Nieprzeczytane posty

Knajpki węgierskie

1
Znacie jakieś ciekawe knajpki w Polsce, gdzie kuchnia węgierska jest naprawdę godna polecenia? Uwielbiam ostry smak i przy okazji sporo jeżdżę po naszym kraju, więc taka wiedza byłaby przydatna. Ostatnio na ten przykład zasmakowały mi potrawy w Karczmie przy Dworze w Jasionce obok Rzeszowa - fenomenalnie doprawione, wyraziste, głębokie w smaku. Zajawiłem się na taką kuchnię i poszukuję innych tego typu miejsc. Może mi pomożecie?

Re: Knajpki węgierskie

2
Polecam w Warszawie restauracje Borprince -> http://www.borpince.pl/
Bardzo fajna atmosfera, ciekawa lokalizacja - w starej kamienicy. No i jedzenie bardzo dobre, polecam szczególnie zupę gulaszową, jest podawana w bardzo fajny sposób.

W Zabrzu Restauracja i Balaton. Ma ona długoletnią tradycje sięgającą lat 70, zatem wystrojem dalej przypomina o czasach PRLu jednocześnie dania w niej podawane są dopracowywane od 30 lat!
http://www.balaton.zabrze.pl - tutaj znajdziesz kilka zdjęć i menu.

Re: Knajpki węgierskie

4
Niestety, niby u nas powinno być łatwo stworzyć dobrą węgierską knajpkę. Jednak w Polsce jakoś nie udało mi się trafić ta godną polecenia. Placki ziemniaczane są ich sztandarowym daniem, jednak osobiście oceniam je na 4,w pięciostopniowej skali.
Jakieś światełko w tunelu daje wspomniany wyżej Balaton z Krakowa, który istnieje od wieków i faktycznie wystrój rodem z epoki PRL. Chyba nic nie zmienili ;)

Re: Knajpki węgierskie

5
dokładnie wystrój jest nie za bardzo zachęcający ale knajpa broni się dobra kuchnią :) ale z drugiej strony - byłam kilka razy na Węgrzech i zdarzyło mi się tam w mniejszych miejscowościach (szczególnie jakiejś takiej małej wiosce przy Balatonie) być w restauracjach i też były tak staroświecko urządzone niektóre. Może oni mają taki styl :D
Jaki materac dla dziecka wybrać? - blog z poradami w wyborze materaców dla dzieci, par i singli :) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia węgierska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości