Nieprzeczytane posty

Bangkok ,Phuket zdjęcia 2016

1
Czesc wszystkim. Dawno mnie nie było na forum, postanowiłem jednak wrzucić troszkę zdjęć z Bangkoku i z Phuket, z którego wróciłem całkiem nie dawno. Zdjęcia nie są mega super ale może chociaż na chwilkę przyniosą was w tamte rejony Azji.
Załączniki
Tajlandia 2016 (32) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (31) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (30) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (29) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (28) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (27) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (26) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (25) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (24) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (23) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (22) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (21) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (20) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (19) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (18) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (17) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (15) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (14) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (13) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (12) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (11) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (10) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (9) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (8) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (7) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (6) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (5) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (4) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (3) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (2) (Copy).JPG
Tajlandia 2016 (1) (Copy).JPG

Re: Bangkok ,Phuket zdjęcia 2016

4
Zobaczcie także koniecznie temat:

Największe atrakcje Bangkoku

Od siebie polecam to zakupy w Bangkoku. Znajdziemy tu nawet 5.000 kupców gotowych do biznesu nawet w sobotę i niedzielę o 6 rano. degustowanie się autentycznym ulicznym jedzeniem i plemiennymi rzemiosłami. Mocne przyprawy, delikatne orchidee i stwory od syjamskich jutów po syjamskie ryby walczące - wszystko to wzmacnia doznania, szczególnie będąc w jednym z najbardziej tętniących życiem miast południowo-wschodniej Azji.Zatrzymajcie się przy jednym z budek z jedzeniem Chatuchak's aby zrozumieć, dlaczego Bangkok jest uważany za jedno z najlepszych miejsc na świecie do jedzenia na ulicy. Spróbuj talerz pad thai (smażone kluski) z dodatkiem świeżych ziół i orzeszków ziemnych, lub odważny zingier chile oraz tarninę, tradycyjna północno-tajlandzka potrawa wykonana z rozdrobnionej zielonej papai.

Jeśli jesteś na polowaniu na prezenty, to polecam tradycyjne jedwabne ubrania i ręcznie malowaną porcelanę, sprzedawane są obok nowoczesnych artykułów gospodarstwa domowego, gier wideo, a nawet komputerów. Jest to zatłoczony, zmysłowy karnawał, tętniący życiem staruszek, mnichów w szafranowej szacie, matek kupujących zabawki z dziećmi i odpowiednich biznesmenów kupujących zapasy na kolację. Jeden z największych na świecie rynków outdoorowych Bangkok ma jeszcze jedno istotne doświadczenie rynkowe: Pak Klilong Talat. Każdej nocy tygodnia około zmierzchu, w dzień Pak Khlong zmienia się rola rynku warzywnego i przejmuje największy rynek kwiatowy w mieście. Kwiaty są bardzo ważne w kulturze tajskiej, używane do dekoracji domów i jako ofiary w okolicznych świątyniach, co wyjaśnia, dlaczego hodowcy z całego królestwa tajskiego spotykają się tu nocą, aby sprzedawać kopce orchidei, róże, lotosy, chryzantemy i kilka kwiatów, których prawdopodobnie nigdy wcześniej nie widzieliście. Dostanie się na ten nadrzeczny targ to połowa zabawy, jeśli bierzesz jedną z brzęczących taksówek wodnych w Bangkoku wzdłuż rzeki Chao Phraya. Wyjdź na przystanek dla łodzi Tha Saphan Phuts i podążaj za zapachem jaśminu i tłumów miejscowych przez pływający pawilon z drewna tekowego do wielobarwnego rozmycia Pak Khlong. Negocjacje i barmany trwają do późnej północy a wrażenia pozostaną niezapomniane.

Re: Bangkok ,Phuket zdjęcia 2016

5
Jeśli chodzi o zabytki to polecam Grand Palace, został on stworzony 2 wieki temu przez szanowną dynastię Chakri z Królestwa Syjamu. Dziś rozrastający się kompleks pałacowy jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Tajlandii (obecny król, Bhumibol, jest reguralnie enskonowany w pobliskim Chitralada Palace, który jest zamknięty dla publiczności).

Lśniący labirynt Pałacu składa się z ponad 100 budynków, jest fantastycznie ozdobnym labiryntem i największym pojedynczym pokazem tradycyjnej tajskiej sztuki i architektury na świecie. Złocony i inkrustowany kompleks obejmuje najsłynniejsze z 400-dniowych świątyń w Bangkoku: Wat Phra Kaeo, popularnie znana jako Świątynia Szmaragdowego Buddy i symbolicznie łącząca duchowe serce Tajlandii z jej dawną siedzibą władzy doczesnej. Znajduje się tu najbardziej czczony obiekt religijny Tajlandii, delikatny 26-calowy siedzący Budda wyrzeźbiony z półszlachetnego jadeitu. Ceniona postać, siedząca na złotym tronie o wysokości 34 stóp, strzeżonym przez starożytne lwy z brązu, została zagubiona, a następnie ponownie odkryta w XV wieku. Jako obrońca kraju, Budda przewodniczy jedynemu obszarowi Wielkiego Pałacu, gdzie palący kadzidła tajscy czciciele przeważali nad turystami.Aby zobaczyć Buddę w spoczynku, udajcie się do pobliskiego Wat Pho, 10-minutowy spacer na południe od Wielkiego Pałacu.

Na starszych ulicach miasta, wokół Grand Palace i Wat Pho dwie siostrzane, zabytkowe posiadłości wskrzeszone z miłością przez ich architektów wskrzesiły Bangkok z dawnych lat. Bhuthorn mieści się w narożnym domu handlowym z trzema pokojami gościnnymi, indywidualnie wyposażonymi w tajskie antyki gromadzone przez lata. Goście są ciepło witani w pobliskim Asadang,
z dziewięcioma pokojami śniadaniowymi w odrestaurowanej kolonialnej rezydencji.

Polecam także połączenie Tajlandii z np: Kambodżą, fajną wycieczkę właśnie pomiędzy wspomnianymi krajami opisano na tym artykule, link poniżej

viewtopic.php?f=259&t=7287

Jest też bardzo ciekawa relacja z podróży przedstawiona przez ''Kanalarza'' która przyznam się była dla mnie troszkę inspiracją w moich podróżach, szczegóły poniżej

viewtopic.php?f=259&t=4864
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tajlandia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość