Nieprzeczytane posty

Re: Z biurem i walizką czy z mapą i plecakiem?

81
Ja z biurem podróży w życiu to byłam jedynie na wycieczce do Pragi na jeden dzień i to trochę z marszu, a trochę już mi się udało pojeździć. W tej chwili jestem w Brazylii i wreszcie postanowiłam założyć bloga podróżniczego ze zbiorem przygód, przypałów, świetnych miejsc i przede wszystkim podróży nisko budżetowych, bo na wysko budżetowe mnie nie stać, haha!

Uważam, że podróże na własną rękę są a) o wiele bardziej klimatyczne b) mają prawdziwego ducha przygody, spontana i tajemniczości c) są o wiele bardziej edukacyjne jeśli chodzi o język i kulturę, bo przecież trzeba jakoś sobie poradzić, zagadać, poznać ludzi itd d) są mniej wygodne i bardziej szalone, ALE o wiele bardziej zapadają w pamięć i uczą zaradności.

Jeśli chcecie, możecie odwiedzić moją świeżo powstającą stronę i zobaczyć jak mi idzie w Brazylii póki co! https://settlingforunsettled.com/pl/

Re: Z biurem i walizką czy z mapą i plecakiem?

82
Zgadzam się z przedmówcą, przejdźmy od słów do czynów ;)
Rozumiem tych, którzy z biurami jeżdżą na wypoczynek z dziećmi, wtedy specyfika jest zupełnie inna, wiadomo, dzieciaki chcą się popluskać i nie tak dobrze znoszą trudy podróży. Często też dużo bardziej opłacalne jest też skorzystanie z oferty biura, kiedy zamierzamy wykorzystać nasz urlop na błogie leniuchowanie i wylegiwanie się na plaży, szczególnie dla zapracowanych, którzy nie mają czasu na przegrzebywanie czeluści internetu. Okazuje się bowiem, że wykupienie all inclusive jest tańszą opcją, niż rezerwowanie tego samego hotelu na własną rękę. Natomiast błędem jest wyobrażanie sobie, że biuro załatwi za nas wszystko i możemy na czas wakacji wyłączyć mózg, co niestety zbyt często kończy się nieprzyjemnie lub nawet tragicznie.
Natomiast Ci, którzy autentycznie chcą zobaczyć dany kraj i trochę go poznać podróżują na własną rękę. Bo nawet jeśli 20 razy pojedziemy do Egiptu na all inclusive, to i tak bardzo niewiele poznamy prawdziwe oblicze tego kraju.
O moich podróżach: http://tamdaleko.pl/ (partner forum)

Re: Z biurem i walizką czy z mapą i plecakiem?

83
Właśnie stoję przed takim dylematem, zawsze wybierałam plecak i mapę, ale po roku pandemii, która mnie wymęczyła pod każdym względem marzą mi się coś na kształt luksusowych wakacji, ekskluzywny wyjazd z biurem podróży - płacę i jadę, a ktoś za mnie wszystko organizuje, od A do Z. Czy ktoś może zdecydował się na wyjazd tego typu. Interesują mnie wakacje szyte na miarę, czyli określam zakres potrzeb i wiem że dostanę to czego chcę, że ustatysfakcjonuje mnie to powiedzmy w 90 procentach...

Re: Z biurem i walizką czy z mapą i plecakiem?

84
ankakomanka pisze: 17 mar 2021 12:18 Właśnie stoję przed takim dylematem,...
Czy ktoś może zdecydował się na wyjazd tego typu. Interesują mnie wakacje szyte na miarę, czyli określam zakres potrzeb i wiem że dostanę to czego chcę, że ustatysfakcjonuje mnie to powiedzmy w 90 procentach...

@ankakomanka w sumie to tylko kwestia kasy i nie rozumiem, czemu to ma byc az taki dylemat? 8-)
Jesli Cie stac na prywatna, szyta na miare wyprawe to kontaktujesz sie z agencja, zamawiasz, placisz i jedziesz.
Ze wzgledu na wygodnictwo, pewien luksus podrozy czy ograniczony zakres mozliwosci na wlasna reke, zamawialem takie imprezy np. Safari w Afryce, wyprawe na Kili etc.
De facto w marcu br. ambasada afganska odmowwila mi wizy, a chcialem na wlasna reke i niestety musialem zamowic impreze w agencji. Zreszta podobnie bylo z Antarktyda czy Socotra.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!

Wróć do „Najlepsze miejsca,miasta,plaże i inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości