Nieprzeczytane posty

Re: Spaghetti

11
calineczka pisze:Włosi też podobno przygotowują najlepsze na świecie spaghetti. Ja niestety nie mogę się z tym zgodzić. Jeszcze nie udało mi się zjeść smacznego spaghetti w tym kraju. Może dlatego, że wg Włochów makaron powinien być ugotowany al dente. Ja zdecydowanie wolę bardziej miękki. Jeśli chodzi o sosy, to też jakoś doprawiają je inaczej niż ja to lubię. Zdecydowanie wolę zjeść te potrawę gdziekolwiek indziej, ale nie we Włoszech.
To podobnie jak ja. W przeciwieństwie do pizzy makarony przyrządzane we Włoszech zdecydowanie mi nie wchodzą. Nie pasuje mi smak na wpół ugotowanego makaronu. Zbyt rozgotowany też nie jest dobry, ale jak sam sobie przyrządzam, to wiem kiedy przestać go gotować aby był dla mnie zjadliwy.

Re: Pizza włoska

12
Może ja podam własny przepis na ciasto? Najpierw przygotowuje roszczyn: drozdze, troche mleka, łyżka cukru, 2-3 łyżki mąki. Najlepiej w wysokim ale wąskim pojemniku krusze świeże drozdze z cukrem, dodaje ciepłe mleko i mieszam wszystko aż drozdze i cukier sie rozpuszcza, dodaje mąkę aby trochę zgestnialo. Całość zostawiam w ciepłym miejscu do wyrosniecia. W tym czasie do dużej miski wysypują mąkę, 0,4 kg szczupła soli, lyzka oliwy trochę suszonej bazyli. Kiedy rozszczyn po około 15-20 min jest już wyrosniety dodajemy go do mąki i wyrabiamy, jak ciasto jest za suche to możemy dodać mleko które nam zostało na wyrobienie roszczynu. Ciasto powinno być elastyczne i jednolite. Odstawiam w ciepłe miejsce np: pod pościel albo grzejniki kiedy mamy zimę. Gdy ciasto podwoi swoją objętość możemy podzielić na mniejsze 2-3 porcje, i wyrabiamy każdy na cienkie placki jak na pierogi. A reszta według uznania....mi najbardziej smakuje 4 sery i do tego kapary, ciasto możemy przechowywać w lodówce szczelnie zawiniete, kilka dni....góra 3 smacznego
http://www.podrozzplecakiem.blogspot.com subiektywne spojrzenie z miejsc gdzie byliśmy

Re: Pizza włoska

13
Moim zdaniem sukces włoskiej pizzy nie leży wcale w mozarelli ani w pomidorach a w cieście. Nie jest drożdżowe tylko takie jakieś płaskie, super wypieczone, super cienkie. Wydaje mi się, że jest tylko z wody, mąki i oliwy. No i dodatkowo oni każdą pizzę polewają oliwą z oliwy :) jestem wielkim fanem :) Na nartach zawsze jem przynajmniej 4 razy w czasie tygodniowego wyjazdu :P

Re: Pizza włoska

14
matthew77 pisze: Nie jest drożdżowe tylko takie jakieś płaskie, super wypieczone, super cienkie.
A w czym drożdże przeszkadzają aby ciasto było płaskie?? Co kraj to obyczaj. W Polsce masz pizze na cieście 5cm a gdzie indziej masz płaskie, super cienkie. Zakręć sobie ciastem do pierogów tak samo jak ciastem do pizzy i powiedz czy efekt był taki sam??

Re: Pizza włoska

16
W pizzy ważne jest ciasto, które w sumie jest podstawą tego dania. No i dodatki - nie powinno się z nimi przesadzać. Im jest ich więcej, tym dla pizzy gorzej. Wg mnei nejlepsze są te z dwoma, góra trzema dodatkami.
Ciasto oczywiście jest drożdżowe, ale istotna jest jego grubość. Lepsze cienkie, niż grube, puchate. Wówczas to nie pizza, a jakiś placek drożdżowy ;)
Aby uzyskać fajne ciasto, dobrze jest dodać do mąki zwykłej, drochę semoliny z pszenicy durum (nie za dużo jednak, bo ciasto wyjdzie za twarde). W przypadku braku semoliny można poratowac otrębami żytnimy. Znam osoby, które skusiły się na dodanie maki kukurydzianej, lecz nei okazało się to dobrym wyborem.

Re: Pizza włoska

17
mmmm włoska pizza.... ślinka cieknie :) najlepszą jadłam w Mirano koło Wenecji - wielka na super cienkim wypieczonym cieście.... ehhh :)
bardzo dobrą pizzę jadłam też we Wrocławiu w Zielonym Kogucie - pizza na ciemnym cieście chlebowym - niestety knajpkę zamknięto bo budynek wykupiono i jest w remoncie... pozostały pyszne wspomnienia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia Włoska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości