gorsze od tych najbardziej popularnych.

Na początek wybierzmy się do Sandomierza.To właśnie tu na siedmiu wzgórzach znaleźć możemy aż 120 zabytków z różnych epok.Także w Sandomierzu znajdziemy aż cztery szlaki turystyczne.

Dla wszystkich tych,którzy uwielbiają zamki trzeba odwiedzić Pułtusk z zamkiem biskupim na czele.Ale to nie jedna rozrywka.Miasto znajduje się na skraju Puszczy Białej, choć najważniejsze punkty obowiązkowe to Bazylika Gotycka ,Ratusz oraz Kaplica Św Marii.

Kolejna propozycja do Jelenia góra gdzie znajdziemy zespół zabytkowych kamienic a także Ratusz oraz zabytkową fontannę.A to wszystko na w obrębie otaczających gór.Nie można wyobrazić sobie lepszego połączenia jak nastrojowe miasto z otaczającymi górami w tle.Rewelacja.

Reszel to mało znane miasto idealne wręcz dla wszystkich tych,którzy wybierają się na Mazury.Miasta poza romantycznymi uliczkami zachęca do skorzystania ze szlaku pielgrzymkowego (6 km). Nie można również opuścić miasta bez odwiedzenia XIV wiecznego zamku biskupów.

Zielona góra.Jeśli odpocząć to właśnie tu, a zwłaszcza w największym parku piastowskim, będącym największym skupiskiem zieleni w mieście. Miasto słynie również z dużej ilości nietkniętych przez wojnę zabytków,które w połączeniu z wąskimi uliczkami tworzą niesamowitą atmosferę miasta.

Zamość to kolejna propozycja dla wszystkich.Nie dość że to miasto ma swój niepowtarzalny klimat to trzeba wspomnieć iż jest to perełka renesansu.Nie bez powodu miasto nazwane jest Padwy Północy

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny leży na prawym brzegu Wisły, w najwęższym i najbardziej malowniczym miejscu jej przełomu przez Wyżyny Środkowopolskie. Jest miastem należącym do ścisłej czołówki najliczniej odwiedzanych miejscowości turystycznych w Polsce. Nic dziwnego, rynek w Kazimierzu Dolnym to jedno z najbardziej magicznych miejsc w naszym kraju.
Zapraszamy na nasze forum turystyczne oraz na zaprzyjaźnioną stronę opisującą podróże i ukryte miejsca na świecie

Nasze forum turystyczne https://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Najpiękniejsze miasta w Polsce

8
Ja polecam Augustów.. Piękne miasto. Otoczone jeziorami,lasami. Zabytkowy Kanał Augustowski...
Miasto turystyczne, wiele atrakcji. Jeżeli ktoś preferuję spędzenie czasu w sposób aktywny głównie nad jeziorami... to jest odpowiednie miejsce. Mój mąż jest fanem nart wodnych. W Augustowie znajduję się wyciąg narciarski od którego nie mogłam go oderwać. Wybraliśmy się również na spływ kajakowy wzdłuż słynnej Rospudy. Zatrzymaliśmy się w Hotelu Logos, który szczerze mogę polecić. Przytulnie,czysto, miła obsługa i świetna kuchnia. POLECAM AUGUSTÓW

Re: Najpiękniejsze miasta w Polsce

10
Jak najbardziej polecam wycieczkę po Zamościu :) Mamy przepiękną renesansową Starówkę, kamieniczki i Ratusz był niedawno odnowiony więc wygląda jeszcze piekniej. Zamojski Park oraz ZOO zostały wyremontowane. Na Rynku Solnym pojawiła się migająca fontanna, która wypuszcza "kolorową" wodę spod ziemi. Jakby ktoś się wybierał to smiało piszcie chętnie opowiem więcej o tym mieście.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Najlepsze miejsca,miasta,plaże i inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość