Nieprzeczytane posty

Re: Kuchnia Portugalska

2
Ryby... Portugalczycy lubują się w bacallao. Jest to solony i suszony dorsz, którego przed przyrządzeniem trzeba przez dobę moczyć, jak nasze śledzie. Potem robią z niego rozmaite zapiekanki, zazwyczaj z dodatkiem ziemniaków i jakichś masakrycznych ilości oleju. Może to jest i dobre, Makłowicz zachwalał w swoim programie. Ale apetycznie nie wyglądało...

Re: Kuchnia Portugalska

3
Spędziłam w Portugalii 2 miesiące i niesamowicie smakowały mi tam grilowane dorsze i inne rynki aczkolwiek inne ich tradycyjne dania jak czarna fasola czy czy bacallao i inne ciężkie sosy nie bardzo przypadły mi do gustu. Uwielbiam ich tradycyjny deser czyli Pastel de nata:D

Re: Kuchnia Portugalska

4
Kuchnia portugalska to przede wszystkim suszony dorsz bacalhau (czytaj "bakaljał"), przyrządzany na mnóstwo sposobów. Królują tu także świeże ryby i owoce morza.
Załączniki
grillowana dourada
grillowana dourada
dorada_01.jpg (97.36 KiB) Przejrzano 10487 razy

Re: Kuchnia Portugalska

5
Poza dorszem, o którym wspominacie (który dla mnie był przesolony :() dość znane są tripas i franchesina. Polecam na spróbowanie natomiast mi nie smakowało jakoś zbytnio. Portugalski deser Pastel de Nata za to był przesmaczny :)

Re: Kuchnia Portugalska

6
Ziemniaki jadają, wg mojej wiedzy w całkiem sporej ilości.
Piszesz o przesolonym dorszu - może taki egzemplarz Ci się trafił (dania) lub danie było nieumiejętnie przyrządzone?
Portugalską kuchnię kocham za dorsza, ryby wszelakie oraz owoce morza - duszone, grillowane, smażone, suszone..., za zupę caldo verde,

Re: Kuchnia Portugalska

7
Żeby poznać portugalską kuchnię można wybrać się na wycieczkę "Jedzą, piją, koniec świata!". Miał ktoś okazję spróbować Pastéis de Belém? Są to tradycyjne ciasteczka znane w Lizbonie ale i w całym państwie. Siostra przywiozła kiedyś, pycha:)

Re: Kuchnia Portugalska

9
timon pisze:Żeby poznać portugalską kuchnię można wybrać się na wycieczkę "Jedzą, piją, koniec świata!". Miał ktoś okazję spróbować Pastéis de Belém? Są to tradycyjne ciasteczka znane w Lizbonie ale i w całym państwie. Siostra przywiozła kiedyś, pycha:)
A co to za wycieczka jest? Brzmi bajecznie. :)

Re: Kuchnia Portugalska

10
przygoda z tradycyjną kuchnią Portugalii. Uczta dla podniebienia i oczu. Wspaniałe zabytki, ocean, plaże i pyszności. Podróż po Portugalii i zwiedzanie najciekawszych miejsc połączone z poznawaniem tajników przyrządzania lokalnych dań i słodyczy: od Algarve aż po północne rejony kraju i Porto. W programie doskonała zabawa podczas warsztatów i lekcji gotowania, a także degustacje win: Barranco Longo, Setúbal Moscatel, Aliança i Porto.

To info ze strony organizatora, czyli Itaki. Polecam jednak Portugalię samodzielnie. Bez sztywnych reguł, ram czasowych i co ważne taniej :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia portugalska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości