Nieprzeczytane posty

język

1
Niedługo wyjeżdżam do Japonii i chciałabym zapytać o to, czy na spokojnie dogadam się z Japończykami w języku angielskim. Słyszałam, że oni nie za bardzo potrafią się tym językiem posługiwać, ale nie wiem na ile to prawda. Z języka japońskiego umiem tylko podstawowe zwroty, także trudno byłby mi się z kimkolwiek tam porozumieć.

Re: język

2
Młodsze osoby w obsłudze klienta nie powinny mieć problemu ze zrozumieniem podstawowych pojęć, ale ze starszymi Japończykami może być problem. Ważne to mieć przy sobie gotówkę i umieć porozumieć się na migi :D Przy płatnościach kartą w wielu miejscach może pojawić się problem, jeżeli nie posiada się karty japońskiego banku. Polecam skorzystanie z wymiany walut w Warszawie oraz naukę pojęć używanych podczas transakcji w sklepach.

Re: język

3
Przede mną pierwszy wyjazd do Japonii w kwietniu, z chęcią dowiem się więcej o porozumiewaniu się tamże ;) Póki co uczę się na duolingo podstawowych zwrotów i nawet podoba mi się ten język, łatwiejszy niż chiński :D A na miejscu można też się posiłkować obiektywem googla i tłumaczyć w locie tekst pisany za pomocą aparatu w telefonie. Mam nadzieję, że to będzie działać na miejscu
Szamane - Biuro podróży kulinarnych https://www.szamane.pl/ :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron