Nieprzeczytane posty

Re: Dzika Kenia

2
czesc, bylam w Kenii trzy razy, jestem zauroczona tym krajem. Pierwszy raz wybralam sie z biurem podrozy do hotelu, oczywiscie all inclusive itd bawilam sie cudownie ale dopiero nastepny wyjazd ktory organizowalam juz sama pozwolil mi poznac prawdziwe oblicze tego kraju i ludzi. Prawdziwej Kenii nie zobaczy sie na plazy czy przy hotelowym basenie, nawet safari organizowane przez polskie biuro rozni sie od tego ktore wykupi sie u lokalnych organizatorow, np wykupilismy Tsawo (2 dni) u polskiego touroperatora, jechalismy busem w 6 osob + kierowca, za podwojna cene, Masai Mare wykupilam sama w lokalnym biurze, bylam sama w jeepie z dwoma przewodnikami, safari wlasciwie "ustawilam" jak chcialam, godziny wyjazdow, ilosci jazd i kierunki do uzgodnienia, i zaplacilam mniej niz polowe kwoty ktora zaplacilabym w hotelu, bylam zachwycona... takiej przyrody, widokow i dzwiekow nie da sie opisac, to trzeba przezyc bo jak opisac "spiew" sloni w nocy przy wodopoju czy "nawolywania" lwow, jak przedstawic wrazenie ktore robi lew czy gepart przechodzacy o metr od samochodu albo widok "szalonych" antylop gnu przekraczajacych w poplochu rzeke Mara w ktorej czekaja krokodyle a na brzegu lwice? to trzeba zobaczyc... druga strona Kenii sa ludzie mili i otwarci na "msungu" czyli bialych, kenijczycy wiedza za na turystach mozna zarobic dlatego pomoga we wszystkim z usmiechem na ustach, liczac na "napiwek" i cos co moze nas dziwic, ja to nazywam "afrykanskim rasizmem" we wszystkich parkach/muzeach sa specjalne ceny dla "bialych" okolo 10krotnie wyzsze niz dla kenijczyka na poczatku mnie to troche zbulwersowalo a potem dowiedzialam sie ile sie zarabia w Kenii... i przestalam "oszczedzac" na napiwkach, ale nie pieniadze sa najwazniejsze dla kenijczyka, najwazniejszy jest szacunek i traktowanie ich jak takich samych ludzi jak my, nie sluzacych, nie dzikusow czy barbarzyncow, nie chce sie wierzyc ale wielu bialych tak wlasnie uwaza i traktuje np obsluge hotelu jak "podludzi", sama bylam swiadkiem gdy podpity gosc zwyzywal recepcjonistke od malpy.... na szczescie zdarza sie to rzadko, a naprawde oplaca sie byc poprostu milym czlowiekiem, kenijczycy odwdzieczaja sie za to wielka sympatia i oddaniem.... mam nadzieje ze w najblizszym czasie uda mi sie "wkleic" zdjecia i mam nadzieje ze rozpoczniemy mila dyskusje o Kenii i nie tylko

Re: Dzika Kenia

4
drogi aniolku to nie ma co zazdroscic tylko zobaczyc to i przezyc samemu BARDZO polecam wybrac sie do Kenii to cudowne miejsce i nie drogie a co wazne nie ma jeszcze tam tak wielu turystow (oczywiscie poza okresem Swiat) jesli masz pytania albo potrzebujesz rady to chetnie pomoge

Re: Dzika Kenia

7
czesc, nie znam Nairobi wiec nie moge polecic ci zadnego hotelu, ja latam w okolice Mombasy i ten region moge zdecydowanie polecic jako super miejsce na wypoczynek i baze do zwiedzania parkow Tsavo czy Amboseli, z Nairobi jest blizej do Masai Mara i do Serengeti (Tanzania), jaki wyjazd planujesz? na wlasna reke czy organizowany przez biuro?

Re: Dzika Kenia

8
Chce sam wszystko zorganizowac.Najpierw musze wybrac miasto,myslalem o stolicy,ale sam juz nie wiem.Na razie zbieram wszelkie informacje na temat tego pieknego miejsca,a masz moze godny polecenia nocleg w miejscu gdzie bylas

Re: Dzika Kenia

9
czesc, tak mam godne polecenia miejsce w Ukundzie (35km od Mombasy)na Diani Beach, chyba najpopularniejsze miejsce na wybrzezu Kenii, miejsce skad organizowane sa wycieczki "drogowe" m.in. do Parkow Narodowych Tsavo i Amboseli, jest takze lotnisko z ktorego lata sie do Masai Mara. Wynajmowalam domek dla dwoch osob w Shambani www.shambani.com i polecam, bardzo mila obsluga, domek w pelni wyposazony, codziennie sprzatany itd, podczas ostatniego mojego pobytu wynajmowalam 2 osobowe mieszkanie w kompleksie Indian Summer, mam ich maila indiansummer@hotgossip.co.ke maja w ofercie tez domki. Takze bardzo polecam, oba obiekty sa w pelni strzezone wiec nie obawiaj sie o bezpieczenstwo.
Wg mnie wyjazd na wlasna reke to najlepszy sposob zwiedzania Kenii, jesli planujesz tam spedzic dluzej czyli conajmniej miesiac to proponuje ci podzielic wyjazd na 2 czesci, "pomieszkac" w poblizu Mombasy i pojechac do Tsawo, Amboseli plus jesli masz ochote blizsze super miejsca jak np sanktuarium sloni, wzgorza Shimba, wyspa Wasini a potem poleciec do Nairobi i pojechac do Masai Mara
zycze cudownych wakacji

Re: Dzika Kenia

10
Dziekuje bardzo za info.Mam jeszcze pytanie,jak wyglada tam poruszanie sie,mam na mysli srodki transportu.Dobrym pomyslem jest wynajem tam auta?Wybieram sie na ok.2 tygodnie,ile pieniedzy bede potrzebowal na ten czas? Hotel+jedzenie+zwiedzanie i pewnie jakies pamiatki.Nie mam pojecia ile mam wziac zeby sie nie martwic ze mi zabraknie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości