Nieprzeczytane posty

Bardo na Pograniczu Kłodzkim – trasy single track i spływy kajakowe

1
Jedną z największych atrakcji Pogranicza Kłodzkiego jest sieć tras rowerowych. Singletrack Glacensis to największa sieć singletracków w Europie. Trasy biegną wschodnią ścianą Kotliny z samej północy, ze Srebrnej Góry i Barda, na południe, czyli do Czarnej Góry i Międzygórza.
Obrazek
Singletracki, to ścieżki rowerowe o szerokości do 1,5 metra. tworzą one pętle, po których poruszamy się tylko w jednym kierunku. Na wjeździe na poszczególne pętle znajdują się bramy wjazdowe, a na trasie miejsca postojowe i stacje naprawcze.
Obrazek
W Bardzie łączna długość tras singletrack wynosi blisko 35 km. Najkrótsza trasa – Pętla Hrabiowska – prowadzi od Hotelu Bardo do punktu widokowego Miejsce Hrabiowskie i z powrotem. Z kolei Wokół Wzgórza Różańcowego przebiega 3-kilometrowa trasa, polecana w szczególności mniej zaawansowanym rowerzystom. Kolejne trasy to ponad 11 km trasa Pętla Łaszczowa docierająca na taras widokowy na urwisku – miejsca znane jako Obryw skalny. Roztacza się z niego panorama Barda, Przełomu Bardzkiego i północnej części Grzbietu Zachodniego Gór Bardzkich. Z kolei najdłuższa Pętla Wilcza ma długość przekraczającą 25 km i przeznaczona jest dla bardziej zaawansowanych rowerzystów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kolejną atrakcją dla miłośników aktywnego wypoczynku są spływy kajakowe i pontonowe Nysą Kłodzką, która wijąc się szerokimi zakolami, przebija się przełomem przez pasmo Gór Bardzkich. Przełom Bardzki to środkowy, najbardziej malowniczy odcinek Nysy Kłodzkiej o długości 14 km pomiędzy Ławicą a Bardem – ze względu na swój urok przełom ten nazywany jest Cudem Sudetów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości