Nieprzeczytane posty

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

41
Tak sobie pomyślałem że może i ja wyskoczę do Maroka jak będę w Faro, zobaczymy, kilka pytań pojawi się na pewno ale nieco później ;) ;) ;) ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

42
Właśnie dodałem kilka zdjęć z Kanionu Verdon, i jak tak przeglądałem zdjęcia dostrzegłem że niektóre widoki, były podobne do tych ,które mieliście podążając przez Francję, gdybyś chciał zerknąć link poniżej: :) :) :)

Jest tak również film video, który zrobiłem z całej riwiery francuskiej, zamysł był taki aby zamiast relacji zrobić sobie właśnie takie video, fajna pamiątka, zwłaszcza jak się ogląda po kilku latach.

viewtopic.php?f=890&t=14285

No nic już nie przeszkadzam w relacji :? :?

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

44
Tak sobie pomyślałem że może i ja wyskoczę do Maroka jak będę w Faro ...
jak najbardziej polecam. Jest blisko.
... dodałem kilka zdjęć z Kanionu Verdon, i jak tak przeglądałem zdjęcia dostrzegłem że niektóre widoki, były podobne do tych ,które mieliście podążając przez Francj ...
dziękuję za info, zerknę.
...zamysł był taki aby zamiast relacji zrobić sobie właśnie takie video, fajna pamiątka, zwłaszcza jak się ogląda po kilku latach ...
robię podobnie. Po powrocie z wakacji w wolnych chwilach scalam video. Tak, fajna to pamiątka gdy się ogląda po latach. Czasami ubaw jest jeśli widzimy zabawne sytuacje. Zdjęcia są super ale video daje taką swoitą bezpośredniość.
Uwielbiam te podróże wzdłuż wybrzeża, czuje się taki prawdziwy klimat wakacji ...
warto się też zatrzymać po drodze w małych hotelach lub małych kempingach na noc lub dwie. Czujemy wtedy jak gdyby bylibyśmy już na wakacjach. Panuje tam atmosfera wakacyjna więc podróż staje się częścią wakacji. Wieczorem idziemy na plażę, zachody słońca, później lokalna restauracja czy pizzeria, jakiś spacer i wydaje się, iż jesteśmy na wakacjach a nie w podróży. Kolejnego dnia ruszamy, jak gdyby na wycieczkę a nie w dalszą trasę.


Dziś Tanger, a w zasadzie charakter nowego miasta oraz szybki wypad za miasto :)

Ale zanim dotrzemy do wybrzeża Afryki warto spojrzeć na Cieśninę Gibraltarską.

Cieśnina Gibraltarska
Cieśnina Gibraltarska
16_Maroco.jpg (249.75 KiB) Przejrzano 2097 razy

Po godzinnym rejsie widzimy pierwszy raz Afrykę.

wybrzeże Afryki
wybrzeże Afryki
17_Maroco.jpg (196.15 KiB) Przejrzano 2097 razy

Jestem zaskoczony, spodziewałem się zobaczyć zupełnie coś innego :?

wybrzeże Afryki
wybrzeże Afryki
18_Maroco.jpg (182.76 KiB) Przejrzano 2097 razy

Wychodzimy z promu kierując się do autokaru.

Maroko, Tanger
Maroko, Tanger
19_Maroco.jpg (214.87 KiB) Przejrzano 2097 razy

Przejeżdżając przez Tanger jestem ponownie zaskoczony tym co widzę. To miasto poza drobnymi detalami niewiele się różni od miast południowej Europy.

Maroko, Tanger
Maroko, Tanger
20_Maroco.jpg (260.76 KiB) Przejrzano 2097 razy
Maroko, Tanger
Maroko, Tanger
21_Maroco.jpg (279.52 KiB) Przejrzano 2097 razy
Maroko, Tanger
Maroko, Tanger
22_Maroco.jpg (347.01 KiB) Przejrzano 2097 razy
Maroko, Tanger
Maroko, Tanger
23_Maroco.jpg (252.2 KiB) Przejrzano 2097 razy
Maroko, Tanger
Maroko, Tanger
24_Maroco.jpg (235.72 KiB) Przejrzano 2097 razy
Maroko, Tanger
Maroko, Tanger
25_Maroco.jpg (195.66 KiB) Przejrzano 2097 razy

Wyjeżdżamy z miasta aby dotrzeć na pierwszą obowiązkową "atrakcję" :lol:
Maroko
Maroko
27_Maroco.jpg (357.09 KiB) Przejrzano 2097 razy

Zaczyna się spore zamieszanie ... jak na bazarze. Jedni sprzedają inni kupują.
Maroko
Maroko
29_Maroco.jpg (346.87 KiB) Przejrzano 2097 razy
Wracamy do miasta aby poznać kolejne zaplanowane dla nas atrakcje.

Maroko
Maroko
32_Maroco.jpg (257.54 KiB) Przejrzano 2097 razy

cdn ...

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

45
Czas na Medynę.
Ruszamy w kierunku starego miasta.
Tanger, Maroko
Tanger, Maroko
33_Maroco.jpg (257.91 KiB) Przejrzano 2080 razy

Mijamy fortyfikacje.
Tanger, Maroko
Tanger, Maroko
34_Maroco.jpg (307.29 KiB) Przejrzano 2080 razy

Wracając kierujemy się tym razem na pokaz tańca kobry.

Tanger, Maroko
Tanger, Maroko
38_Maroco.jpg (353.82 KiB) Przejrzano 2080 razy
Tanger, Maroko
Tanger, Maroko
39_Maroco.jpg (353.09 KiB) Przejrzano 2080 razy

Wzdłuż ulic miejscowi sprzedają przeróżne rzeczy.

Tanger, Maroko
Tanger, Maroko
43_Maroco.jpg (373.5 KiB) Przejrzano 2080 razy
Tanger, Maroko
Tanger, Maroko
44_Maroco.jpg (396.12 KiB) Przejrzano 2080 razy

Kierujemy się w stronę targu.

Tanger, Maroko
Tanger, Maroko
45_Maroco.jpg (334.76 KiB) Przejrzano 2080 razy
Przewodnik oznajmia nam, iż jesteśmy zaproszeni na poczęstunek w lokalnej rodzinnej restauracji.
Tanger, Maroko
Tanger, Maroko
49_Maroco.jpg (366.07 KiB) Przejrzano 2080 razy
Tanger, Maroko
Tanger, Maroko
51_Maroco.jpg (193.87 KiB) Przejrzano 2080 razy
Tanger, Maroko
Tanger, Maroko
53_Maroco.jpg (405.66 KiB) Przejrzano 2080 razy
Tanger, Maroko
Tanger, Maroko
54_Maroco.jpg (263.82 KiB) Przejrzano 2080 razy

Przybyła również miejscowa "kapela" :)

Tanger, Maroko
Tanger, Maroko
56_Maroco.jpg (255.13 KiB) Przejrzano 2080 razy

W przerwie między daniami postanowiłem wyjść na taras zrobić kilka zdjęć.

Tanger, Maroko
Tanger, Maroko
58_Maroco.jpg (299.79 KiB) Przejrzano 2080 razy
Tanger, Maroko
Tanger, Maroko
59_Maroco.jpg (379.4 KiB) Przejrzano 2080 razy

Po czasie spędzonym w miłej atmosferze wyruszamy znów na miasto.

Tanger, Maroko
Tanger, Maroko
60_Maroco.jpg (348.22 KiB) Przejrzano 2080 razy

cdn ...

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

49
Jeśli chodzi o wycieczki fakultatywne to osobiście korzystam z nich wtedy kiedy muszę, bądź kiedy organizacja na własną rękę wymaga zbyt dużego zaangażowania, i podejrzewam że u ciebie było podobnie.

Kiedy wykupiłem wycieczkę do Palestyny przewodnik grupy był w takim pośpiechu że połowy atrakcji nie pamiętam, a najgorsze było to że punkt kulminacyjny ( miejsce urodzenia Jezusa) w Betlejem było zamknięte ( oczywiście nikt nas nie poinformował że tak może się zdarzyć). Z drugiej strony żeby nie ów wycieczka nie zobaczył bym morza Czarnego, Jerycha, Betlejem i jeszcze kilku punktów w jeden dzień.

Co do twojej wycieczki to wygląda na ciekawą, miasto rzeczywiście wygląda bardzo ładnie. Przyłączam się do pytania ile kosztowała wycieczka, wielbłądy super ( jak daleko jechaliście na nich), no i jedzenie ( co tam mieliście na talerzach ? w tej restauracji ;) ;) ;) ?

No i wreszcie zobaczyłem zaklinacza węży, pamiętam mieliśmy gdzieś na forum pytanie od kogoś gdzie je można znaleźć taką osobę, a tu proszę jest zaklinacz :D :D :D :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

50
Witajcie,
... super relacja, oby tak dalej ...
dziękuję. To miłe. Nie zawsze pisząc coś od razu jest OK, czasem coś zmieniam, ponieważ emocje niekiedy biorą "górę".
Ale docelowo staram się aby było wszystko czytelne.

... jesteśmy w grupie więc jest bezpiecznie i nic tylko wypoczywać i cieszyć się chwilą. Myślę że po takich wojażach fajnie było zostawić samochód i pozwiedzać bez stresu prawda?
niewątpliwie jest bezpiecznie, z tym, że czasami chciałoby się coś innego zobaczyć a niestety musimy nadążać za grupą.
To zależy od miejsca gdzie się znajdujemy. Tu akurat w Tangerze miałem dziwną sytuację, niesympatyczną, związaną z tym, że niestety zostaliśmy sami. Zrobiło się nieprzyjemnie przez moment.
Co do samochodu, to jednak wolę kiedy mam go dostępnego.

Zupełnie inaczej sobie wyobrażałem Tangier. Zastanawiam się ile placiliscie za wycieczkę , może jakiś link do przewoźnika.
ja również zupełnie inaczej sobie wyobrażałem Tangier. Byłem zdziwony nowym miastem, infrastrukturą i czystością.
Ile płaciliśmy - nie pamiętam dokładnie ale chyba trochę ponad 200 Euro. Firma to VDT, nie wiem czy jeszcze istnieje.
... bądź kiedy organizacja na własną rękę wymaga zbyt dużego zaangażowania, i podejrzewam że u ciebie było podobnie
dokładnie tak, załatwianie samemu wszystkich formalności byłoby "szlone" biorąc pod uwagę, iż mieliśmy na to 1 dzień.
... wielbłądy super ( jak daleko jechaliście na nich), no i jedzenie ( co tam mieliście na talerzach ? w tej restauracji
niestety ograniczenia czasowe. Gdyby każdy z wycieczki chciał się przewieźć to brakło by czasu na inne rzeczy. Poza tym, jestem jedynym kierowcą, w razie "w" byłby wielki problem. Podobnie z jedzeniem, nie mogłem się wiele delektować baraniną czy kuskus i innymi specjałami. Za trzy dni mieliśmy powrót i 3500 km do zrobienia. A nasze europejskie żołądki różnie mogą zareagować na specyficzne dania. Rozsądniej było zachować umiar. Ale widząc jak inni się "zapychali" to chyba było wszystko smaczne :)

Wróć do „Hiszpania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości