Nieprzeczytane posty

Colorado, U.S.A - co zobaczyć (Aspen, Durango)

1
Aspen to jedno z najlepszych miejsc w kraju do jazdy na nartach. Dodaj do tego kilka doskonałych restauracji, galerie sztuki i całoroczną scenę towarzyską, a zrozumiesz, dlaczego to miasto jest ulubieńcem bogatych i sławnych. Ulice wyłożone są domami z końca XIX wieku, które pochodzą z lat świetności miasta. I chociaż ich ceny mogą być poza budżetem przeciętnego turysty, niezrównane widoki na Góry Skaliste są za darmo.

Cztery góry Aspen oferują prawie 5,000 akrów szaleństwa, a wszystkie stoki są połączone bezpłatnym transportem na wyciągi. Snowmass jest największy, z 3.128 akrów szerokich, otwartych, przygotowanych tras idealnych dla rodzin. Aspen Mountain, "Ajax" dla miejscowych, jest wymagającym szczytem, który ma pionowy spadek 3,267 stóp i 76 tras narciarskich o zmiennym terenie, które stały się bardziej dostępne dzięki ostatnio zwiększonej przepustowości wyciągów. Aspen Highlands jest ulubionym miejscem dla wielu mieszkańców, tak samo ze względu na wędrówkę na szczyt Highland Bowl, jak i dla olimpijskich łuków, podczas gdy Buttermilk jest najlepszy dla początkujących.

Po całym dniu spędzonym na Aspen Mountain, warto zatrzymać się w The Little Nell, jedynym ośrodku narciarskim w Aspen, który znajduje się o rzut kulą śnieżną od Silver Queen Gondola, najdłuższej pojedynczej gondoli w kraju. Stylizowana restauracja Element zaprasza na menu typu farm-to-table, które może konkurować z widokiem na Aspen Mountain.

Więcej o USA

viewforum.php?f=68
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2021 14:55 przez Duch1, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Colorado, U.S.A co zobaczyć ( . Apen-)

2
Durango Kolorado, U.S.A.

Położone w dolinie rzeki Animas pomiędzy pustynią a górami San Juan, JL Durango nie jest aż tak niedostępne w dzisiejszych czasach, ale jego uchwycona w czasie atmosfera,
wraz z dużą ilością współczesnych atrakcji, są dużą częścią jego uroku. Założone w 1881 roku Durango jest również popularne ze względu na bliskość Parku Narodowego Mesa Verde

Studenci uczęszczający do Fort Lewis College sprawiają, że Durango tętni życiem i utrzymują dziesiątki sklepów narciarskich, rowerowych i kempingowych. Durango Mountain Resort ma 1200 akrów nadających się do jazdy na nartach i 85 tras na Purgatory Mountain, podczas gdy kajakarze mogą zmierzyć się z rzeką Animas River, która przepływa przez samo centrum miasta, z wartkim nurtem klasy II i III. Durango jest również jednym z najpopularniejszych miast na Zachodzie, gdzie w 1990 roku odbyły się pierwsze krajowe mistrzostwa w kolarstwie górskim. . Motocykliści mają tu swoją szansę, kiedy zjeżdżają się tysiącami podczas Rally in the Rockies na początku września.

Pojedź do hotelu Strater, pięknego wiktoriańskiego budynku z czerwonej cegły, w którym zatrzymywały się legendy Dzikiego Zachodu, Bat Masterson i Butch Cassidy. Louis L'Amour napisał kilka swoich westernów w pokoju 222, a z Diamond Belle Saloon, ozdobionego kryształowymi żyrandolami i pluszowymi aksamitnymi zasłonami, dobiega muzyka ragtime na żywo. Największą atrakcją dla wszystkich grup wiekowych jest kolejka wąskotorowa Durango & Silverton, która była scenerią podniecającej sceny napadu w filmie Butch Cassidy i Sundance Kid.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne miasta w USA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości