Nieprzeczytane posty

Re: Wenecja zdjęcia 2016

21
Wenecja i Werona spodobała mi się na tyle że właśnie zarezerwowałam taki krótki wypad 1 dzień Werona, nocleg i 1 dzień Wenecja.
To będzie moja 3 wizyta w tych miastach.
2 razy pocierałam pierś Julii wypowiadając życzenie, nie spełniło się więc do 3 razy sztuka:D

Re: Wenecja zdjęcia 2016

22
Aby uzupełnić temat Wenecji chcielibyśmy polecić wszystkim ciekawy temat, w którym opisujemy najważniejsze atrakcje Wenecji ale to nie wszystko. Miejsca, które opisaliśmy są w kolejności na mapie podążając od dworca kolejowego aż na Plac Sw Marka a później wracamy druga częścią miasta, polecamy, szczegóły w linku powyżej.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wenecja zdjęcia 2016

23
Oto kilka aktualnych rad (2020) , moze sie przydadza:

Palac Dozów- Jeśli korzystasz z Venice City Pass, musisz najpierw udać się do kasy biletowej, aby otrzymać swój bilet.

opłata za wstęp w wysokości 25 euro, ale daje ci to dostęp do doskonałego muzeum Correr, które można zapisać na inny dzień.

Bazylika


Do Bazyliki można wejść tylko po to, by zwiedzić muzeum na 1 piętrze, ponieważ Bazylika główna jest obecnie zamknięta. Wejście jest płatne 5 euro, ale można zobaczyć muzeum i wyjść na dach Bazyliki, z którego rozciąga się wspaniały widok na Plac Św. Z galerii widokowej można zobaczyć wnętrze Bazyliki i zobaczyć ludzi odnawiających jej posadzkę.

Teatr La Fenice

Przed przyjazdem zarezerwowałem wcześniej bilety i audioprzewodnik, ale było bardzo mało czasu na czekanie, kiedy dotarlem na miejsce. Przy wejściu sprawdzano temperaturę i wszystko było bardzo bezpieczne, wiec polecam.

Basilica di Santa Maria Gloriosa dei Frari

W kościele znajduje się wiele wybitnych dzieł sztuki, zarówno malarstwa, jak i rzeźby.
W tej wspaniałej Bazylice znajduje się również Pomnik Canovy.


Scuola Grande di San Rocco

Wstep darmowy dla posiadaczy kary

Re: Wenecja zdjęcia 2016

25
Wenecja to moje miasto, uwielbiam je. Najbardziej polecam zejsc z utartych szlaków, zgubic sie w tlumie i na pewno zostac w miescie na noc. Owszem spanie w centrum Wenecji jest drogie ( cenny od ok 70 euro) ale wiezcie mi warto. Waski labirynt uliczek noca to zupelnie inna historia niz za dnia, zobaczycie to miasto z zupelnie innej perspektywy.

Re: Wenecja zdjęcia 2016

28
Wenecja to miasto zlokalizowane we wschodniej części Włoch, na wybrzeżu Adriatyku. Jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miast na świecie, znanym z licznych kanałów, mostów, zabytków i kultury.

Wenecja jest położona na archipelagu 118 małych wysp, połączonych ze sobą mostami i kanałami. Z powodu tego unikalnego położenia, transport w mieście odbywa się głównie łodziami, gondolami i vaporetto - specjalnymi autobusami wodnymi.

Miasto jest znanym ośrodkiem sztuki i kultury, z wieloma muzeami, galeriami sztuki i teatrami. Najważniejszym zabytkiem jest Bazylika św. Marka, znanym z bogato zdobionej fasady i wnętrza, a także ze słynnych złotych mozaik.

Wenecja jest również znana ze swojego karnawału, który odbywa się co roku w lutym i jest jednym z najbardziej znanych i kolorowych karnawałów na świecie. Podczas karnawału, mieszkańcy i turyści noszą maski i stroje, a na placu św. Marka odbywają się koncerty, parady i pokazy fajerwerków.

Innymi charakterystycznymi cechami Wenecji są wąskie uliczki i mostki, wysokie kamienne budynki i urocze place, takie jak Campo Santo Stefano i Campo San Polo. Wiele z tych miejsc jest wspaniałych do spacerów i oglądania krajobrazów, zwłaszcza wieczorem, kiedy miasto ożywa i zaczyna mienić się światłami.

Re: Wenecja zdjęcia 2016

29
Duch1 pisze: 24 mar 2023 14:38
Wenecja jest również znana ze swojego karnawału, który odbywa się co roku w lutym i jest jednym z najbardziej znanych i kolorowych karnawałów na świecie. Podczas karnawału, mieszkańcy i turyści noszą maski i stroje, a na placu św. Marka odbywają się koncerty, parady i pokazy fajerwerków.
Uwielbiam Wenecje, w sumie bylem 4 x, a tym roku 2 x, nawet w okresie slynnego karnawalu i nie mialem dosyc. To wspaniale, fascynujace miasto, dobre wina i kuchnia.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 178 gości

cron