Nieprzeczytane posty

Lucca - Toskania

1
Lucca, omijana przez masową turystykę i chroniona przez doskonale zachowane renesansowe mury, jest cichym, choć wyrafinowanym miastem, w którym można wypożyczyć na rower, aby odkryć jego ponadczasowe brukowane uliczki. Odwiedź starożytne pałace, w których dziś mieszczą się sklepy z antykami i żywnością, lub któryś ze średniowiecznych kościołów, takich jak kunsztowny San Michele in Foro, wzniesiony w 1143 roku, oraz jeszcze starszy Duomo, oba będące arcydziełami skomplikowanej romańskiej rzeźby kamiennej. Podążaj za 3-milową ścieżka na szczycie miejskich murów obronnych, z której rozciąga się widok z lotu ptaka na starożytne gaje oliwne, które rozciągają się poza miastem: Obszar Lucchesia daje światu najlepsze olio di oliva. Rozsmakuj się w gelato w nastrojowej Ant Caffe Simo, ulubionym miejscu odpoczynku Giaco. Na lunch dołącz do miejscowych w bezpretensjonalnym Da Giulio w Pelleria, przewiewnej trattorii uwielbianej za swoje toskańskie specjały. Lub podnieś poprzeczkę w Buca di Sant'Antonio, w pobliżu Piazza San Michele, która jest stałym punktem na scenie restauracyjnej Lucca od XVIII wieku, a jej wyśmienita kuchnia udoskonala i aktualizuje starożytną tradycję.

Zatrzymaj się w obrębie murów miejskich w odrestaurowanym XII-wiecznym Palazzo Alexander, pałacu, który teraz jest królewskim, małym hotelem wypełnionym marmurem, brokatem, drewnianymi sufitami i rodzajem wystroju z dawnych czasów, który wydaje się być operowy - w rzeczywistości wiele pokoi nosi nazwy nawiązujące do dzieł Pucciniego. Ale jeśli zawsze marzyłeś o wynajęciu toskańskiej willi, to jest to miejsce, aby to zrobić - firma Salogi z siedzibą w Lucca jest specjalistą w wynajmie wysokiej jakości w całym regionie (i nie tylko) i może pomóc Ci znaleźć idealne miejsce.

Sąsiednie miasto Piza zasługuje na to, aby zobaczyć je tylko dla Krzywej Wieży. Pochylenie wieży jest wynikiem niestabilnych fundamentów - po ukończeniu budowy, każdego roku pochylała się o ułamek cala bardziej, aż do czasu, gdy w latach 90-tych XX w. renowacja zatrzymała pochylenie na (miejmy nadzieję) stałym poziomie 14 stóp od linii prostopadłej. Wieża została zaprojektowana jako wolnostojąca dzwonnica dla Duomo, spektakularnej katedry rozpoczętej jeszcze wcześniej, w 1063 roku.

Wiecej o Wloszech ponizej

viewforum.php?f=46
ODPOWIEDZ

Wróć do „Toskania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron