Nieprzeczytane posty

Bermudy co zobaczyć

1
Bermudy z pewnością chłodniejsze niż położone na południe od nich wyspy karaibskie. Bermudy znane są przede wszystkim z oszałamiających plaż o różowym piasku (powstałym w wyniku zmieszania piasku z pokruszonymi czerwonymi szkieletami pierwotniaków żyjących na rafie) i "Trójkąta Bermudzkiego'' gdzie znikają statki i samoloty.

Bermudy to archipelagi o powierzchni 21 mil kwadratowych) do miękkiej i prawdziwie różowej Warwick z 7 głównych wysp i 143 mniejszych, położonych między Long Bay. Z ponad 200 milami kwadratowymi niemal połączonych mostami i groblami. Brytyjski żaglowiec Sea Venture rozbił się w okolicy a nurkowanie do jego wraku jest jednym z największych doświadczeń nurkowych na świecie. Choć myślę że już same plaże były wystarczającym powodem, by wybrać się na Bermudy. Kolejna atrakcja to golf, idealne miejsce, jak z pocztówki to: Horseshoe Bay, jest miejscem piękniejszym niż gdziekolwiek indziej na świecie. Sześć publicznych i dwa prywatne kluby golfowe oferują cudne widoki na północną stronę.

KARAIBY. BAHAMY I BERMUDY

Hamilton to niespodziewana rozkosz, gdy zameldujesz się w hotelu Rosedon. dom z 1906 roku przekształcony w nieskazitelny, 44-pokojowy hotel, który serwuje obfite podwieczorki i równie wspaniałe śniadania. Brakuje mu tylko różowej plaży - ale Elbow Beach znajduje się zaledwie 10 minut jazdy skuterem od hotelu. Najlepszy czas aby tu przyjechać to: Maj - październik dla ładnej pogody, styczeń - luty - Bermuda Festival; czerwiec - wyścigi żaglówek; koniec września - początek października - Bermuda Festival; koniec października - Bermuda Tattoo.

Popularne na Bermudach "cottage colonies" to lokalna tradycja, której najlepszym przykładem jest położony na wzgórzu Cambridge Beaches Resort & Spa z lat 20-tych XX wieku, wyrafinowany obiekt w stylu country-club na skrajnym zachodnim krańcu wyspy. Zajmuje on 30-hektarowy półwysep z zatoczkami i czterema plażami o pudrowym (ale nie różowym) piasku.

Więcej podobnych tematów znajdziecie poniżej

https://podroze-forum.pl/viewforum.php?f=28

Re: Bermudy co zobaczyć

2
Cześć kochani!
Od tygodnia jestem na Curacao i powiem Wam, że był to strzał w dziesiątkę. Wybrałam tą wyspę, bo nie przepadam za jeżdżeniem tam, gdzie są wszyscy. Mam wrażenie, że aktualnie jest straszny bum na Zanzibar, który chodził mi po głowie już wcześniej, ale właśnie z tego powodu zrezygnowałam.
Na Curacao leciałam KLM’em bezpośrednio z Amsterdamu, lot trwał ok. 10h. Do Amsterdamu dojechałam autem - żadnych kontroli na granicach nie było. Wymagany był test PCR na 72h przed wylotem oraz trzeba było wypełnić ED Card Curacao, a także PLC, czyli ten papierek, który od roku dają nam w samolotach do wypełnienia.
Zarówno z Curacao jak i Bonaire oraz Aruby, na dzień dzisiejszy nie jest wymagany test w przypadku lotu powrotnego (taką dostałam informację). Są to miejsca, które aktualnie widnieją jako low-risk, jeśli wracamy do Amsterdamu.
Jeśli chodzi o obostrzenia: po wyjściu z samolotu nie trzeba nosić maseczki praktycznie w ogóle. Jedynie w marketach, jeśli robimy zakupy. Parę dni temu płynęłam na zorganizowaną wycieczkę i na pokładzie również nie trzeba było mieć maseczki, tak samo jeśli idziemy np. do Curacao Sea Aquarium. Przy wejściu do restauracji ta sama sytuacja. Jedyne o co proszą to dezynfekcja rąk.

Na miejscu polecam zastanowić sie nad wynajęciem jachtu

Re: Bermudy co zobaczyć

3
polarniczka pisze: 08 sie 2022 11:43 Cześć kochani!
Od tygodnia jestem na Curacao i powiem Wam, że był to strzał w dziesiątkę. Wybrałam tą wyspę, bo nie przepadam za jeżdżeniem tam, gdzie są wszyscy. Mam wrażenie, że aktualnie jest straszny bum na Zanzibar, który chodził mi po głowie już wcześniej, ale właśnie z tego powodu zrezygnowałam.
@polarniczka

A mozesz wkleic jakies fotki z Curacao?

Pozdr.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ameryka północna i południowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości