Nieprzeczytane posty

Moussaka

1
Daniem, które polubiłam będąc w Grecji jest Moussaka. Od czasu wyjazdu kilka razy w roku gości ona na naszym stole również z tego powodu, iż nie jest daniem skomplikowanym do przygotowania i w miarę szybkim i jest zazwyczaj chwalona przez gości. Niestety nie jest ona idealna i nigdy nie będzie, ponieważ i mięso i warzywa, a nawet przyprawy w naszym kraju są nieco inne w smaku niż w Grecji, ale powoli dochodzę do perfekcji i jestem w stanie niektóre przyprawy zastąpić innymi, albo też uzupełnić jakieś brakujące smaki innymi i Moussaka jest bliska ideału :)

Re: Moussaka

2
Pychota. Zwłaszcza jeżeli przyrządzona jest z baraniny. U nas nie wszyscy lubią to mięso i zastępują je wieprzowiną, ale to już nie to samo. A oryginalne greckie przyprawy można kupić w necie, podobnie jak liście winorośli na gołąbki. Też są przepyszne, przyrządza się je tak samo jak nasze z kapusty (można z ryżem lub bez, jak kto lubi). Mięso oczywiście jagnięce. Grecy podają do nich sos jogurtowy.

Re: Moussaka

4
I to właśnie jest najpiękniejsze, że każdy ma inny gust i inne kubki smakowe. :) Tess Jaka kuchnia Tobie najbardziej smakuje? A, czy w moussace jest jakiś składnik, którego nie lubisz. Może dlatego nie przepadasz za tym daniem? Ja nie za bardzo przepadam za greckimi tzatzikami i kebabami. Ale to wynika z tego, że ja ogólnie nie lubię kebabów, hamburgerów i im podobnych.

Re: Moussaka

8
Nam udało się spróbować Mussake w hotelu na Zakynthos gdzie "stacjnowaliśmy" w jakieś małej restauracji w Keri i już w Polsce w "restauracji greckiej". Albo kucharz w kraju miał kiepski dzień albo to tylko ściema z tą greckością. O dziwo najlepiej smakowałą nam Mussaka z hotelu w Argassi ... ta z Keri była już inna i mniej nam podeszła. To co jedliśmy w kraju chyba tylko stało obok Mussaki ;)
Pzdr. Horacy

Re: Moussaka

9
Właśnie wróciłem z Krety i jestem "na świeżo".
Moussaki próbowałem dwukrotnie - raz w hotelowej restauracji i nie podeszła mi w ogóle. Już nawet nie chciałem jej próbować po raz drugi, ale ponieważ mojej żonce zasmakowała to zamówiła po raz kilejny w restauracji Petrino w Kroustas. To była najlepsza rzecz jaką jadłem na Krecie. Potem, innego dnia wróciliśmy do tej restauracji i zjadłem całą porcję. Gościu prowadzący tawernę jest mistrzem patelni. Każda rzecz jaką tam próbowałem była przepyszna.

Re: Moussaka

10
Ja w Grecji jadłam typową pittę, ale niestety była paskudna. Smakowały mi tzatziki - delikatne połączenie ogórka z kremowymi sosami - mmmm pyszota :D U nas takich nie zrobisz, przyprawy nie te same
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia grecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości