Nieprzeczytane posty

Re: Jaka jest według Was najlpesza kuchnia

2
Wydaje mi się, że większości Polaków najbardziej smakuje kuchnia śródziemnomorska. Ja uwielbiam ryby pod wszelką postacią (również zupy rybne) oraz ryż przyrządzany na różne sposoby i to wszystko doprawione na średnio ostro.
Ale generalnie to jest zupełnie indywidualna sprawa, każdy może mieć inny gust i smak. ;)

Re: Jaka jest według Was najlpesza kuchnia

4
Ja najbardziej lubię polską kuchnię, w której prawie zawsze wiem co jem. Prawie zawsze ? a właśnie, podróżując autokarem lub busem po Polsce (nie posiadam własnego samochodu), odwiedzam różne zakątki naszego pięknego kraju, a w nich rozkoszuję się lokalną kuchnią, która zachwyca swym bogactwem kolorów, smaków, aromatów. Niestety, bywa też tak, że w pięknych miastach, wśród cudownej przyrody znajduję miejsce z pozoru serwujące znakomite dania. Czar pryska, gdy w "pięknych okolicznościach przyrody" dostaję przypalony placek "po węgiersku". Cóż, może jedzenie nie zawsze dobre, ale podróż przez nasz kraj również syci zmysły i daje poczucie spełnienia :)

Re: Jaka jest według Was najlpesza kuchnia

6
Według mnie najlepszą kuchnią jest kuchnia włoska. I nie chodzi mi bynajmniej o pizzę, ale przede wszystkim makarony pod różną postacią. Ciekawa jest też kuchnia indyjska, zwłaszcza chlebki naan wypiekane w specjalnym piecu. Warto spróbować też słodkiego sosu chutney. Najważniejsze jednak w kuchni indyjskiej są przyprawy, które nadają niemalże każdej potrawie wyjątkowy smak.

Re: Jaka jest według Was najlpesza kuchnia

8
Chyba faktycznie kuchnia śródziemnomorska jest moją ulubioną: dużo w niej warzyw i ryb (w tej mojej wersji).
Bez makaronu długo nei ujadę ;)
Kuchnia polska mi wybitnie nie służy.
A wielkim rozczarowaniem była dla mnie kuchnia portugalska - dość podobna do polskiej w moim odczuciu. Spodziewałam się tysiąca przypraw i tygla smaków w ich kuchni, a tu nic z tego.

Re: Jaka jest według Was najlpesza kuchnia

10
Chyba z każdej kuchni można coś wyciągnąć dla siebie. Nie ma tak, że wszystko się podoba. Nam przypadła do gustu kuchnia gruzińska i azjatycka (szczególnie potrawy kuchni khmerskiej). Wszystkiego trzeba spróbować (no może niektórzy mają problem z robakami przyrządzanymi na różne sposoby w Azji), a jak nie posmakuje to przecież drugi raz nie będziemy tego jeść.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne kuchnie świata”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

cron