Nieprzeczytane posty

Wybieracie się do Norwegii? oto co powińniscie wiedzieć

1
1. Norwegia jest dużym krajem

W przeciwieństwie do innych krajów europejskich Norwegia jest dość duża. Ma ponad 140 000 mil kwadratowych i ciągnie się daleko z północy na południe. Jazda z południowej Norwegii do północnej Norwegii może trwać 40 godzin non stop. To mało prawdopodobne, że będziesz w stanie zmieścić wszystko w krótkiej podróży, a nawet wtedy musisz być przygotowany na prowadzenie samochodu.

Dobrym sposobem, aby zobaczyć najlepsze zabytki, jest zaglądnięcie do Norwegian Tours. Te wycieczki zajmą się transportem, dzięki czemu możesz podążać za najważniejszymi wydarzeniami, nie martwiąc się o jazdę między miastami. W przeciwnym razie, planuj pozostać w Norwegii na tyle długo, aby znokautować wszystko na twojej liście rzeczy do zrobienia.

2. Parki narodowe są bezpłatne
W większości regionów świata możesz spodziewać się opłaty za wejście do większości parków narodowych lub terenów zewnętrznych. W Norwegii tak nie jest. Ze względu na koncepcję znaną jako "Allemannsretten", wszystkie grunty publiczne mają swobodny dostęp do wszystkich, nawet osób postronnych. Sam termin oznacza dosłownie prawo do wędrowania lub prawo dostępu. Został opracowany od czasów starożytnych, a obecnie jest podstawą norweskiej kultury zewnętrznej.

3. Norwegia ma pory roku
Wielu ludzi popełnia błąd zakładając, że Norwegia cały czas jest mroźna. Choć to prawda, Skandynawia znana jest z ostrych zim, nie dzieje się tak przez cały rok. W Norwegii są cztery różne pory roku, a wiele atrakcji dostępnych jest tylko w niektórych częściach roku. Będziesz chciał przeprowadzić badania, aby upewnić się, że wszystko jest otwarte podczas Twojej wizyty. W miesiącach letnich może być dość ciepło, więc trzeba się odpowiednio zapakować.

Obraz za pośrednictwem Pexels

4. Przynieś jednak dodatkową warstwę
Choć prawdą jest, że Norwegia nie jest zimna przez cały rok, nadal powinieneś być przygotowany. Pogoda w Norwegii jest nieprzewidywalna, a to oznacza, że ​​będziesz potrzebować dodatkowej kurtki i płaszcza przeciwdeszczowego nawet w miesiącach letnich. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz wycieczkę lub spędzasz dużo czasu na zewnątrz. Wszystko może się szybko zmienić, więc przygotuj się na dodatkową warstwę.

5. Norwegia jest droga
Mimo że norweska korona jest teraz słabsza, Norwegia nadal jest drogim krajem w porównaniu do innych części Europy. Jeśli planujesz zjeść posiłek, prawdopodobnie doświadczysz wyższego rachunku niż w domu. Będziesz chciał uwzględnić dodatkowy budżet w budżecie na koszt jedzenia i inne rzeczy.

Jednym z dobrych sposobów na utrzymanie niskich kosztów jest jedzenie z supermarketów. W Norwegii nie ma dużej kultury jedzenia, głównie z powodu kosztów żywności.

6. Uważaj na słońce o północy
Prawdopodobnie słyszałeś o północnym słońcu Norwegii, ale nie zawsze jest to, co myślisz, w zależności od pory roku, którą odwiedzasz. Zimą północna Norwegia doświadcza czegoś, co znane jest jako polarne noce. Oznacza to, że słońce nigdy nie wznosi się ponad horyzont, a przez cały dzień jest ciemno. W lecie jest odwrotnie. Słońce nigdy nie zachodzi kompletnie.

7. Norwegowie wydają się zimni
Podczas gdy większość Norwegów to mili ludzie, norweska kultura nie jest tak ciepła i przyjazna jak inne części świata. Dopóki nie poznasz osoby, możesz pomyśleć, że są zimne i nieuprzejme. Wielu podróżnych obraża się, dopóki nie zrozumieją, że to tylko różnica kulturowa. Gdy podróżujesz po Norwegii, na pewno spotkasz wielu uroczych ludzi, ale nie zważaj na ich naturę w złym kierunku, jeśli nie są rozmowni na początku.

Norwegia została uznana za jedno z najlepszych miejsc do życia kilka razy i łatwo zrozumieć, dlaczego. Ponadto jest wyjątkowo bezpieczny i przyjazny dla podróżnych. Dopóki jesteś obeznany z powyższymi rzeczami, będziesz gotowy do eksploracji tej pięknej części świata.

Więcej info

https://www.visitnorway.com/
Zapraszamy na nasze forum turystyczne oraz na zaprzyjaźnioną stronę opisującą podróże i ukryte miejsca na świecie

Nasze forum turystyczne https://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Norwegia ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość