Nieprzeczytane posty

Re: Madera 2017- relacja, porady, zdjęcia, video

21
Oczywiście, chodziło mi generalnie o podróże lądowe lub drogą morską :D :D :D

PS apropo relacji, polecam wybrać nowy temat

viewforum.php?f=883

wówczas bedzie mi łatwiej podpiąc ją do głównego tematu fotorelacji. Poza tym możesz dołączyć więcej niż jedno zdjęcie za jednym razem, jest o wiele łatwiej stworzyć relację ;) ;) ;) z góry dzięki
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Madera 2017- relacja, porady, zdjęcia, video

22
Każdy temat związany z Maderą nie był by kompletny bez tematu związanego z poradami dla wszystkich, którzy wybierają się na Maderę. W temacie wymieniliśmy dużo ciekawych porad, dzięki czemu wizyta na Maderze, będzie przyjemnością.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Madera 2017- relacja, porady, zdjęcia, video

23
Jeśli chodzi o Maderę, polecam dla odmiany podróż śladami win, zwłaszcza że Madera rozwinęła znacząco przemysł winiarski w XVIII wieku, kiedy to odkryto, że wzmocnione wino poprawiło się w gorących ładowniach statków zmierzających do Nowego Świata. Winiarze z Madery szybko dowiedzieli się, jak uzyskać ten sam efekt utrzymując wina w pomieszczeniach. Najlepszym wprowadzeniem do charakterystycznego wina Madery jest zwiedzanie Starej Winiarni Blandy's Wine Lodge, w centrum miasta, gdzie w 1852 roku klasztor św. Franciszka w XVII wieku został przebudowany na budynek winiarski. Kwintesencją wycieczki jest oczywiście degustacja lokalnego eliksiru.

Wybitny hotel Belmond Reid's Palace jest niekwestionowaną królową Funchal od otwarcia w 1891 roku. Wysoko na cyplu z rozległymi widokami Reid's jest otoczony pachnącym buntem kwiatów, palm i ptaków. Hotelowa restauracja Les Faunes jest uważana za najlepszą na wyspie, a późno popołudniowa herbata na tarasie pozostanie niezapomniana. Mniej dramatyczne, ale pełne uroku, Quinta do Monte Hotel i Ogrody Panoramiczne mieszczą się w starym górskim mieście Monte. Siedząc na wysokości 1804 stóp nad poziomem morza, można zobaczyć prawdziwe piękno Madery. Łososioworóżowy XIX-wieczny dworek urządzony jest w eleganckim, tradycyjnym stylu Madeiran, z lśniącymi drewnianymi podłogami i perskimi dywanami. Choć z Funchalem łączy go elegancka kolejka linowa teleferico, wieś Monte szczyci się słynnym alternatywnym środkiem transportu: dwuosobowymi wiklinowymi saneczkami, prowadzonymi przez dwóch mężczyzn, czyli carreiros, w dół oszałamiająco stromego, 1-milowego zjazdu.

Gdybyście mieli problem z zakwaterowaniem to podrzucam listę najbardziej polecanych hoteli na wyspie, znajdziecie tam nazwy miejsc i zakres cenowy, polecam

viewtopic.php?f=379&t=544

Re: Madera 2017- relacja, porady, zdjęcia, video

25
Bardzo miło wspominam mój pobyt na Maderze. Zwiedziłem wiele pięknych miejsc, ale najbardziej przypadło mi do gustu wzgórze Funchal, stolica, a także egzotyczna przyroda (szczególnie wodospady). Myślę jednak, że podróż nie byłaby, aż tak ekscytująca, gdyby nie pani przewodnik Sonia Otrębska, która mieszka na Maderze od wielu lat i ma naprawdę ogromną wiedzę. Widać, że pani Sonia kocha to miejsce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Portugalia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

cron