Nieprzeczytane posty

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

31
Myślę że lepszy będzie rower, przy tego rodzaju aktywności anagażujesz więcej partii mieśni przez co twój organizm lepiej i aktywniej spala tłuszcz. Poza tym bieganie znacznie bardziej obciążą stawy dlatego szczególnie przy nadwadze lepiej jest izolować stawy poprzez np rower. Nie zapomnij jedynie żeby chronić swoje oczy podczas jazdy, ja używam okulary oakley które znalzłem w jestem bardzo zadowolony

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

33
Moja tematyka więc troszke pomoge ;)
Wazny jest bilans kaloyczny ( jeść mniej niż potrzebujemy ) Dlatego polecam po prostu liczyć kalorie, instalujesz program myfitnesspall i wpisujesz wszystko co zjadasz. Niezależnie co jesz, wpisujesz.
Do tego ustalasz zapotrzebowanie kaloryczne i trzymasz sie puli kalorii która ustaliłeś na przykład 3500 kcal. Jesz tak jak do tej pory nic nie zmieniasz :)
A co spalania tluszczu to nestety bieg czy też rower nie jest dobrym narzedziem gdyż nastepuję szybko adaptacja organizmu. jeżeli lubisz którąś z tych aktywności to rób ją oczywiście, ale jeśli ma być to tylko narzedzie do spalnia tłuszczu to nie wato :?
Bardzo dobrym rozwiazaniem sa sprinty ;)
wyznaczasz odległość 60 metrów.
Rozgrzewka
pożniej powiedzmy robisz 6 razy 60 metrów
1 sprint 60m
2 przerwa 60 sekund
3 sprint 60 m
4 przerwa 60 sekund
5 sprint 60 m
6 przerwa 60 sekund
7 sprint 60 m
8 przerwa 60 sekund
9 sprint 60 m
i na koncu lekki bieg powiedzmy 5 minut ;)

Dodam tylko, że jeżeli masz tych kilokramów sporo za dużo to na samym początku dodałbym tylko liczenie kalorii by nie obciązać stawów, oraz ewentualnie basen by wzmonić ciało spalić kalorii troszke nad serduchem popracowac oraz przygotowac się do sprintów

Mam nadzieję, że troszke pomogłem 8-) 8-)
nasz blog podróżniczy www.awmiedzyczasie.pl
Zapraszamy ;)

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

34
Myślę że połączenie tych 2 rzeczy nie powinno stanowić problemu, osobiście nie zawsze mam ochotę na jedno czy drugie tak więc wprowadza to trochę różnorodności, dodatkowo ćwiczysz różne grupy mięśni. W moim przypadku w teście spalania bieganie wypadło lepiej, wydaje mi się że większy wysiłek w ruch całego ciała wkładam?

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

35
Jedna i druga forma treningu może dać świetne efekty, zależy jak ten trening będzie wykonywany. Na rowerze mamy skłonność do jazdy przyjemnej, lekkiej, która niewiele ma wspólnego z wysiłkiem powodującym chudnięcie. Jeśli zależy nam na zrzuceniu kilogramów za pomocą roweru, to trzeba się do tego przyłożyć i rzeczywiście zmęczyć ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości