Nieprzeczytane posty

Re: Pasty

21
Masz rację. No ale przecież, jak ktoś kocha gotować to nie musi codziennie jeść makaronu. Jenak przecież czasem nie odmawiamy sobie lepszych rzeczy. W kuchni, podobnie, jak i w życiu nie można popadać w rutynę.

Ps. Nawet postawiłbym na butelkę wina, nie kieliszek :)

Re: Pasty

23
Nie wiem czy to jest typowe dla Włoch ale będąc tam jadłam makaron oblany oliwą z oliwek wymieszany z parmezanem, łososiem i suszonymi pomidorami. Niby proste - łatwe ale jakie dobre! Jednak w domu mi już takie nie wyszło jak tam, musieli mieć jakieś inne przyprawy w tej oliwie z oliwek niż ja mam tutaj...
Jaki materac dla dziecka wybrać? - blog z poradami w wyborze materaców dla dzieci, par i singli :) :)

Re: Pasty

24
poziomeczka pisze:Nie wiem czy to jest typowe dla Włoch ale będąc tam jadłam makaron oblany oliwą z oliwek wymieszany z parmezanem, łososiem i suszonymi pomidorami. Niby proste - łatwe ale jakie dobre! Jednak w domu mi już takie nie wyszło jak tam, musieli mieć jakieś inne przyprawy w tej oliwie z oliwek niż ja mam tutaj...
Poziomeczko, to może być nawet kwestia klimatu i otoczenia :)
Im prostsze danie, tym oczywiście smaczniejsze, ale także tym ważniejsza jakość makaronu. Wysokiej jakości oliwa jest ogromnie istotna. Może tu coś nei zagrało?

Re: Pasty

28
kochu pisze:Jeśli chce się zjeść pyszną włoską kuchnie to wiadomo - trzeba jechać do Italii!!! :)
Nie koniecznie do Italii, Szwajcaria jest przesiaknieta wloska kuchnia, np. w Zürichu jest masa prawdziwych wloskich restauracji. Poza tym istnieje jeszcze Szwajcaria wloskojezyczna, chyba najbardziej seksowna czesc Szwajcarii, gdzie mozna rowniez sprobowac dobrej kuchni.

Ciekawe, ze w Szwajcarii wloskie restauracje robia duzo lepsza Carbonare, niz w samych Wloszech.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!

Re: Pasty

29
rexxx pisze:Pasta pesto ;) najprostsze co może być.
Tak to prawda ja uwielbiam pesto i sam robie w domu.

Skladniki i moj przepis na Zielone Pesto z bazylii:

- swieze liscie bazylii
- orzeszki z pinii (moga byc orzechy nerkowe, ale nie wychodzi tak dobrze jak z pinii)
- kilka lyzek stolowych porzadnej oliwy o jakosci "Extra Vergine"
- kilka zabkow czosnku, tylko nie z Chin
- najlepiej swiezo zmielony pieprz
- ser Parmesan lub Pecorino
- niektorzy dodaja sol, a ja w mojej kuchni staram sie sol zastepowac ziolami

Miksuje wszystko razem na gladka mase i gotowe!

Ma wtedy zapach i taki wspanialy jasnozielony kolor, nie tak jak to ciemnozielone pesto, kupione w sklepach.

Podobno je sie tez i oczami. :)
W lodowce polezy co prawda do okolo 1 tyg. , ale jak zostanie i nie skonsumuje sie od razu, to mozna zamrozic w zamrazalce.

Smacznego!
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia Włoska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości

cron