Nieprzeczytane posty

Pasty

1
Dla mnie w kuchni włoskiej królują przede wszystkim wszelkiego rodzaju makarony. Czy ktoś z Was jadł może jakieś ciekawe danie w tym klimacie? Inne niż sztampową carbonarę czy bolognese ?

Re: Pasty

4
W pierwszej chwili jak zobaczyłam nazwę tematu to myślałam, że chodzi o innego rodzaju pasty ;) Swoją drogą nie miałam okazji jeść prawdziwego włoskiego dania z makaronu (te tworzone samodzielnie czy przygotowywane u nas w restauracjach chociaż smaczne to jednak nie w pełni pewnie oddają smak prawdziwych Włoch). A może jednak macie jakaś sprawdzoną włoską restaurację? ;)
Strona startowa dla Ciebie
http://www.startbook.com/

Re: Pasty

5
Na jakość dania z makaronem, ma tez duży wpływ sam makaron ;) Nie bez powodu włosi mają tak szeroki wybór makaronów :D
Ja uwielbiam spaghetti aglio, olio e peperoncino - czyli czosnek, olej i ostre papryczki. Prosta i idealna. Także pasta al bianco (oliwa z oliwek i grana padano) jest bardzo dobra. Pasta alla Norma jest prosta do przygotowania i bardzo efektowna.
Co do włoskich restauracji to najlepsze we Włoszech ;) u nas jeszcze nie spotkałam żadnej restauracji, która serwowałaby prawdziwie włoskie dania - no dobra, jedna, ale była prowadzona przez Włocha, niedaleko Prudnika :)
Jeżeli samy chcemy pobawić się w kucharza, to polecam zainwestować w Barillę - bez porównania z polskimi makaronami. Zazwyczaj kupuję ją w Kauflandzie, często jest w promocji i kosztuje dosłownie kilka groszy więcej niż makaron marki K-Classic ;)

Re: Pasty

7
Nie tylko pasy, generalnie króluje u nich mięsko, warzywa, oczywiście makaron i chleb. Widziałam jak jedna włoszka zajadała makaron z chlebem ... Bardzo mi smakują włoskie smaki, kiedyś próbowałam kiełbasy zakonserwowanej w smalcu z peperoni, ale dobre było

Re: Pasty

9
marta_zdyb pisze:Ja uwielbiam czarny makaron (barwiony atramentem kałamarnicy) z owocami morza ^^ Mogą być mule, krewetki albo ośmiorniczki, byle świeże :) No i cytrynka do tego...
Ja jakoś nie mogę się do owoców morza przekonać. Kiedyś próbowałam krewetek, ale nie było zbyt pozytywne doświadczenie. Może to była kwestia przyrządzenia - nie wiem. Ciekawi mnie jednak smak tego czarnego makaronu :D
Strona startowa dla Ciebie
http://www.startbook.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia Włoska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

cron