Nieprzeczytane posty

Relacja z podróży po Egipcie 2018, zwiedziłem sporo miejsc od Kairu do Luxoru- ZDJĘCIA

1
Witam wszystkich!

Tak więc prawdopodobnie jak niektórzy z Was, niemal codziennie przed wyjazdem do Kairu/Luksoru, śledziłem porady od deski do deski. Jestem samotnym 35-letnim mężczyzną który wcześniej pojechał tylko po Włoszech i Grecji.

wielka-piramida-c37067f6df9dc6dc02d490cca5b4fbe8.jpg
wielka-piramida-c37067f6df9dc6dc02d490cca5b4fbe8.jpg (709.02 KiB) Przejrzano 21951 razy
A wiec zacznijmy relacje

Dzień 1: EgiptLotnisko i lotnisko


Nigdy wcześniej nie latałem w Egipcie i byłem pod dużym wrażeniem. Jedzenie i obsługa były świetne, choć wszystko to było tylko 2 godziny lotu z Aten.

Lotnisko w Kairze hmm, 2 minuty w kolejce przy kontroli paszportowej, 30 sekund przy odprawie celnej i byłem za drzwiami. Zarezerwowałem prywatny samochód, a mój kierowca czekał na mnie tuż przed kontrolą paszportową.

Nie było zbyt dużego ruchu, więc dość szybko dotarłem na miejsce Pobyt w hotelu Marriott. Mieli ochronę przy bramie hotelu, a następnie zeskanowali wszystkie moje torby, zanim wszedłem do hotelu. Mówiąc o sprawdzaniu tam się nie bawią się i podejmują wszelkie środki ostrożności, aby ludzie byli bezpieczni.

Następne 3 dni mam wycieczki, więc dziś będzie to dzień odpoczynku i relaksu.

Dzień 2: Giza, Sakkara, Dashur, Memphis, Sound & Light Show.

Zarezerwowałem wycieczkę online i mój przewodnik przyjechał wcześniej. Zarezerwowałem 2-dniową wycieczkę przez Let's Explore Egipt

Zbliżanie się do piramid było wspaniałym uczuciem. Po przeczytaniu o nich tak wiele poczułem, że coś osiągnąłem, będąc tam osobiście. Poszedłem do Wielkiej Piramidy, która nie była tak zła we wspinaczce jak ludzie o niej mówili. Zdecydowanie jednak zabierz ze sobą butelkę wody.

Przejażdżka wielbłądem była zabawą, miło było, że moja wycieczka obejmowała przejażdżkę, więc nie musiałem się martwić o targowanie się o ceny. Wydaje mi się, że przepłacić jest niezwykle łatwo, bo słyszałem historie o zapłaceniu 100 dolarów USA za jedną jazdę. Widok i uczucie jazdy po płaskowyżu jest niesamowite

Sphinx był fajny, aby zobaczyć osobiście i zrobić kilka zdjęć.

Dashur był następny, ponieważ jest najdalszy. Czerwona piramida i wygięta piramida są bardzo niedoceniane. Wszedłem do Czerwonej Piramidy, ale nie pachniała ona zbytnio, więc zatrzymałem się w połowie drogi i wróciłem. Wszedłem już do Wielkiej Piramidy, więc nie miało to dla mnie zbyt wielkiego znaczenia. Jeśli nie masz Dashura na planie podróży, proponuję dodać go tak czy inaczej.

Następnie zatrzymaliśmy się w Memphis i zobaczyliśmy alabastera Sfinksa i posąg Ramsesa II.

Saqqara była następna, a ja nie zdawałem sobie sprawy, jak wiele można tu zobaczyć. Poprosiłem mojego przewodnika, aby zatrzymać się w Muzeum Imhotepa. To było właściwie bardzo dobrze zrobione muzeum, które miało sarkofag króla Menkaure. Oni robią pewne renowacje nadal na zewnętrznej części piramidy schodkowej i wiele tras zostało zablokowanych. Oba groby, do których wszedłem, miały wiele do zobaczenia. Poruszanie się po okolicy, oglądanie Causeway of Unas i wszystkich okolic było niesamowite. Prawdopodobnie mógłbyś spędzić solidny dzień na zwiedzaniu tego miejsca z łatwością, gdybyś chciał.

W nocy poszedłem i zobaczyłem pokaz Sound & Light. Wspaniale było zobaczyć wszystkie piramidy oświetlone i z fajnymi wizualizacjami, aby wyjaśnić ich historię. Dla nas, uczących się wizualnie, okazało się to skuteczne.

Dzień 3 - Koptyjskie Kair, meczety, Ben Ezra, Cytadela, Felucca Ride, Muzeum Egiptu i Khan Al Kalili Bazaar.


Byłem dość zmęczony z poprzedniego dnia. Musiałem oczywiście przeforsować to jakoś. Zaczęliśmy na Cytadeli i to było dość imponujące. Widok na szczycie Starego Kairu jest niesamowity i zrobiłem kilka świetnych zdjęć. Meczet Mohameda Ali to obowiązkowy widok, jego wielkość jest niesamowita. Udaliśmy się przez Kair Koptyjski, a także do synagogi. Wszystko było fajne widzieć. Później czekała nas jazda po Nilu, która był dość relaksująca. Nil i choć jest dość brudny, jazda łodzią była przyjemnością.

Następnie przyjechaliśmy do muzeum, a mój przewodnik zabrał mnie po okolicy i wyjaśnił wszystkie najważniejsze wydarzenia w kolejności historii. Nie jestem pewien, jak ludzie mogą tu pojechać bez przewodnika . .

Pokój Royal Mummy był dobrze wydany, a pokój skarbów Tutankhamuna był również ciekawą atrakcją. Widząc mumifikowanego króla kobry i krokodyle w pokoju mumii są warte obejrzenia.

Nikt ani razu nie poprosił mnie aby zobaczyć mój karnet, nawet przy wejściu (50 LE).

Chwyciłem kilka pamiątek na bazarze i udałem się na lunch. Mój przewodnik zabrał mnie do jednego z jego znajomych miejsc, czułem, że mają uczciwe ceny. Jestem turystą, ale nawet jeśli trochę przepłaciłem to nic nie szkodzi.

Jutro mam tu najdłuższy dzień mojej podróży. Jednodniowa wycieczka Luxor z Kairu w 1 dzień..

Dzień 4: - Luksor w 1 dzień samolotem z Kairu

Taki wczesny dzień, budząc się o 3:30 rano, aby zostać odebranym o 4 rano na mój lot do Luksoru. Do tej trasy użyłem Emo Tours i znalazłem je na podstawie recenzji na temat z TA. Kierowca był tam na czas, aby mnie odebrać i dotarłem na lotnisko w odpowiednim czasie na mój lot.

Na lotnisku w Luksorze czekał na mnie przewodnik i zabrała mnie najpierw na Collossi z Memnon. Te posągi są jeszcze masywniejsze osobiście i bardzo fajny pierwszy szybki postój na Zachodnim Brzegu.

Dotarliśmy do Doliny Królów Thutmoses III został zamknięty, więc poszedłem do Ramses IV i Merenptah. Domyślam się, że grobowiec Horemheba był zamknięty na 16 lat . Zdecydowanie była to głęboka i stroma wspinaczka, ale warta zachodu. Płacenie 100 LE było dla mnie koniecznością, aby zobaczyć grobowiec Tutankhamuna. Małe jak ludzie mówią, ale bardzo sugeruję, aby to zrobić tak czy owak. Jego mumia nie jest w najlepszej formie, ale jest jeszcze wiele do zobaczenia.

Następnie była świątynia królowej Hatshepsut w Al-Deir Al-Bahari. Musiała wyglądać nierealnie, kiedy została zbudowana, ponieważ wydaje się, że ponad połowa z niej została całkowicie zniszczona. To była wspaniała okazja do zrobienia zdjęć i zrobiłem ich mnóstwo!

Następnie udaliśmy się na Bank Wschodni do Karnaku i wow, co za miejsce GIGANTIC. Tak wiele świątyń wszystkie pod jednym dachem. Kolumny były duże i na pewno było to przyjemne doświadczenie. Obeliski były mega interesujące, szczególnie ten, który leżał na podłodze, którego królowa Hatshepsut odrzuciła.

W końcu po obiedzie udaliśmy się do świątyni Luxor. Jest zdecydowanie dużo mniejsza, niż sobie wyobrażałem, ale wciąż niezwykle interesująca. Gdybym nie był krótki na czas, prawdopodobnie zostałbym w Karnaku dłużej. Gigantyczne posągi Ramsesa II i Ramsesa III są bardzo fajne. Również posąg Tutankhamuna był punktem kulminacyjnym.

Następnie wróciłem na lotnisko Luxor i złapałem mój lot z powrotem do Kairu.

Luxor jest teraz zdecydowanie bardzo gorący, przynieście ze soba filtr przeciwsłoneczny i wodę butelkowaną. W szczycie sezonu prawdopodobnie będziesz potrzebował wody po wyjściu z grobowców.

Porady

- Dashur i Saqqqara były dość puste. Byłem jedną z 3 osób w Dashur. Saqqara miała kilka grup wędrujących po okolicy, ale miałem całe muzeum Imhotepa dla siebie na 20 minut, które tam spędziłem.

- Prawdopodobnie nie jest to dobry pomysł, aby spróbować robic wideo lub zdjęcia w Dolinie Królów. Facet w zeszłym tygodniu został złapany w ten sposób i zmusiło go to zapłacić 500 dolarów grzywny, aby odzyskać swój telefon. Tylko nie warto ryzykować, zostawić aparaty na autobusie i telefony w kieszeni. Szanuj historię i kulturę oraz wyszukuj profesjonalne zdjęcia w Google.

- Jeśli wybierasz się do Kairu lub Luksoru, zarezerwuj swoje wycieczki online z wyprzedzeniem i nie czekaj aż dotrzesz do hotelu. Jesteś narażony na ryzyko, że nie wiesz, co dostajesz za swoje pieniądze, i 1000% będzie przepłacać idąc tą drogą. Zdecydowanie planuj z wyprzedzeniem, czytaj recenzje i rób to wszystko z wyprzedzeniem. Niektóre z wycieczek oferowanych w Marriocie w Zamalku były po prostu szalenie drogie

- Ludzie zawsze zdają się narzekać na sprzedawców. Giza nie była moim zdaniem aż tak zła. Nikt nie był w ogóle nachalny lub zbyt uporczywy. Jeśli mieszkasz w dużym mieście i widzisz bezdomnych, którzy proszą Cię o pieniądze, to w pewnym sensie tu jest to samo. Po prostu powiedz "nie" i i idź dalej, albo nic.

- Nie bójcie się latać EgiptAir. Kolejną dziwną rzeczą, którą ludzie wydają się wysyłać. Wziąłem 3 loty bezbłędnie i bez żadnego opóźnienia. Są one podobne do południowo-zachodnich, jeśli chcesz porównać. Weź głęboki oddech i zarezerwuj je z ufnością.

- Uber in Cairo to tylko Uber X & Uber. Wiele samochodów i dostępność przez cały dzień i noc. Wszystkie samochody muszą być pewne modele i rok 2013 lub później. Nie używałem ich sam, ponieważ rezerwowałem transfery, więc nie mogę odpowiedzieć na żadne pytania dotyczące opcji płatności.

Wiem, że mój post może być trochę rozproszony, ale starałem się wszystko uszczegółowić tak bardzo jak to możliwe. Przynajmniej to, o czym miałem pytania przed wyjazdem do Egiptu. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie w Egipcie byli mili, ciepli i gościnni dla mnie.


I na koniec podpisane fotki ( nie wszyskie w kolejności ale są)
Załączniki
Tutankhamuna treasures.jpg
Tutankhamuna treasures.jpg (5.55 MiB) Przejrzano 21951 razy
Sphinx .jpg
Sphinx .jpg (75.98 KiB) Przejrzano 21951 razy
Sound & Ligh2.jpg
Sound & Ligh2.jpg (54.35 KiB) Przejrzano 21951 razy
Sound & Ligh.jpg
Sound & Ligh.jpg (170.28 KiB) Przejrzano 21951 razy
Saqqara.jpg
Saqqara.jpg (1.33 MiB) Przejrzano 21951 razy
rmffara_0.jpg
rmffara_0.jpg (380.24 KiB) Przejrzano 21951 razy
red-pyramid.jpg
red-pyramid.jpg (48.18 KiB) Przejrzano 21951 razy
Posąg Ramsesa II.jpg
Posąg Ramsesa II.jpg (124.44 KiB) Przejrzano 21951 razy
merneptah-tomb-luxor-egypt-2.jpg
merneptah-tomb-luxor-egypt-2.jpg (51.93 KiB) Przejrzano 21951 razy
Meczet Mohameda.jpg
Meczet Mohameda.jpg (77.75 KiB) Przejrzano 21951 razy
Luksor .jpg
Luksor .jpg (97.94 KiB) Przejrzano 21951 razy
dolina-krolow.jpg
dolina-krolow.jpg (91.64 KiB) Przejrzano 21951 razy
Collossi z Memno.jpg
Collossi z Memno.jpg (470.6 KiB) Przejrzano 21951 razy
Camel.jpg
Camel.jpg (70.4 KiB) Przejrzano 21951 razy
Bank Wschodni do Karnaku[.jpg
Bank Wschodni do Karnaku[.jpg (189.79 KiB) Przejrzano 21951 razy
alabastera .jpg
alabastera .jpg (2.62 MiB) Przejrzano 21951 razy
880363b561be0e62.jpg
880363b561be0e62.jpg (78.23 KiB) Przejrzano 21951 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Egipt”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości