Nieprzeczytane posty

Re: Szkocja!! Zwiedziliśmy ją całą zobacz relacje, zdjęcia,video

33
CUKIERNIA GLICKMANA

Glickman's Confectionery to najstarszy sklep ze słodyczami w sercu Glasgow, założony w 1903 roku. Rodzinna firma z imponującym wyborem domowych tabletek, ciasta makaronikowego, kulek cukierków i niekończących się słoików wypełnionych przepysznymi przysmakami. Oferuja również szeroki wybór najlepszych belgijskich czekoladek.

Tak mówią o sobie:

Nie można przegapić nostalgicznej wizyty z doskonałą obsługą klienta i przyjaznym wzornictwem w Glasgow. Używając tradycyjnych miedzianych garnków, ręcznie wykonujemy wszystkie nasze wyroby cukiernicze z naszych oryginalnych receptur z początku XX wieku, obecnie dostosowując się, ale trzymając się tego, co dobre z przeszłości. Glickman's zawsze odgrywał ważną rolę w historii Glasgow. To sklep ze słodyczami twoich marzeń .

Cukiernia Glickmana

157 London Road Merchant City Glasgow G1 5BX Tel: 0141 552 0880 www.glickmans.co.uk

Inne sklepy:

Oaza, stylowa moda w River Island, Topshop, wspaniałe obuwie w Schuh i intrygujący Aroll Arcade - tak, to samo słowo, inna pisownia. Powszechnie uważany za Hatton Garden of Scotland, wypełniony klejnotami Argyll Arcade mieści pod jednym dachem ponad 30 jubilerów, lokalnych projektantów i handlarzy diamentami i jest pierwszym w historii szkockim krytym centrum handlowym. Ukształtowany pasaż ze szklanym dachem w jednym z najstarszych zadaszonych pasaży handlowych w Europie, wyrzeźbiony w starych kamienicach, aby zapewnić połączenie między ulicami Argyle Street i Buchanan Street. Wiele możliwości wykorzystania karty kredytowej.

KONFEKCJA MĘSKA

Dla panów warto wybrać się na krótką wycieczkę na Howard Street, na tyłach St. Enoch Centre, gdzie znajdziesz odzież męską Slaters - uważaną za największą w Europie, z gotowymi garniturami, koszulami i odzieżą codzienną , męskie krawiectwo i VIP Ralph's Room dla tego luksusowego wyglądu. Zaczynał jako mały sklep krawiecki w Glasgow, a teraz jest siecią sklepów w Wielkiej Brytanii. Warto zauważyć, że firma ma weekend wyprzedaży pod koniec każdego miesiąca w swoim magazynie w Uddingston, zaledwie kilka minut jazdy z centrum Glasgow z Howard Street.

Usytuowany w obsadzie George Square, Merchant City, gdzie kupcy sprzed wieków przychodzili robić interesy, udzielać się towarzysko i budować swoje domy, magazyny i obligacje. Dzisiaj wiele z tych solidnych, przepastnych konstrukcji zostało przekształconych we współczesne restauracje i sklepy.

Znajdziemy tu także kilka niezależnych butików: projektanci biżuterii, sklepy z artykułami gospodarstwa domowego i galerie sztuki, a także markowe marki, takie jak Mulberry i Emporio Armani.

W rzeczywistości obszar wokół Ingrain Streer szybko staje się enklawą projektantów miasta o znanych nazwiskach, takich jak Ralph Lauren, Gant - w swoim nowym większym kamieniu i Cruise, jednym z największych niezależnych sprzedawców detalicznych w Europie, po kilku piętrach Gucci, Panl Smith i McQueen , oprócz sklepu Cruise Outlet, wzdłuż MS w kompleksie handlowym Glasgow Fort.

Również na Ingram Street znajdziecie bajeczną modniarnię Williama Chambersa w Italian Centre i Jaypaw, stylowego dziekana.

Nieco dalej po drodze dojdziesz do Royal Exchange Square, otaczającego Galerię Sztuki Nowoczesnej. Ponownie, jest to raj dla projektantów z Reissem, lululemonem i przepysznym Neal's Yard na pyszne balsamy i mikstury.

QUIRKY SHOPS

Szukaj niecodziennych projektów w Urban Outfitters, obok George Square, gdzie możesz kupić dziwaczne ubrania i artykuły gospodarstwa domowego, a także bardziej ekscentryczne artykuły gospodarstwa domowego i dziwaczne postacie - idź na wschód wzdłuż London Road do The Barras, wyjątkowego pchlego targu w Glasgow. Dzięki kolorowym przekomarzeniom i balom okazji, Barras to surowe Glasgow: świeże, przyjazne i nigdy nie masz pewności, co będzie dalej. W pobliżu Barrowland Ballroom, Glickman's Confectionery to najstarszy sklep ze słodyczami w Glasgow, założony w 1903 roku.

Zanurz się jeszcze bardziej w głąb pasma, eksplorując styl Glasgow, tę długą, elegancką szkołę architektury i projektowania z XIX wieku. Wypróbuj Glasgow City Antiques na Lancefield Street lub, tylko w weekendy, Glasgow Antiques and Collectibles Market przy London Road, otwarty przez cały dzień w niedzielę.

Glasgow i sztuka idą w parze jak ryba z frytkami, sól i ocet, a może Charles Rennie Mackintosh i jego mniej znana, ale równie utalentowana żona Margaret. W 2015 roku miasto gościło Turner Prize, artystę portretowego roku 2017 Gareth Reid mieszka i pracuje w Glasgow, a Glasgow School of Art cieszy się światową renomą, produkując co roku najlepszych artystów, więc nie jest zaskakujące, że miasto ma pod dostatkiem zobaczyć, jeśli chodzi o wspaniałe dzieła twórcze.

KATEDRA GLASGOW

Legenda głosi, że dwa białe byki zaprowadziły św. Munga do miejsca nad brzegiem Molendinar Burn, gdzie miał założyć osadę. To miejsce stało się siedzibą katedry w Glasgow i samym sercem miasta.

„Glaschu”. Dziś, bardzo blisko tego miejsca, znajduje się Muzeum Życia Religijnego i Sztuki Świętego Munga, w którym znajdują się religijne artefakty z całego świata, w tym słynny ogród zen i duży posąg z brązu hinduskiego boga Shivy Nataraja. Jeden z wielu klejnotów kulturowych Glasgow i obfitość miasta w muzea i galerie prezentują imponujące dzieła sztuki, w tym Whistler, Hornell i Monet. Honorowe miejsce zajmuje wspaniała sztuka Kelvingrove.

Galeria i muzeum.

Wielka Dama ze wszystkich, to wiktoriańskie arcydzieło architektoniczne stanowi idealną oprawę dla jednej z najpotężniejszych kolekcji sztuki w kraju, w tym dzieł Charlesa Renniego Mackintosha, arcydzieł Van Gogha. Rembrandt, kultowy Dali Christ od św.

Mueum Preranork:

To bezpłatne muzeum obejmuje również artefakty historyczne i kulturowe z całego świata, od Spitfire LA198 po trójwymiarowy model układu słonecznego, regularne wystawy i rodzinne wystawy historii naturalnej w The Life Gallery. Warto również przyjrzeć się wystawie Object Cinema Life in the Arctic, która wykorzystuje film i dźwięk, aby ożywić Arktykę. I nie przegap recitalu organowego w głównym holu - być może słyszałeś już grę organisty, gdy jego wersja Life on Mars Davida Bowiego, zagrana w hołdzie dla zmarłej na początku 2016 roku gwiazdy, stała się popularna.

Tuż na wzgórzu przy University Avenue znajduje się jedno z najstarszych muzeów publicznych w Szkocji, The Hunterian Museum, w którym znajduje się 13 milionów artefaktów, takich jak meteoryty, mumie i Mackintosh, jest obecnie rozmieszczone w kilku miejscach, w tym w muzeach, galerii sztuki - dawni mistrzowie, tacy jak Reubens i Whistler MacKintosh House w Uniwersytetu Glasgow, podczas gdy Hunterian Collections Study Centre i Kelvin Hall Showcase znajdują się niedaleko niedawno odnowionego Kelvin Hall.

Galeria Sztuki Współczesnej mieszcząca się w neoklasycystycznej rezydencji w centrum miasta, ma wystawy i bibliotekę z kawiarnią, bezpłatnym internetem i wypożyczalnią książek

Stary świat książek.

Mówiąc o książkach, jeśli macie ochotę wrócić do szkoły, skoczcie metrem do Shields Rind. Znakomity kunszt Charlesa Renniego Mackintosha, Scotland Street School to wspaniałe dzieło przestrzeni i światła Muzeum, teraz muzeum poświęcone jest uczniom i przeszłością zabawy, możesz usiąść przy biurku z dźwiękiem atramentowym, odwiedzić Cookery Room z oryginalną sukienką Mackintosha lub spróbować gry w klasy w Drill Hall,

Provand's Lordship - najstarsze domy w Glasgow z XIII wieku nadal dumnie stoją naprzeciwko katedry. Ostatnim śladem średniowiecznego serca miasta był niegdyś szpital prowadzony przez mnichów, dziedzictwo odzwierciedlone w ogrodzie św Mikołaja, zawierającym rośliny lecznicze używane w średniowieczu.

Zarówno lordostwo Provand, jak i Pałac Ludowy w Glasgow Green opowiadają historię zwykłych mieszkańców Glasgow.

Więcej o Glasgow poniżej

https://podroze.org.pl/sekretne-miejsca-w-glasgow/

https://podroze.org.pl/glasgow-zwiedzanie/

Re: Szkocja!! Zwiedziliśmy ją całą zobacz relacje, zdjęcia,video

35
Kontynuujemy naszą podróż po pięknej Szkocji. Dociekamy do Stirling, miasta, które choć niknie w cieniu Edynburga czy Glasgow ( szczególnie jeśli chodzi o wielkość i zaludnienie) to w żadnym wypadku nie jest gorsze, jeśli chodzi o bogatą historię i atrakcje. Górujący zamek, słynny most będący wrotami północy, Wallace Monument czy starówka to te najważniejsze propozycje, wobec których nie można przejść obojętnie. Sam zamek jest prawdziwą renesansową perełką, można by nawet użyć stwierdzenia że jest to jedna z najpiękniejszych renesansowych budowli w UK, jeśli chodzi o stan w jakim ów zamek się zachował. Miasto pamięta chrzest Marii, królowej Szkotów, wojnę z Anglikami, czy piękną wieżę upamiętniającą bohatera narodowego, którym jest Willam Wallace. Alex przygotował ciekawy przewodnik o pięknym Stirling, w którym opisał bardzo dokładnie wszystko to co wydarzyło się w tej okolicy na przełomie lat, link poniżej:

Stirling- wydarzenia, atrakcje, ciekawostki
ODPOWIEDZ

Wróć do „United Kingdom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość