Nieprzeczytane posty

World Nomad Games - Kirgistan

1
World Nomad Games, to największe wydarzenie sportowe w Środkowej Azji promowana odbyło się po raz drugi w prowincji Kirgistanu Cholpon Ata na północnym brzegu jeziora Issky Kul.

O wydarzeniu dowiedzieliśmy się zaraz po przylocie do Kirgistanu. Udało nam się być tylko na jednych, ale chyba najważniejszych zawodach jakie były organizowane podczas całych igrzysk.
Kok boru (polo z martwego kozła) - tak się nazywa gra narodowa Kirgistanu oraz wielu krajów z Azji środkowej (Uzbekistan, Kazachstan Pakistan itd.) Gra polega na wrzuceniu 35 kilogramowego kozła do bramki. Kozioł jest uprzednio pozbawiony głowy oraz racic. Sport ten choć dla nas może wydawać się bardzo kontrowersyjny swoją genezę ma z zamierzchłych czasów gdy zamiast kozła ściągano watahy wilków, które to często atakowały dobytek koczowników. Wilk był wtedy przez jeźdźca w pełnym galopie podrzucany z ziemi. Taka "zabawa" ćwiczyła sprawność, zdolności militarne oraz odwagę. Dziś w regionie kultywowana jest stara tradycja. Poniżej zdjęcia z meczu finałowego

Pełna relacja http://zplecakiem.pl/world-nomad-games-kirgistan

Obrazek


Obrazek


Pełna relacja na http://zplecakiem.pl/world-nomad-games-kirgistan/

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Kraje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron