Nieprzeczytane posty

Kuchnia Australii

1
Kuchnia australijska jest połączeniem niemal wszystkich kuchni świata ze względu na to, że kontynent ten jest zamieszkały przez emigrantów z wielu krajów leżacych na pozostałych kontynentach z uwzględnieniem południowo-wschodniej Azji i południowej Europy. Coraz większy wpływ na serwowane w Australii dania ma również kuchnia polska dzięki naszym emigrantom, którzy coraz szerzej propagują tam nasze słynne pierogi czy bigos. Każdy turysta znajdzie tam coś dla siebie ponieważ dań tworzonych z wołowiny, wieprzowiny czy drobiu jest multum. Ja podam kilka przykładów dań charakterystycznych dla Australii przygotowywanych z mięs zwierząt zamieszkujących ten kraj będących ciekawym smakowo doświadczeniem dla przybysza np z Europy

Stek z krokodyla z owocem mango i pesto bazyliowym
krokodyl-z-pesto.jpg
krokodyl-z-pesto.jpg (31.36 KiB) Przejrzano 10944 razy
Marron-to słodkowodny skorupiak spokrewniony z naszym rakiem. Można go upiec lub ugotować. Po ugotowaniu przybiera on intensywnie czerwony kolor. W smaku bardo przypomina homara.
z7465104O.jpg
z7465104O.jpg (87.82 KiB) Przejrzano 10944 razy
W Australii słynącej z kangurów nie może na stołach zabraknąć dania sporządzonego z mięsa tego skaczącego torbacza. Poniżej stek z kangura
z7465158M.jpg
z7465158M.jpg (15.35 KiB) Przejrzano 10944 razy
Bardzo popularne są dania z wielu gatunków ryb. Najpopularniejszą i bardzo smaczną rybą jest barramudi przyrządzana na wiele sposobów-grillowana z cukinią i kolendrą lub duszona z trawą cytrynową
z7465297M.jpg
z7465297M.jpg (13.63 KiB) Przejrzano 10944 razy
Poniżej danie z grillowanego mięsa kangurzego z paluszkami z mięsa krokodyla
z7465308O.jpg
z7465308O.jpg (232.38 KiB) Przejrzano 10944 razy
I na koniec coś dla prawdziwych koneserów o wytrzymałych żołądkach. Jest to
Witchetty Grub-smakołyk Aborygenów, czyli larwa ćmy, którą można jeść na surowo, w zupie lub upieczoną.
z7465156M.jpg
z7465156M.jpg (19.11 KiB) Przejrzano 10941 razy
Życzę wszystkim smacznego.

Re: Kuchnia Australii

2
Mięso krokodyla przypomina mi kurczaka ;) więc pewnie mogłabym zjeść, ale za tego robaczka który jest na ostatnim zdjęciu podziękowała bym ;)

Nie wiem dlaczego ale kuchnia australijska kojarzyła mi się zawsze z fast food, a jednak jest inaczej. Teraz to już w ogóle myślę że kraj- ideał ;) piękny, ciepły i jeszcze różnorodne jedzenie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne kuchnie świata”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości