Nieprzeczytane posty

Re: Jak tam właściwie jest.

11
Cena wycieczki ,zapewne zależy od biura podróży. Ja za wycieczke na Sacharę zapłaciłam 120$ Za tą cenę jest pełne wyżywienie tzn. 2 X lunch obiadokolacja w pięciogwiazdkowym hotelu nie opodal pustyni w miejscowości Nefta, oraz śniadanie. Płatne było tylko wejście do coloseum El Jem. No i oczywiście bakczysze, ale to już w ich walucie. :)

Re: Jak tam właściwie jest.

13
W Tununezji byłem na pierwszej mojej wycieczce w ciepłe kraje. Było to dobre kilka lat temu. Ale hmm szczerze? jak na pierwszy raz, byłem zauroczony. Ale ogólnie Tunezja jako tunezja wielkiego wrażenia nie zrobiła.

Fajna wycieczka do Tunis i Kartaginy - to chyba jeden z lepszych wyjazdów, bo bardzo lubię poznawać nowe miejsca.

W sumie, to bym jeszcze wrócił tam, zobaczył jak po rewolucji jest. Pewno jeszcze wrócę, z tego względu, aby sprawdzić hotele które sam sprzedaje, żeby wiedzieć gdzie Was wysyłać:)

Kilka hoteli fajnych jest, kilka na które jest super cena. Niedawno udało mi się na 14 dni z all inc. hotel 4* za 1000 zł sprzedać:)

Re: Jak tam właściwie jest.

14
Moje koleżanki ze studiów pojechały to Tunezji po zdanej sesji.
Miały super ubaw. Poznały fajnych chłopaków, opaliły się i wróciły zadowolone i wypoczęte.
Dzięki ich opowieściom Tunezja zawsze mi się bardzo sympatycznie kojarzy.

Chętnie bym sobie poleżała na plaży i poparzyła na błękit morza i nieba... :)

Re: Jak tam właściwie jest.

16
Zbyszku a może tak więcej szczegółów ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Jak tam właściwie jest.

17
Ja osobiście byłem w Tunezji w mieście Hammamet Nabeul. Powiem tak jeśli jesteś na terenie ośrodka wypoczynkowego jest ok. Plaże zadbane, strzeżone. Jedzenie w miarę aczkolwiek już bardziej egzotyczne po np. gulasz z ośmiornic. Możliwość wycieczek fakultatywnych począwszy od całodniowego rejsu statkiem z nurkowaniem przy zatopionych wrakach. Wiadomo pustynia i jazda jeepem po piachu. Wizyta w wiosce Berberów. Poza hotelem trzeba uważać na natrętnych miejscowych poza tym jest bezpiecznie. I ważna rada jak ktoś chce jechać do Tunezji to nie w okresie wakacji, panują tam duże upały. No chyba że ktoś lubi to tak. :) Przynajmniej ja miałem takie odczucia.

Re: Jak tam właściwie jest.

18
No i udało się poleżeć na plaży! :) Byłam w Tunezji w weekend majowy i było super. Konkretnie byliśmy w Sousse. Na forum znajdziecie zdjęcia z hotelu i opis moich wrażeń dotyczących urlopu - zwłaszcza szczegóły związane z hotelem, który serdecznie polecam:
http://www.itaka.pl/wczasy/tunezja/sousse/hotel_karthago_el_ksar_1512.php

Może odnośnie samej Tunezji, czyli "jak tam właściwie jest", to ten kraj wydał mi się bardzo przyjazny. Ludzie są sympatyczni, nawet jak namawiają na kupno pamiątek, to nie robią tego bardzo nachalnie. Wydaje mi się, że po rewolucji jest znacznie mniej turystów, dlatego kraj nie należy do najbogatszych, tym bardziej mieszkańcy bardzo się starają żeby gościom było miło. Taksówkarze są spoko :) Ciekawe było dla mnie jaka jest różnica pomiędzy Sousse a El Kantaoui - oddalone o około 6 km, są zupełnie inne, Port El Kantaoui jest znacznie bardziej wypasiony.
Chętnie wręczaliśmy napiwki naszym kelnerom, barmanom, panom od leżaków i paniom sprzątającym pokój - może nie były to wielkie sumy, ale robiło im się miło. Od razu wiedzieli, że jesteśmy Polakami i mówili do nas po polsku, taksówkarz nawet śpiewał sto lat :)
Tak jak to powiedziała nasza rezydentka z Itaki - Tunezja to nie tylko kurorty, dlatego warto zobaczyć Saharę i inne atrakcje północnej części. Ja po tej 8dniowej wizycie mogę stwierdzić, że Tunezja jest idealna na wypoczynek - nie za droga, ale bardzo klimatyczna i zawsze słoneczna :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tunezja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości