Nieprzeczytane posty

Re: Samochodem przez Chorwację by Gracias + Budva

32
... zupełnie inaczej się patrzy na takie miejsce ...
tak, jadąc przez most widok robi wrażenie. Za mostem jest parking gdzie warto się zatrzymać.

Odwiedzając wyspę jako pierwsze miasto zwiedziliśmy KRK, które przepięknie wkomponowuje się w nadmorski krajobraz. W mieście warto zwiedzać kompleks zabytkowych katedr oraz równie starych kościołów. W części historycznego centrum można podziwiać ruiny z czasów rzymskich. Zachowane są także mury miejskie z czasów Republiki Weneckiej.

Krk, Chorwacja
Krk, Chorwacja
KRK_04.jpg (322.78 KiB) Przejrzano 2054 razy
Krk, Chorwacja
Krk, Chorwacja
KRK_05.jpg (266.9 KiB) Przejrzano 2054 razy
Krk, Chorwacja
Krk, Chorwacja
KRK_06.jpg (510.23 KiB) Przejrzano 2054 razy
Krk, Chorwacja
Krk, Chorwacja
KRK_07.jpg (460.74 KiB) Przejrzano 2054 razy
Krk, Chorwacja
Krk, Chorwacja
KRK_08.jpg (493.72 KiB) Przejrzano 2054 razy
Krk, Chorwacja
Krk, Chorwacja
KRK_09.jpg (227.76 KiB) Przejrzano 2054 razy
Krk, Chorwacja
Krk, Chorwacja
KRK_10.jpg (457.47 KiB) Przejrzano 2054 razy
Krk, Chorwacja
Krk, Chorwacja
KRK_12.jpg (437.63 KiB) Przejrzano 2054 razy
Krk, Chorwacja
Krk, Chorwacja
KRK_13.jpg (469.22 KiB) Przejrzano 2054 razy
Krk, Chorwacja
Krk, Chorwacja
KRK_14.jpg (318.98 KiB) Przejrzano 2054 razy
cdn.

Re: Samochodem przez Chorwację by Gracias + Budva

33
Przejeżdżałem przez ten most i nie wiem jak to się stało że nie zauważyłem tego miejsca na postój, który o dziwo dojrzałem na twoim filmie ( mała miejscówka, nie wiem czy to o tym parkingu wspominałeś) . To czego nie lubię w mostach to to że zazwyczaj nie ma możliwości zatrzymania się w pobliżu tak żeby można było podziwiać widoki z mostu, choć jak wspomniałem ten jest tu wyjątkiem, co bardzo mnie cieszy. Jeśli chodzi o wyspę to jest ona bardzo ładna. Bardzo lubię pozostałości weneckich wpływów, ostatnim takim miejscem w którym byłem to Chania na Krecie.

Ps super relacja :D :D :D

Re: Samochodem przez Chorwację by Gracias + Budva

34
Wiesz co powiem szczerze że rozpieściłeś nas tymi relacjami, zdjęcia piękne. Oglądając video przypomniał mi się kanion Verdone, most w Lizbonie, Szkocji i Porto, ach te podróże.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Samochodem przez Chorwację by Gracias + Budva

36
OK, czas ruszać dalej :)
Dziś odwiedzimy małą wioskę Malinska. Z Krk bardzo szybko tu dojedziemy.

Trasa Krk - Malinska, Chorwacja 2018
Trasa Krk - Malinska, Chorwacja 2018
krk_malinska.jpg (270.33 KiB) Przejrzano 2008 razy

Miejscowość była znana ze swojego portu, dzisiaj jest cieszącym się popularnością kurortem turystycznym, wielu naszych rodaków tu spędza swoje wczasy. Nazwa miejscowości jak informują, pochodzi od młynu. Znajdziemy tu plaże żwirowe. Niektóre z nich jak Draga, są częściowo żwirowe oraz częściowo betonowe, które często spotkamy w Chorwacji.

Malinska, Krk, Chorwacja
Malinska, Krk, Chorwacja
Malinska_02.jpg (291.11 KiB) Przejrzano 2008 razy

Będąc tutaj miałem wrażenie "leniwych wakacji", życie tu toczy się trochę na "zwolnionych obrotach" :)

Malinska, Krk, Chorwacja
Malinska, Krk, Chorwacja
Malinska_03.jpg (238.35 KiB) Przejrzano 2008 razy

Kawiarnie ... restauracje, niewiele ich jest ale tworzą swoisty klimat beztroskich wakacji.

Malinska, Krk, Chorwacja
Malinska, Krk, Chorwacja
Malinska_04.jpg (331.9 KiB) Przejrzano 2008 razy
Malinska, Krk, Chorwacja
Malinska, Krk, Chorwacja
Malinska_05.jpg (297.35 KiB) Przejrzano 2008 razy

Na spacer można się wybrać małą promenadą.

Malinska, Krk, Chorwacja
Malinska, Krk, Chorwacja
Malinska_06.jpg (376.54 KiB) Przejrzano 2008 razy
Malinska, Krk, Chorwacja
Malinska, Krk, Chorwacja
Malinska_07.jpg (411.14 KiB) Przejrzano 2008 razy

Myślę, że warto byłoby spędzić tu kilka dni upajając się biernym wypoczynkiem. Czasami takie miejsca pozwalają dobrze wypocząć zapominając o większości spraw życia codziennego.
cdn.

Re: Samochodem przez Chorwację by Gracias + Budva

37
Zerkając na niektóre zdjęcia mógłbym przysiąc że port wygląda identyczne jak w Chani na Krecie. Widać że wszystko jest bardzo ładnie zachowane, zresztą nie ma co się temu dziwić, w końcu miejsce to słynie z turystyki i tak jak wspomniałeś port jest najbardziej znanym miejscem. Poza tym jest tak czysto i elegancko. Jak z cenami, dużo drożej niż na lądzie, jedliście cos. Wyspę także cechują piękne plaże, dotarliście gdzieś?. Witać że Krk ma typowo śródziemnomorski charakter; wąskie uliczki, kamienne domy, czyli to co lubie.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Samochodem przez Chorwację by Gracias + Budva

38
Cześć podróżnicy. Co prawda lubuje się w Skandynawskich i Szkockich klimatach ( wole zimniejsze klimaty) to jednak takie relację również fajnie się ogląda. Najbardziej podobają mi się konkrety, poparte zdjęciami i video, nic tylko zapisać i jechać, dzięki tobie. Już nawet planować nie trzeba, bo plan mamy gotowy na wyciągnięcie ręki, dzięki ;) ;) ;) ;)

Re: Samochodem przez Chorwację by Gracias + Budva

40
Witajcie,
Jak z cenami, dużo drożej niż na lądzie, jedliście cos. Wyspę także cechują piękne plaże, dotarliście gdzieś?
ceny te same, bez większych różnic. Tak, plaże widzieliśmy, najlepsza z Krk jest moim zdaniem w Bašce ale o tym później.
Miasto Krk ma urok i trochę komercji - sklepy, restauracje, kawiarnie - "zrobione" pod turystów DE. Czysto, ładnie, przyjemnie. Poza tym, jest trochę do zwiedzania ... czyli każdy z nas coś tam powinien znaleźć dla siebie.
Malinska - to trochę "wypad" za miasto. Spokojnie, cicho, jak sjesta na południu Włoch. Lekki wiart kołysze liście, szum morza i ... zimne piwko. Tyle w skrócie. Jeśli ktoś nie ma ochoty cokolwiek robić, to to miejsce jest dla niego.
Baška, ... i tu leży perełka :D
...to jednak takie relację również fajnie się ogląda
dzięki, staram się. Czasami to moje subiektywne odczucia, więc trochę trzeba "przymrużyć oko" :)
... takie typowo turystyczne miejsce, ja takie lubię. Oj przydałby się taki ochłodzony drink z widokiem na zatokę
ach, uwielbiam taką opcję. Wieczorny drink przy zachodzącym słońcu, muzyka w tle itp ... "poezja" dla duszy.
Dlatego warto się "wyrwać" nawet na kilka dni w takie miejca aby poczuć, że życie to nie tylko praca, stres czy kasa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chorwacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości