Nieprzeczytane posty

Re: kuba

22
Moja koleżanka opowiadała mi, że jak była w Varadero, przypadkowo trafiła do kwatery prywatnej, a nie do hotelu i miała problemy, bo te kwatery prywatne są dostępne tylko dla Kubańczyków, a nie dla turystów. I zaznaczała też, że turyści nie mogą być podwożeni prywatnymi samochodami - mogą jeździć tylko taksówkami i transportem publicznym. Ot, takie obwarowania kubańskie...
Mój cel -> podróż dookoła świata przed 2020 ;).

Re: kuba

23
terina pisze:Moja koleżanka opowiadała mi, że jak była w Varadero, przypadkowo trafiła do kwatery prywatnej, a nie do hotelu i miała problemy, bo te kwatery prywatne są dostępne tylko dla Kubańczyków, a nie dla turystów. I zaznaczała też, że turyści nie mogą być podwożeni prywatnymi samochodami - mogą jeździć tylko taksówkami i transportem publicznym. Ot, takie obwarowania kubańskie...
Tak było jakiś czas temu. Od jakiegoś czasu casas particulares są legalne w Varadero. Co do taksówek to owszem niby nie wolno ale nikt tego za bardzo nie pilnuje.

Niedawno wróciłem z dwutygodniowej wycieczki na Kubę więc chętnie odpowiem na pytania. Polecam Kubę jak najbardziej!


Pozdrawiam!

Re: kuba

24
Ja również Kubę polecam i to gorąco:)Podczas trzytygodniowego wyjazdu nie było żadnych ale to żadnych incydentów-pomimo tego,że bardzo dużo urzędowaliśmy na własną rękę o czesto-gęsto taxi.Najlepiej jakiegoś miejscowego poprosić o pokazanie ciekawych miejsc.my mieliśmy bardzo fajną dziewczynę,która pracowała w hotelu a wieczorami po pracy pokazywała nam to ich życie.i w ten sposób bawiliśmy się do rana na kubańskich ulicach z Kubańczykami w niezwykłej atmosferze.Przesympatyczni,niesamowicie pogodni i uczynni ludzie,pomimo biedy,która jest powszechnie znana.A i najważniejsze-niesamowicie honorowi i dotrzymujący słowa a w dzisiejszych czasach to naprawdę rzadkośc.My większość imprez spędzaliśmy na ulicy a z nami nasz syn-wówczas 11-latek z tego powodu,że w hotelu nie chciałam go zostawiać a podczas naszych zabaw,dziecko było i na oku i pod opieką nie tylko naszą ale również wszystkich dookoła-dlatego z całą stanowczością zaprzeczam,iż Kuba jest dla turystów nieprzyjazna!jeśli będzie możliwość wybierzcie się w rejs katamaranem,podczas którego jakąś godzinkę od lądu jest kąpiel z delfinami-nie taka jak w Egipcie czy na Kanarach,że zwierzaki są w małym basenie i cholera wie jak taką kąpiel nazwać-na Kubie to jest naprawdę pływanie z delfinami-radzę jednak kapoki założyć bo ja osobiście to już bym tam została,gdy delfin płetwą ogonową mi o nogi zachaczył jakoś tak niefortunnie,że pociągnął mnie za sobą pod wodę i pomimi tego,że pływam bardzo dobrze to stracha się najadłam:)Mój mąż z kolei wybrał się na jakieś połowy i nawet małego rekina złowił,ale jedzenia odmówił-ale muszę się go podpytać z kim tam był i gdzie bo ja w tym nie uczestniczyłam:)Co do Hawany-niezapomniana-wiele pisać.Jak doszukam się fotek to wstawię-:)Plaża również piękna-czyściutka,szeroka,piaszczysta.My akurat byliśmy w hotelu przy samej plaży,z ogrodu się na nią wchodziło i hotel -już nie pamiętam nazwy ale all było 24h.Tak wiec są to wakacje naprawdę godne polecenia i dla najbardziej wymagających i dla tych którzy szukaja wrażeń,chcą poznać fajnych ludzi i dla romantyków-bo Kuba Was urzeknie:)Pozdrawiam

Re: kuba

26
Ludzie witam po naprawdę długiej nie obecności na tym forum ale wracam do życia !!!! :-) Przez moja pracę i nie oczekiwaną w niej sytuację to w domu mnie prawie 7miesięcy nie było masakra :-( Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i za dwa tyg będę już w domku !! Jestem Wam winny opis pobytu Kubie i obiecuję że napiszę po powrocie. Na szybkiego to napiszę tylko tyle że gdyby nie fakt iż nie wybieram się raczej nigdy w te same rejony i miałbym tą zasadę zmienić to KUBA I JESZCZE RAZ KUBA :-) Na marginesie to zimą planujemy nowy wypadzik tym razem chcemy łączony wyjazd 10 dni N. Zelandia 10dni Australia. Muszę tu poszperać na forum żeby zasięgnąć języka w odpowiednim miejscu mam nadzieję że sobie poradzę :-) Pozdrawiam do usłyszenia

Re: kuba

27
My z mezem...przyszłym męzem mamy w planach na wiosne podróż poślubną na kubę:) Już nie mozemy sie doczekać. ] Znajomi byli od nich na Mauritiusie i szczesliwi wrócili więc my poszliśmy w ich ślady i wybraliśmy Kubę...też na podróż poślubną:) damy znać po powrocie zyli pewnie w czerwcu dopiero:)

Re: kuba

28
Witam, chcialem podzielic sie z Wami zapisakmi z mojej podrozy na Kube. Zachecam do ogladania filmu krotkiego filmu z Varadero, Havany, Trinidad, Camaguey oraz Guardalavaca.
Pozdrawiam !

Re: kuba

29
Ps bardzo ciekawy film, dzięki.

Od siebie polecam Sancti Spiritus, Kuba, Wielkie Antyle.

Powstałe w 1514 roku, miasto Trinidad był jednym z siedmiu miast założonych przez hiszpańskiego konkwistadora Diego Velazques. Jest to najlepiej zachowane miasto, pełne skarbów architektury z 18 i początku XIX wieku, kiedy miasto rozkwitało dzięki kwitnącemu handlowi cukrem. Dobrobyt tej złotej ery zakończył się dramatycznie w 1860s, dając miastu zawieszone w czasie uczucie, które zostało zabezpieczone w 1965 roku, kiedy całe miasto zostało nazwane pomnikiem narodowym.

Trinidad, położony na owiewanym bryzą wzgórzu z widokiem na morze, to labirynt wąskich, brukowanych uliczek wyłożonych kolonialnymi domami w delikatnych, pastelowych kolorach z masywnymi, drewnianymi drzwiami. Baronowie cukrowi zbudowali swoje rezydencje wokół Plaza Mayor, serca starego miasta. Gwiazdą wśród nich jest Museo Romantico, które pokazuje niegdyś bogaty styl życia tego wciąż pięknego miasta.

W dzień Trinidad jest senny, ale w nocy miasto pulsuje muzyką na żywo wokół Plaza Mayor. Trynidadczycy zbierają się na szerokich, głębokich schodach Casa de la Musica, miejsca spotkań na świeżym powietrzu obok XIX-wiecznego Iglesia Parroquial de la Santissima (największy kościół w kraju), i tańczą do muzyki na żywo, głównie salsy, lub oglądają show. Fani rumby ściągają do Palenque de los Congos Reales, kolejnego miejsca na świeżym powietrzu, przy Echerri i Ave. de Jesus Menendez (gdzie czasem występują tancerze ziejący ogniem), podczas gdy Casa de la Trova to rejon otoczony górami Sierra del Escambray.Docierając do nich, drodze mija się opuszczone domy plantatorów, kwatery niewolników i młyny cukrowe w ruinach, aż do posiadłości, której najbardziej dramatyczną atrakcją jest strzelista, mierząca 146 stóp wieża Iznaga. Zbudowana około 1816 roku, jej dzwony kiedyś oznajmiały początek i koniec dnia pracy na polach.

Pobliska Playa Ancan to jedną z najlepszych plaż na południowym wybrzeżu Kuby, wstęga białego piasku i przejrzystych wód z doskonałymi warunkami do nurkowania. 240-pokojowy Hotel Brisas to jedyny wybór dla tych, którzy wolą zatrzymać się przy plaży, a od tego miasta zatrzymanego w czasie dzieli ich tylko przejażdżka skuterem.

Aby naprawdę zanurzyć się w lokalnym życiu, zatrzymaj się w casas particulares, pokojach w prywatnych domach, i jedz w pcrtadares, prywatnych lokalach gastronomicznych, które są zazwyczaj lepsze niż oficjalne restauracje. Sol y Son jest jedną z pierwszych i nadal jest dobrym wyborem, serwuje tradycyjne dania, takie jak cerdo borracho (pijana wieprzowina) w rumie. Aby zobaczyć przepiękne krajobrazy, które dały początek bogactwu kraju, należy udać się do Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni). Autobusy i pociąg parowy Baldwin z 1907 roku codziennie przemierzają zielone tereny.

Więcej o Kubie poniżej:

viewforum.php?f=73&sid=6483c514aceb83a52fd8de8e1d55781c

Re: kuba

30
Paradoksalnie, rewolucja z 1959 roku, która spowodowała trwającą dziesiątki lat izolację wyspy, pomogła zachować najlepszą architekturę miasta w nienaruszonym stanie, zakazując prywatnych inwestycji i rozwoju nieruchomości - wśród arkad i ocienionych palmami dziedzińców starego, hiszpańskiego centrum nie ma prawie żadnej niepasującej, nowoczesnej struktury. Przewidując wielką przyszłość dla turystyki, Kuba uporządkowała część Starej Dzielnicy tak, aby przypominała kolonialną Hawanę, która była niegdyś najbogatszym (i najsilniej ufortyfikowanym) miastem obu Ameryk. Gdzie indziej, zniszczone budynki mają w sobie melancholię i poczucie rozpadającej się chwały. Pięknie utrzymane klasyczne amerykańskie samochody z lat 50. wciąż jeżdżą po ulicach, sprawiając, że czujesz się jak na planie filmowym.

Jednym z najlepszych miejsc noclegowych w Old Quarters jest Hotel Saratoga, którego XIX-wieczna fasada kryje stylowy hotel z 96 pokojami, wybudowany w 2005 roku. Położony tuż przy Parque de la Fratemidad, w pobliżu Kapitolu, słynnej fabryki cygar Partagas i Gran Teatro w Hawanie (historycznej opery i baletu w tym tętniącym życiem mieście z niezrównaną sceną artystyczną), hotel posiada wspaniały basen na dachu i bar, z którego można wszystko podziwiać. Kolejną metamorfozę przeszedł niedawno centralnie położony Hotel Raquel, były bank z 1908 roku, który dziś oferuje zaskakująco przystępny splendor.

Cofnij się w czasie w wielkim hotelu Nacionai, najbardziej znanym i historycznie znaczącym obiekcie w mieście. Klasyczne amerykańskie samochody z lat 50-tych XX wieku zaludniają jedno z najstarszych miast na Karaibach. The Breakers w Palm Beach, to wciąż bardziej pałac niż hotel. Z widokiem na Maiecan, wspaniałą 4-milową nadmorską promenadę Hawany, ten zabytek, znany z bogatego piękna mauretańskich łuków i ręcznie malowanych kafelków, został częściowo odrestaurowany. Cabaret Parisien przywołuje na myśl Starą Hawanę z lat 50-tych, kiedy to gangster Meyer Lansky prowadził tu najwspanialsze kasyna na Kubie. Ale nie ma nic lepszego niż show w otwartym kabarecie Tropicana. Od 1939 roku oferuje on najbardziej oszałamiający spektakl kolorów, dźwięków i ruchu w mieście, w którym skąpo i spektakularnie ubrane dziewczyny prezentują swoje umiejętności przy dźwiękach salsy. Dla codziennych Habaneros, którzy uwielbiają tańczyć, Casa de la Musica jest jednym z niezliczonych miejsc, gdzie można posłuchać dobrej muzyki i wypróbować własne ruchy. Szczytem muzycznej sceny Hawany jest Międzynarodowy Festiwal Jazzowy, podczas którego muzycy z całego świata występują obok wielu znanych na Kubie gwiazd muzyki dawnej.

Więcej o Kubie w poniższych tematach

viewforum.php?f=73

https://www.itaka.pl/nasze-kierunki/kuba.html

https://r.pl/kuba
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuba ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron