Nieprzeczytane posty

Re: Pasty

12
Uwielbiam włoską kuchnię, pewnie dlatego że kocham jeść wszystkie mączne potrawy ;) Lubię także włoskie wina, ale zawsze zapominam zapisać nazwę gdy jakieś mi smakuje. Macie jakieś sprawdzone czerwone wina?

Re: Pasty

14
Jeśli chce się zjeść pyszną włoską kuchnie to wiadomo - trzeba jechać do Italii!!! :)

Ale w dzisiejszych czasach u nas w Polsce też nie ma już tak źle ;-) znajdzie się pare knajpek, gdzie zjemy naprawdę pyszną pizzę lub makaron. Fajne małe knajpki, w typowo włoskim stylu z kilkoma daniami, to jest to!

Zdecydowanie odpada pizzeria włoska, gdzie zjemy dosłownie WSZYSTKO! Od pizzy do kotleta schabowego i kebaba! Takie miejsca zdecydowanie odpadają!

Re: Pasty

15
Tak się zastanawiam jeżeli coś powstało gdzieś pierwszy raz nie znaczy że jest lepsze, ja tam lubię sam ugotować sobie makaronik z sosem (tworzonym za każdym razem inaczej) jadłem we Włoszech i wcale nie uważam żeby był lepszy.

Re: Pasty

16
rexxx pisze:Pasta pesto ;) najprostsze co może być.
A prawda jest taka, że dań z makaronem jest mnóstwo. Makaron ze szpinakiem + tarty ser, to jedno z najlepszych dań!
tu się nie zgodzę, ze najprostsze.
Za najprosztą pastę, jak Włochy długie i szerokie, uważa się aglio e olio :)

Re: Pasty

17
Ja właśnie wróciłem z Włoch, gdzie mieszkałem ostatnie dwa lata. Brakuje mi nie tylko słońca i wina, ale przede wszystkim włoskiego jedzenia. Kocham właśnie domowej roboty pizzę, pasty, a także dania z makaronami. Jak mi tego brakuje

Re: Pasty

18
A dokładnie – moim zdaniem makarony są podstawą włoskiej kuchni. Makaron, sosy, mięso, wino. Na szczęście jest teraz sporo miejsc, gdzie można takie tradycyjne rzeczy kupić. Zerknij sobie na takie makarony http://valori.pl/26-wszystkie-produkty - to jest zupełnie inne gotowanie. Może ukoi chociaż trochę Twoją tęsknotę

Re: Pasty

20
cóż, nie każdy ma możliwość kupienia świeżego włoskiego makaronu lub wydanie 15-20zł na paczkę.
Jednak to prawda:
b. ważna jest jakość makaronu oraz pozostałych składników. I najlepsze są wg mnie te najprostsze zestawienia - makaron z oliwą, czosnkiem, odrobiną chili i rukolą. Oczywiście te bezrybne makarony posypane parmezanem bądź grana padano....
no i kieliszek wina :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia Włoska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości

cron