Nieprzeczytane posty

Re: Porto

11
Porto w listopadzie? :) Myślicie, że w taką porę roku też idzie się zakochać w tym mieście? Czytam wiele pozytywnych opinii o Porto=miejscu na wakacje, a mój chłopak kupił nam wyjazd na najbliższy długi weekend i mam nadzieję, że będę mieć okazję zachwycić się tym miejscem.

Jakieś rady typu "must see"? :)

Re: Porto

12
Polecam wycieczkę do Portugalskiej Wenecji - Aveiro. Pływanie tradycyjnymi kolorowymi łodziami meliceiros, baseny solankowe, spacerowanie przy kanałach wodnych. Dojedziemy ze stacji Porto - Campanha lub Porto - Sao Bento pociągiem CP, czas przejazdu około 1 godziny. W pobliżu miejscowość Costa Nova, w której znajdują się kolorowe, drewniane domki w paski i piaszczysta szeroka plaża.
Kilka słów o moich podróżach na stronie: http://podrozowacottak.blogspot.com/

Re: Porto

13
Historyczna opowieść na Złotej Rzece Wina Porto, Portugalia

Magia jest w powietrzu - lub w skałach - w górnej części doliny rzeki Douro, gdzie winiarze wyczarowują wino z kamienistych brzegów rzeki. Winnice, które przylegają do wysokich klifów nad złotą rzeką, która wije się wzdłuż głębokiego jaru wręcz oszałamia. Najsłodsze i najbogatsze wina świata - porto. 350-letnia tradycja produkcji porto w tym regionie jest przedstawiona w nowoczesnym zakładzie Sandeman Quinta gdzie wszystko jest pielęgnowane ręcznie, ponieważ traktory nie są w stanie pokonać stromego wzniesienia.

W Six Senses Douro Valley, pełnym wdzięku XIX-wiecznym dworze producenta porto, przekształconym w hotel i spa o wysokim standardzie, goście relaksują się na tarasach nad rzeką, popijając lokalne wina i rozmyślając o podróży Douro do morza. W pobliskim Folgosa, restauracja D.O.C. Rui Paula oferuje nowoczesne rozwiązania w bogatej, tradycyjnej kuchni Douro.

Wino porto uprawiane w górnym biegu rzeki Douro trafia do Porto, drugiego co do wielkości miasta w kraju, gdzie dojrzewa. Domki porto - gdzie wina są mieszane, wzmacniane, przechowywane i starzone - od 1700 roku otaczają brzegi Vila Nova de Gaia, po drugiej stronie rzeki od Porto. Dziś Cruzeiros Via d'Ouro oferuje różne wycieczki po rzece z panoramicznym widokiem na most Douro - zaprojektowany przez Gustave'a Eiffela w 1877 roku - oraz na stare domy z dachami pokrytymi czerwoną dachówką, wznoszące się niczym tarasowe winnice na zboczach miasta.

Ten sam uderzający widok można podziwiać przy lampce wina z tarasów Taylor Fladgate Port Lodge, gdzie oferowane są wycieczki i degustacje. Ta czcigodna firma stoi również za Yeatman, okazałym, 82-pokojowym hotelem ze znaną restauracją i piwnicą szczycącą się największą kolekcją win portugalskich na świecie. Po drugiej stronie rzeki, w centrum Porto, luksusowy hotel Teatro, położony w miejscu pozłacanego teatru z 1859 roku, emanuje przepychem i oryginalnością, w charakterystycznym teatralnym stylu. Szef kuchni/właściciel Marco Gomes, z cenionej restauracji Foz Velha, zdobywa międzynarodowe uznanie.

Więcej o Porto poniżej:

viewforum.php?f=197
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości