Nieprzeczytane posty

Kuchnia indyjska

1
Co raz bardziej widoczna i popularna w naszym kraju jest kuchnia indyjska. Mogę polecić restaurację w Warszawie na ul. Francuskiej (nie pamiętam nazwy ale jest jedna). Niestety praktycznie wszystkie restauracje są dość drogie stąd moje pytanie czy robił ktoś "indyjczyka" w domu i gdzie najlepiej kupować składniki (wiadomo, że chodzi przede wszystkim o przyprawy)?

Re: Kuchnia indyjska

5
katio222, widzę, ze jesteś z Poznania. Wg mnie do Indii najbliżej jest kuchni serwowanej w Taj India na poznańskiej Malcie. Choć 100% indyjsko nei jest. Ale to raczej normalne, ze w danym kraju tak trochę pod lokalne gusta się gotuje.
Dobrego meksykanina nie jadłam niestety w naszym mieście, a szkoda...

Re: Kuchnia indyjska

8
Przez prawdziwego indyjskiego kucharza, ale jak dla mnie tylko w Europie ;) Jadąc do Indii strasznie się jarałam na ich kuchnię, że spróbuję tej oryginalnej w kraju pochodzenia ;-P Skończyło się po konkretnym zatruciu pokarmowym (chociaż mega uważaliśmy na wybieranie lokali) z konieczności na pizzy i lasagne, bo mój żołądek alergicznie reagował na wszelkie "perfumowane" potrawy :(
O moich podróżach: http://tamdaleko.pl/ (partner forum)

Re: Kuchnia indyjska

10
sanderson pisze: 26 cze 2019 10:31 Ja jestem miłośniczką kuchni indyjskiej i sobie obiecałam, że na 30 urodziny polecę do Indii spróbować wszystkiego co się da! :D to musi być wyborne jedzenie.
Mam podobnie, jak Sandra, uwazam, ze kuchnia indyjska jest mega. Nawet w mojej kuchni stosuje wiele indyjskich przypraw.

Smakowala mi rowniez kuchnia pakistanska i bengalska (Bangladesz).

BTW moje 30 urodziny spedzalem w Luxemburgu. :)
W zeszlym roku Sopot, a w tym roku na pokladzie First Class.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne kuchnie świata”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron