Nieprzeczytane posty

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

12
... najbardziej utkwiła mi Frigiliana, przepiękne widoki
Nie byłem a szkoda, bo widzę, iż naprawdę piękne, podobne do Mijas.
Będąc w Mijas urzekło mnie piękno Hiszpanii.
Tak czy inaczej Malaga na liście już jest
Polecam wzgórze Alcazaba Malaga skąd można się zachwycić widokiem prawie całej Magi, o tym za chwię.
... Ciepłe powietrze od lądu i ta lekka miła bryza od wody
wiem o czym piszesz
... można się w tym miejscu zakochać
oj, można można

oki... ruszamy do Malagi !
Wracając z El Chorro, postanowiliśmy wstąpić do Malagi. Byliśmy już tu rok temu, to duże miasto więc ... warto znów coś zobaczyć.
Jadąc z Fuengiroli N340 po prawej stronie widzimy Morze Alborańskie dzielące Afrykę od Europy.

trasa do Malagi
trasa do Malagi
1malaga2010.jpg (175.83 KiB) Przejrzano 2008 razy

Wjeżdżamy do miasta.

trasa do Malagi, Andaluzja
trasa do Malagi, Andaluzja
2malaga2010.jpg (301.95 KiB) Przejrzano 2008 razy
Malaga
Malaga
7malaga2010.jpg (272.96 KiB) Przejrzano 2008 razy

Malaga sprawia wrażenie zadbanego miasta. Jest czysto.

Malaga
Malaga
3malaga2010.jpg (320.07 KiB) Przejrzano 2008 razy
Malaga
Malaga
4malaga2010.jpg (296.32 KiB) Przejrzano 2008 razy
Malaga
Malaga
6malaga2010.jpg (364.97 KiB) Przejrzano 2008 razy
Malaga
Malaga
5malaga2010.jpg (355.83 KiB) Przejrzano 2008 razy



Wracając z El Chorro w Maladzie byliśmy już po godz. 19.00
Postanowiliśmy wejść na wzgórze fortyfikacji Alcazaba.

Alcazaba w Maladze
Alcazaba w Maladze
03malaga2011.jpg (384.05 KiB) Przejrzano 2008 razy
Ale czym wyżej tym więcej widać, ...

Alcazaba
Alcazaba
07malaga2011.jpg (508.17 KiB) Przejrzano 2008 razy

... dlatego czas zrobić kilka zdjęć

widok ze wzgórza, Alcazaba Malaga
widok ze wzgórza, Alcazaba Malaga
456malaga2011.jpg (246.65 KiB) Przejrzano 2008 razy
widok ze wzgórza, Alcazaba Malaga
widok ze wzgórza, Alcazaba Malaga
13malaga2011.jpg (388.78 KiB) Przejrzano 2008 razy
widok ze wzgórza, Alcazaba Malaga
widok ze wzgórza, Alcazaba Malaga
18malaga2011.jpg (242.94 KiB) Przejrzano 2008 razy
Plaza de toros de La Malagueta, Malaga
Plaza de toros de La Malagueta, Malaga
78malaga2011.jpg (355.59 KiB) Przejrzano 2008 razy
Malaga
Malaga
11malaga2011.jpg (313.52 KiB) Przejrzano 2008 razy

Ok, schodzimy aby zerknąć jeszcze na park róż Jardines de Pedro Luis Alonso, znajdujący się obok ratusza.

Park róż, Malaga
Park róż, Malaga
2435malaga2011.jpg (423.51 KiB) Przejrzano 2008 razy
Park róż, Malaga
Park róż, Malaga
30malaga2011.jpg (275.72 KiB) Przejrzano 2008 razy
Ratusz w Maladze
Ratusz w Maladze
29malaga2011.jpg (340.91 KiB) Przejrzano 2008 razy

Zerkamy na zegar, jest po 21.00. Czas wracać do Benalmadeny.

Ratusz
Ratusz
35malaga2011.jpg (197.9 KiB) Przejrzano 2008 razy
cdn ...

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

13
Ach ta Malaga, rozmarzyłem się, bardzo mi się podobało to miasto. Wdrapałem się na górę tak jak Wy i również było późno, więc na część zamkową się nie dostałem, bo było zamknięte, podejrzewam że u Was było podobnie. Widoki jednak rekompensują wszystko, więc wcale nie trzeba wchodzić w głąb zabudowań, widoki są boskie. Uśmiałem się jak zobaczyłem zdjęcie kiedy kupujesz bilet, ja chciałem pójść na łatwiznę, chcąc zaparkować tam gdzie lokalni, przeciskałem się w głąb wąskich uliczek, i kiedy było już tak wąsko że nie mogłem cofnąć dotarłem do końca ulicy, która była zwieńczona schodami, po których musiałem zjechać. Żebyś widział reakcję ludzi spoglądających na nas, dobrze że nie widziałem swojej miny jak zobaczyłem schody. Od tamtej pory używałem już tylko parkingów podziemnych. Z atrakcji najbardziej utkwiła mi '' jednoręka Katedra'', na przeciw której serwują boskie tapas, przychodziliśmy tam kilkukrotnie, polecam

Jedliśmy tam gdzie pisze tapas bar, polecam
Jedliśmy tam gdzie pisze tapas bar, polecam
Najlepsze tapas w Maladze.jpg (228.81 KiB) Przejrzano 2001 razy
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

15
Wdrapałem się na górę tak jak Wy i również było późno, więc na część zamkową się nie dostałem, bo było zamknięte, podejrzewam że u Was było podobnie
kropka w kropka to samo. Brakło nam niecałe 40 min. Nawet nie wspominałem o tym, bo co miałem napisać ??? :?
Ale widoki ... tak jak piszesz "rekompensują wszystko".
... dotarłem do końca ulicy, która była zwieńczona schodami, po których musiałem zjechać
nieźle :) ja miałem różne przygody łacznie z jazdą nocą po cmentarzu ale numer ze schodami jest jednorazowy !
Prawie jak scena z filmu "Włoska robota", tyle że nikt Cię nie gonił.
...serwują boskie tapas
ummm, kuchnia hiszpańskia jest OK. Nie mogę znaleźć fotki, ale raz zamówiliśmy danie z chorizo i innymi specjałami. Dostaliśmy taką płonącą tacę z dosłownie "górą mięsa". Nie było szans aby to zjeść. Nawet butelka wina nie pomogła :D
... widać że warto tu wpaść
polecam gorąco. Malaga to fajne miasto.

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

16
Czas na brytyjski bastion krańca Europy !

Z Fuengiroli mieliśmy do przebycia około 100 km.

Trasa na Gibraltar
Trasa na Gibraltar
trasa_Gibraltar.jpg (132.71 KiB) Przejrzano 1954 razy
Gibraltar to brytyjskie terytorium na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. Charakterystycznym obiektem jest tu Skała Gibraltarska po której biegają szalone Makaki :)
Jadąc samochodem można się kierować na La Linea - hiszpańską część miasta. Wiele znaków używa tej nazwy.

Gibraltar dojazd
Gibraltar dojazd
1_gibraltar.jpg (175.5 KiB) Przejrzano 1954 razy

Pierwszy raz ukazuje się nam skała Gibraltaru.

Skała Gibraltaru
Skała Gibraltaru
2_gibraltar.jpg (199.26 KiB) Przejrzano 1954 razy

Po przejechaniu w poprzek pasa startowego lotnioska wjeżdzamy do miasta. Droga kieruje nas na zachodnią cześć skały.

zachodnia część miasta
zachodnia część miasta
m1.jpg (103.81 KiB) Przejrzano 1954 razy
Gibraltar
Gibraltar
3_gibraltar.jpg (204.18 KiB) Przejrzano 1954 razy

Ruszamy dalej, pnąc się pod górę na wschodni kraniec skały.

część wschodnia
część wschodnia
m2.jpg (105.2 KiB) Przejrzano 1954 razy
Gibraltar wschodni
Gibraltar wschodni
5_gibraltar.jpg (249.73 KiB) Przejrzano 1954 razy

Po zrobieniu kilku zdjęć zawracamy kierując się na południe. Po drodze mijamy Meczet Ibrahima al-Ibrahima.

Meczet
Meczet
9_gibraltar.jpg (203.84 KiB) Przejrzano 1954 razy

Dojeżdżamy do Latarni morskiej Europa Point.

latarnia Europa Point
latarnia Europa Point
10_gibraltar.jpg (178.68 KiB) Przejrzano 1954 razy
Idziemy do punktu widokowego, z którego dziś ... nie widać Afryki :? Mamy małego pecha, bo mgła spowiła morze.

Europa Point
Europa Point
12_gibraltar.jpg (232 KiB) Przejrzano 1954 razy

OK, czas znaleźć małpy ;) Ruszamy mocno pod górę.

Trasa w górę
Trasa w górę
m3.jpg (104.62 KiB) Przejrzano 1954 razy

Kilkakrotnie stajemy aby zrobić zdjęcia.

13_gibraltar.jpg
13_gibraltar.jpg (239.01 KiB) Przejrzano 1954 razy
15_gibraltar.jpg
15_gibraltar.jpg (234.71 KiB) Przejrzano 1954 razy

Stąd jest widoczny pas startowy lotniska, przez który należy przejechać samochodem aby tutaj dotrzeć. Ciekawe uczucie ma się jadąc po czynnym pasie startowym. Polecam (y)

pas startowy
pas startowy
16_gibraltar.jpg (253.67 KiB) Przejrzano 1954 razy
pas startowy
pas startowy
17_gibraltar.jpg (311.95 KiB) Przejrzano 1954 razy

W końcu witają nas niesforne małpy :D

małpy Gibraltaru
małpy Gibraltaru
18_gibraltar.jpg (264 KiB) Przejrzano 1954 razy
Po przygodach ze zwierzakami wchodzimy do Jaskinii Św. Michała.

Jaskinia Św. Michała
Jaskinia Św. Michała
23_gibraltar.jpg (351.66 KiB) Przejrzano 1954 razy

Jest to jaskinia krasowa podzielona na dwie mniejsze oraz rozległą sieć tuneli. Wejście do niej znajduje się na wysokości około 300 m a jej głębokość wynosi 62 metry. Bardzo gorąco polecam ją zwiedzić. Zdjęcia z naszych aparatów słabo tam wyszły. Widoki wewnątrz są niesamowite. Piękna jest sala koncertowa.
Jaskinia Św. Michała
Jaskinia Św. Michała
25_gibraltar.jpg (223.93 KiB) Przejrzano 1954 razy
Jaskinia Św. Michała
Jaskinia Św. Michała
26_gibraltar.jpg (202.95 KiB) Przejrzano 1954 razy

Kolejno przechodzimy do tuneli Gibraltaru, ktore zostały zbudowane w ciągu prawie 200 lat, głównie przez armię brytyjską.
Jest ich około 55 km. Pierwsze tunele zostały wykopane pod koniec 18 wieku, służyły jako korytarze komunikacyjne pomiędzy stanowiskami artylerii i karabinów umieszczonych wewnątrz strzelnic.

Tunele, fortyfikacje
Tunele, fortyfikacje
27_gibraltar.jpg (229.64 KiB) Przejrzano 1954 razy
tunele Gibraltaru
tunele Gibraltaru
28_gibraltar.jpg (194.59 KiB) Przejrzano 1954 razy
tunele Gibraltaru
tunele Gibraltaru
29_gibraltar.jpg (206.95 KiB) Przejrzano 1954 razy
tunele Gibraltaru
tunele Gibraltaru
30_gibraltar.jpg (224.68 KiB) Przejrzano 1954 razy

Z okien strzelniczych można zobaczyć drogę przecinającą pas startowy lotniska.

droga przecinająca pas startowy lotniska
droga przecinająca pas startowy lotniska
31_gibraltar.jpg (376.9 KiB) Przejrzano 1954 razy

tunele Gibraltaru
tunele Gibraltaru
33_gibraltar.jpg (174.31 KiB) Przejrzano 1954 razy

Po kilku godzinach zwiedzania i atrakcji wracamy do miasta.

Gibraltar
Gibraltar
35_gibraltar.jpg (302.48 KiB) Przejrzano 1954 razy

Jak myślicie, co musieliśmy kupić naszej córce po spotkaniu z biegającymi wokół małpami ? :D :D :D


Idziemy zerknąć co słychać w mieście.

Gibraltar
Gibraltar
37_gibraltar.jpg (289.47 KiB) Przejrzano 1954 razy
Gibraltar
Gibraltar
38_gibraltar.jpg (348.73 KiB) Przejrzano 1954 razy
Gibraltar
Gibraltar
39_gibraltar.jpg (293.97 KiB) Przejrzano 1954 razy

Mineła kolejna godzina, czas powoli wracać do Hiszpanii.

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

17
I znów mnie zaskoczyłeś. Nie wiedziałem że Gibraltar jest taki klimatyczny, poza tym myślałem że to mała górka, na którą wspina się tylko pieszo i że nic tam nie ma, a tu proszę nie wspomnę już o tych korytarzach, przypomniały mi się jaskinie w Monako, super. A tak apropos, małpy nie były nachalnie i agresywne? słyszałem że w wielu miejscach w Tajlandii są one wręcz natarczywe ( pytam z ciekawości), choć córka na pewno była zachwycona.

Jak tak patrzę na Waszą mapę to zaczynam się zastanawiać czy jak byliście już na tym etapie podróży mając tak napięty plan (byliście pewnie bardziej zmęczeni niż wypoczęci, ja przynajmniej tak mam, nigdy nie odpoczywam w podróży) to czy nie przerażał Was fakt że przed Wami droga powrotna. Ja tak miałem w Albanii, kiedy musiałem wracać tylko ok 5 godzin lub w Portugalii, dlatego tak stworzyłem plan żeby na kilka dni przed powrotem zbliżać się w okolice lotniska, tak że mieć nie więcej niż 3, 4 godziny drogi dziennie.

A czy w późniejszych latach wybieraliście się jeszcze gdzieś na tak dalekie trasy, poza Chorwacją oczywiście?
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

19
Witajcie,
... że to mała górka, na którą wspina się tylko pieszo
można wjechać samochodem. Wjechaliśmy parawie na szczyt. Nie mam zdjęć, ponieważ był tam wielki problem z parkowaniem. Zakazy, barierki itp. Nawracałem na jakimś wjeździe do parku, bo już inaczej nie dało rady. Potwornie stromo.
Rozsądnym miejscem na parking są okolice jaskini.
...przypomniały mi się jaskinie w Monako
w którym miejscu w Monaco są jaskinie? Kręciłem się tam ale jakoś to przegapiłem.

... małpy nie były nachalnie i agresywne?
;) były i to bardzo! Trzeba uważać na torebki, czy reklamówki itp.
Patrząc z drugiej strony - ludzie dają im cukierki, bułki i .... czasami piwo. Sam widziałem. Więc taki "trochę narąbany" makak zaczyna szaleć. Za dokarmianie można dostać mandat 500 Euro, ale jak widać ludzi to nie powstrzymuje.

... to czy nie przerażał Was fakt że przed Wami droga powrotna
zależy jak się do tego podejdzie. Jeśli wyjazd wakacyjny to przygoda, a podróż w jedną i drugą stronę w nią wliczamy to zmienia się nastawienie. Ważne aby podróży nie traktować jako część, którą trzeba "odbębnić" tylko czas w którym możemy coś poznać czy zobaczyć. Więc wracając zatrzymujemy się tu czy tam, coś kupujemy, jakieś pamiątki z trasy - np. wracajac teraz (2019) z Gargano zatrzymaliśmy się na stacji paliw w okolicy Chioggi i kupiliśmy maski wenckie.

... dlatego tak stworzyłem plan żeby na kilka dni przed powrotem zbliżać się w okolice lotniska
trudno mi się do tego odnieść, ponieważ nie latamy. Jeśli wiemy, że trasa ma np. 2500 km, to planuję gdzie się zatrzymamy na noc. Żartujemy czasami z tego co sobie zjemy wieczorem jak dojedziemy lub czy basen będzie jeszcze czynny itp. Po prostu podróż to dalsza część wakacji. Więc nigdzie się nikomu nie spieszy.

... czy w późniejszych latach wybieraliście się jeszcze gdzieś na tak dalekie trasy, poza Chorwacją
tak.
Może nie zupełnie aż tak dalekie, ponieważ Andaluzja jest daleko na zachodzie Europy. Miałem plan aby dojechać do Alexandrii przez Turcję, Cypr ale z uwagi na promy trochę za drogo to wychodziło. A później zaczeły się zamachy i tamat generalnie upadł. Grecja jest mocno w planach. Ale widzisz - teraz covid-19 namieszał i znów "pod górkę" z planowaniem.

... piękne widoki, wspomnienia znów na żywe
dziękuję również. Czasem wspomnienia dobrze nastrajają. Warto je mieć.

Re: Costa del Sol 2010/2011 + Morocco Tangier by Gracias

20
Jeśli chodzi o Monaco, to w tamtejszym ogrodzie botanicznym znajdują się jaskinie,

https://frenchriviera.travel/exotic-garden-cave-monaco/

Cudne miejsce, było fajną odskocznią od palącego słońca. Wracając to relacji, byliście może w Rondzie, przepiękne miejsce, szczególnie utkwiła mi w pamięci trasa, prowadząca pod sam most w Rondzie, było super.

Jeśli chodzi o Twój plan do podejrzewam że dalsza część relacji to będzie Maroko :) :)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Wróć do „Hiszpania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości

cron