Nieprzeczytane posty

Kenia.Co jak i kiedy...?

1
Witajcie,
jednym z moich marzeń jest odwiedzenie Kenii.Planuje wraz z żoną wybrać się do Kenii w 2019roku.Wiem,nie jeden powie,że kolejny oszołom w czerwcu 2018 planuje już rok 2019....nie jest to tania mimo wszystko eskapada dlatego mając już zaplanowany urlop w tym roku myślimy już o planach na przyszły rok.
Z racji,iż ostatnie wpisy na temat wycieczek do Kenii są z kilku lat , mam pytanie w celu odświeżenia informacji niezbędnych do przygotowania swojego wyjazdu.
Otóż;
planujemy wyjazd/wylot we wrześniu,czy jest to odpowiednia pora?
z jakiego biura polecicie skorzystać?
jaki ubiór?jak się przygotować?
co warto wziąć ze sobą?
ile pieniążków i jakiej waluty wziąć ze sobą?jakich wydatków możemy się spodziewać tam na miejscu?
gdzie polecacie się wybrać?może jakiś sprawdzony hotel?
pytań jest bez liku,liczę że wątek się rozwinie i będę miał możliwość popytać jeszcze dodatkowo...

Re: Kenia.Co jak i kiedy...?

2
Sporo tych pytan jak na poczatek.
Wrzesien to dobry czas.
Moze napisz lepiej jakim budgetem na 2 osoby dysponujecie, bedzie latwiej.
Najtaniej jest skorzystac z oferty lokalnego touroperatora, jesli masz juz jakies doswiadczenia w podrozowaniu i zalatwnianiu safari przez lokalnych touroperatorow w Afryce. Tutaj istnieje ryzyko, ze musisz poslac kase do Kenii, albo jak masz wystarczajaco czasu to lecisz i zalatwiasz dopiero na miejscu.
Niestety, ale zdarzaja sie nieuczciwi i nieodpowiedzialni ludzie, jak wszedzie i safari z niedoswiadczonym kierowca/przewodnikiem moze okazac sie niepowodzeniem.
Jesli nie masz zadnych doswiadczen w podrozowaniu po Afryce to polecam wykupic oferte z biura podrozy, gdzie o nic sie nie martwisz i latwiej dopasowac budget.
BTW nalezy pamietac o zwyczajowych napiwkach, ktore sa mocno oczekiwane w Afryce Wschodniej.
Pozdr.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!

Re: Kenia.Co jak i kiedy...?

3
Jeśli chodzi o budżet to planujemy wstępnie wydać na samą wycieczkę w okolicach 7 tysięcy złotych.Wiadomo , do tego należy jeszcze doliczyć walutę na wydatki na miejscu(np.safari).Zakładamy okolice 1000 dolarów.Z racji tych 7 tysięcy liczymy się z tym , że może być problemem wynależć pobyt dłuższy niżeli 7 dni...choć korciło by 9 dni :)
Jeśli chodzi o moje/nasze doświadczenie w pobytach na czarnym lądzie-kiepsko.To nasz pierwszy raz....Na domiar złego z angielskim też nie najlepiej a więc boję się że i w tym przypadku wszelkie "ruchy" na własną rękę tam na miejscu będą raczej awykonalne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron