Nieprzeczytane posty

Wyjazd do Szkocji

1
Hej, mam pytanie, otóż mam wylot do Szkocji 11 czerwca i chciałbym się dowiedzieć, co potrzebuję, aby się tam dostać.
Szczepiłem się 31 maja J&J, wydrukowałem sobie potwierdzenie szczepienia i mam dalej kod QR, czy potrzebuję tam coś jeszcze?

Re: Wyjazd do Szkocji

2
Po przyjeździe do Szkocji należy:

odizolować się w domu lub w miejscu, w którym przebywasz przez 10 dni
wykonać test COVID-19 - w 2. lub przed 2. dniem oraz w 8. lub po 8. dniu 10-dniowej izolacji

Nie doczytalem jeszcze odnośnie faktu że masz szczepionke.

Re: Wyjazd do Szkocji

6
Testy dla osób podróżujących do Szkocji
Należy zakupić test COVID-19 i wykonać go w ciągu 3 dni przed podróżą.

Przy wejściu na pokład samolotu należy przedstawić dowód, że test został wykonany i że jego wynik był negatywny. Możesz również zostać poproszony o przedstawienie dowodu negatywnego wyniku testu po przylocie do Szkocji.

Rodzaj testu, który należy zakupić
Zakupiony test musi spełniać normy ≥97% specyficzności i ≥80% czułości przy obciążeniu wirusem powyżej 100,000 kopii/ml.

Odpowiednie testy obejmują:

test kwasów nukleinowych, w tym test łańcuchowej reakcji polimerazy (PCR) lub technologie pochodne, w tym testy izotermicznej amplifikacji w pętli (LAMP)
test antygenowy, taki jak test z urządzenia lateral flow, chociaż wiele urządzeń lateral flow może nie spełniać wymaganych standardów - musisz sprawdzić, czy test, który kupujesz spełnia standardy ≥97% specyficzności i ≥80% czułości przy obciążeniu wirusem powyżej 100,000 kopii/ml.
Możesz nie być w stanie podróżować, jeśli test, który kupujesz nie spełnia tych standardów.


Co musi zawierać Twój wynik testu
Twój wynik testu musi być w języku angielskim, francuskim lub hiszpańskim.

Musisz dostarczyć oryginał zaświadczenia o wyniku testu. Może to być papierowy wynik testu, lub oryginalny wynik, który otrzymałeś w wiadomości e-mail lub SMS.

Wynik testu musi zawierać:

twoje imię i nazwisko, które powinno być zgodne z imieniem i nazwiskiem w twoich dokumentach podróży
twoją datę urodzenia lub wiek
negatywny wynik testu
datę pobrania próbki do testu lub otrzymania jej przez firmę lub przedsiębiorstwo, które przeprowadziło test
nazwę firmy lub przedsiębiorstwa, które wykonało test i ich dane kontaktowe
nazwę urządzenia testowego.

Re: Wyjazd do Szkocji

7
Kraje i obszary objęte bursztynową listą czyli Polska

Jeśli w ciągu 10 dni przed podróżą do Szkocji przebywałeś w kraju znajdującym się na liście bursztynowej, musisz:

wypełnić formularz lokalizatora pasażerów
poddać się testowi COVID-19 przed podróżą
zarezerwować i zapłacić £170 za testy podróżne COVID-19 w 2. i 8. dniu - zestaw do testów należy zarezerwować za pomocą portalu rezerwacji CTM - żaden inny zestaw do testów, np. bezpłatne zestawy NHS lub sprzedawane przez firmy prywatne, nie może być użyty do tych testów.

Po przybyciu do Szkocji należy:

odizolować się w domu lub w miejscu, w którym przebywasz przez 10 dni
wykonać test COVID-19 - w 2. lub wcześniejszym dniu oraz w 8. lub późniejszym dniu 10-dniowej izolacji

Niestety nie ma jeszcze informacji odnośnie zaszczepionych osób

Re: Wyjazd do Szkocji

10
W Unii Europejskiej wyrażono zgodę na wspólne zasady łagodzenia ograniczeń w podróżowaniu podczas wakacji. Ambasadorowie państw członkowskich przyjęli rekomendacje Komisji w tej sprawie. Oznacza to, że osoby w pełni zaszczepione nie będą zobowiązane do odbywania kwarantanny oraz wykonywania testów na COVID-19.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe kraje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości