Nieprzeczytane posty

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

21
... byliście może w Rondzie
Tak. Bardzo mi się podobała. Dodam później kilka zdjęć.
... szczególnie utkwiła mi w pamięci trasa, prowadząca pod sam most w Rondzie, było super
Nie byłem niestety tam na dole. Zrobilem kilka zdjęć z góry.
Jeśli chodzi o Twój plan do podejrzewam że dalsza część relacji to będzie Maroko
Oczywiście, ale zanim przepłyniemy do Afryki, warto zernkąć na Rondę oraz wstąpić do klimatycznego Mijas, gdzie mieliśmy okazję znaleźć się w centrum procesji Chrystusa Nazarejczyka.

Dziś dotrzemy na koniec Europy kontynentalnej. Nie mam na myśli Cabo da Roca w Portugalii lecz Przylądek Marroquí czyli Punta de Tarifa będąca niegdyś wyspą Isla de Tarifa.
Wjeżdżając do miasta widzimy wiele znaków drogowych oraz nazw restauracji również w języku arabskim.
Tarifa
Tarifa
2_Tarifa.jpg (193.36 KiB) Przejrzano 2092 razy

Kieruję się na południe, czyli wysepkę, która dziś jest połączona groblą. Dojeżdżam do znaku zakazu wjazdu.
Jest jasne - dalej samochodem się nie da. Dotarliśmy na południowy kraniec naszego kontynentu (y)

Tarifa punkt : 36.008561, -5.606940
Tarifa punkt : 36.008561, -5.606940
3_Tarifa.jpg (241.1 KiB) Przejrzano 2092 razy

Ok, teraz ruszamy piechotą.

droga na Isla de Tarifa
droga na Isla de Tarifa
4_Tarifa.jpg (220.86 KiB) Przejrzano 2092 razy

Docieramy pod bramę. Szkoda, że fortyfikacja na wysepce jest zamknięta dla turystów.

Isla de Tarifa
Isla de Tarifa
5_Tarifa.jpg (277.87 KiB) Przejrzano 2092 razy

Dochodzi 21.00. Czas na podróż powrotną do hotelu.

wracamy !
wracamy !
11_Tarifa.jpg (204.17 KiB) Przejrzano 2092 razy

cdn ...

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

22
W tym roku planuje zwiedzić Seville, przylecę do Faro. Zachęciłeś mnie aby oprócz miasta wynająć auto i podjechać do Giblartaru i zobaczyć Maroko, hmm ciekawy pomysł, ale poczekam z tym do końca relacji, bo nie wiem jak wygląda sytuacja z promem, i podejrzewam że Wiecie więcej ode mnie co zwiedzić z Maroku. Ale nie wyprzedzajmy faktów. Wszystko po kolei, fajnie się ogląda Twoją relację, jak bym tam był :) :) :)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

24
W tym roku planuje zwiedzić Seville
niebyłem i bardzo żałuję. Podobno jest niesamowita.
... wynająć auto i podjechać do Giblartaru ...
do it, tylko poczekaj aż samolot wyląduje na pasie :)
.. że Wiecie więcej ode mnie co zwiedzić z Maroku
hmm ... byłem w Maroku - racja, ale nie galopowałem z Berberami na dromaderach. Nie spałem na pustyni i nie zjadłem skorpiona jak by to zrobił Bear Grylls.
Moja wycieczka do Maroka to zaledwie mały wycinek tego interesującego kraju. Owszem, zdjęć trochę przywiozłem, raczej mają one powiew komercji niż wyrafinowania podróżniczego. Ale ... coś tam przekazują, a dla czytających między wierszami nawet więcej. Dlatego uważam, iż moje kompendium nie jest zbyt duże.
Niezły pomysł z tym końcem Europy, takie miejsca bardzo jest łatwo przeoczyć.
dla mnie ma wartość dodaną. Czasami takie miejsca są mało istotne spoglądając z boku. Ale właśnie tam będąc uświadamiamy sobie gdzie jesteśmy.

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

25
Dzisiaj czas na Rondę!

Aby dojechać do celu wybraliśmy drogę A-397. To widokowa trasa ocierajaca się o Park Narodowy Sierra de las Nieves wzdłuż pasma górskiego Serrania de Ronda.

trasa do Rondy
trasa do Rondy
trasa_ronda.jpg (219.54 KiB) Przejrzano 2064 razy

Wzdłuż trasy znajduje się kilka parkingów, na których zatrzymywaliśmy się.

trasa do Rondy
trasa do Rondy
7_Ronda.jpg (325.7 KiB) Przejrzano 2064 razy

Zbliżamy się do Rondy.

A-6300 : 36.732779, -5.161590
A-6300 : 36.732779, -5.161590
A-6300.jpg (301.85 KiB) Przejrzano 2064 razy

Zatrzymujemy się aby zrobić zdjęcie białej Rondy.

A-6300 : 36.732779, -5.161590
A-6300 : 36.732779, -5.161590
4_Ronda.jpg (271.68 KiB) Przejrzano 2064 razy

Po dotarciu do miasta parkujemy nieopodal Plaza de Toros, która jest najstarszą areną walk byków.

Plaza de Toros, Ronda
Plaza de Toros, Ronda
6_Ronda.jpg (232.57 KiB) Przejrzano 2064 razy
Plaza de Toros, Ronda
Plaza de Toros, Ronda
5_Ronda.jpg (196.61 KiB) Przejrzano 2064 razy
Plaza de Toros, Ronda
Plaza de Toros, Ronda
8_Ronda.jpg (283.3 KiB) Przejrzano 2064 razy

Wokół areny znajdują się sklepy z suwenirami oraz restauracje.

Ronda
Ronda
9_Ronda.jpg (298.55 KiB) Przejrzano 2064 razy
Ronda
Ronda
10_Ronda.jpg (331.93 KiB) Przejrzano 2064 razy

Kierujemy się w stronę miasta ...

most Puente Nuevo
most Puente Nuevo
13_Ronda.jpg (326.65 KiB) Przejrzano 2064 razy
most Puente Nuevo
most Puente Nuevo
12_Ronda.jpg (350.13 KiB) Przejrzano 2064 razy

... z którego rozpościera się piękny widok na wąwóz El Tajo.

wąwóz El Tajo
wąwóz El Tajo
14_Ronda.jpg (415.11 KiB) Przejrzano 2064 razy
wąwóz El Tajo
wąwóz El Tajo
15_Ronda.jpg (400.31 KiB) Przejrzano 2064 razy
wąwóz El Tajo
wąwóz El Tajo
16_Ronda.jpg (358.36 KiB) Przejrzano 2064 razy
wąwóz El Tajo
wąwóz El Tajo
17_Ronda.jpg (258.89 KiB) Przejrzano 2064 razy
wąwóz El Tajo
wąwóz El Tajo
18_Ronda.jpg (352.3 KiB) Przejrzano 2064 razy

Na zboczach wąwozu widzimy kaskadowe restauracje.

Restauracje, Ronda
Restauracje, Ronda
19_Ronda.jpg (383.08 KiB) Przejrzano 2064 razy

Ronda to bardzo klimatyczne miasto. Widoki z mostu w popołudniowym słońcu opierającym się o wapienne skały są niepowtarzalne. Polecam wycieczkę w to miejsce aby pokochać Andaluzję.

cdn ...

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

26
Pięknie pięknie pięknie.

Wszystkie wspomnienia wróciły. Jak dotarłem do Rondy bardzo wiało, był taki zimny wiatr że musiałem sobie kupić sweter, najtańszy kosztował 30 euro, było mi tak zimno że nie miałem wyjścia. Zwiedziłem oczywiście słynną arenę, niestety zabrakło mi czasu na kościoły a było ich kilka. Byłem także na dole mostu, polecam. Tak zerknąłem na mapę i widzę jak daleko jest Ronda od Malagi a wydawać by się mogło że to przysłowiowy rzut beretem. Pamiętam jak dotarłem piękny punkt widokowy ( zdjęcie 17) akurat trafiłem na występ zespołu, kobieta tak pięknie grała na wiolonczeli że stałem jak wryty słuchają jej koncertu, rewelacja.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

28
Witajcie,
Cieszę się, że się ralacja podoba. Gracias.
Jak dotarłem do Rondy bardzo wiało, był taki zimny wiatr że musiałem sobie kupić sweter ..
też trochę wiało, ale był to bardzo przyjemy ciepły wiatr. Wręcz pożądany, bo temperatura pomimo popołudnia była jeszcze spora.
Zwiedziłem oczywiście słynną arenę, niestety zabrakło mi czasu na kościoły a było ich kilka. Byłem także na dole mostu, polecam
Byliśmy za późno, arena była zamknięta. Bardzo mnie korciło aby zejść do wąwozu i zrobić kilka zdjęć. Ale wtedy musielibyśmy wracać A-397 nocą.
... trafiłem na występ zespołu, kobieta tak pięknie grała na wiolonczeli że stałem jak wryty słuchają jej koncertu, rewelacja
całkowicie to rozumiem. Kiedyś w Pagu trafiliśmy na podobny koncert. Dzwięk się niesamowicie plątał między kamiennymi budynkami rynku, tworząc piękny efekt tła.

Zauważyłem znak mówiący o dużej ilości ptactwa w okolicy, widzieliście jakieś ? :P :P :P :P :P :P
tak i nie. Było trochę ale Sępa płowego nie widziałem a podobno tu występuje, choć na tablicy nie był wymieniony.
Najbardziej mnie zaskoczyły papugi, których jest sporo. Nie w parku Sierra de las Nieves ale na terenach miejskich.
Są jeszcze te bardzo miejskie, można je spotkać na niektórych plażach Costa del Sol :P

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

29
Wybierzmy się teraz do jednego z białych miast Andaluzji, o których wspominałem na początku.

Mijas to tzw. pueblos blancos czyli śnieżnobiałe miasto na południu Hiszpanii. Małe miasto chwali się atrakcjami, jak na przykład oślimi taksówkami (Burro-taxi) oraz areną walki byków czy popularną kaplicą patronki miasteczka - Virgen de la Peña.
My będąc tu 25 lipca 2010 trafiliśmy również na procesję z okazji święta Chrystusa Nazarejczyka co pozwoliło poznać historię i tradycję kultywowaną od wieków.

Na początku jednak poznajmy Pueblos Blancos, które na zawsze kojarzyć się nam będzie z Andaluzją.

Mijas Pueblo, Andaluzja
Mijas Pueblo, Andaluzja
1_Mijas.jpg (221.84 KiB) Przejrzano 2006 razy
Mijas Pueblo, Andaluzja
Mijas Pueblo, Andaluzja
2_Mijas.jpg (219.75 KiB) Przejrzano 2006 razy
Mijas Pueblo, Andaluzja
Mijas Pueblo, Andaluzja
3_Mijas.jpg (302.87 KiB) Przejrzano 2006 razy
Mijas Pueblo, Andaluzja
Mijas Pueblo, Andaluzja
4_Mijas.jpg (283.95 KiB) Przejrzano 2006 razy
W południowej części znajduje się park ze wspaniałym widokiem na Mijas Costa.

Mijas Pueblo, Andaluzja
Mijas Pueblo, Andaluzja
6_Mijas.jpg (339.58 KiB) Przejrzano 2006 razy
Corocznie w Mijas jest obchodzone święto Chrystusa Nazarejczyka połączone z festynem i atrakcjami.
Do miasta przyjeżdżają z okolicznych miast aby świętować.
procesja MIjas
procesja MIjas
8_Mijas.jpg (344.63 KiB) Przejrzano 2006 razy
Widząc to, podążyliśmy za nimi.
procesja MIjas
procesja MIjas
9_Mijas.jpg (286.54 KiB) Przejrzano 2006 razy
Mijas święto Chrystusa Nazarejczyka
Mijas święto Chrystusa Nazarejczyka
11_Mijas.jpg (335.51 KiB) Przejrzano 2006 razy
Mijas święto Chrystusa Nazarejczyka
Mijas święto Chrystusa Nazarejczyka
15_Mijas.jpg (286.92 KiB) Przejrzano 2006 razy
Mijas święto Chrystusa Nazarejczyka
Mijas święto Chrystusa Nazarejczyka
18_Mijas.jpg (350.02 KiB) Przejrzano 2006 razy

... zerkamy, procesja właśnie tu przybywa

Mijas święto Chrystusa Nazarejczyka
Mijas święto Chrystusa Nazarejczyka
19_Mijas.jpg (302.1 KiB) Przejrzano 2006 razy
Miasteczko tętni południowym wieczornym życiem. Jest gorąco, gwarnie i ... wspaniale. Czujemy klimat Andaluzji.

Mijas
Mijas
22_Mijas.jpg (258.75 KiB) Przejrzano 2006 razy
Mijas to wspaniałe, białe klimatycznie miasto Andaluzji. Będąc tu mieliśmy okazję poznać ułamek kultury południowej Hiszpanii. Znajdując się wewnątrz procesji i miasta poczuliśmy emocje. To niesamowite być i uczestniczyć w tak innym nam rejonie Europy poznając jej mieszkańców i ich kulturę!

cdn ...

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

30
Super odcinek z Mijas, nie ma to jak trafić na tak ważne święto. Ludzie tworzą atmosferę co widać na filmie i zdjęciach. No i ten widok, pięknie. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba Mijjas jest podzielone na górne z pięknymi widokami i dolne w okolicach wybrzeża. Wiem że dotarłem tylko do jednego, ale było warto bo widoki są przepiękne. No i doszły nam filmy, extra, dzięki wielkie.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Wróć do „Hiszpania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości