Nieprzeczytane posty

Re: Żabie Udka

12
Z tymi ślimakami o których ktoś wspominał przypomniała mi się pewna historia. Znajomego swojego czasu ktoś nimi poczęstował, ale wyglądały trochę jak takie małe grzybki i on niczego nieświadomy zjadł. Z drugiej strony mówił, że były całkiem smaczne chociaż nieco się zdziwił jak mu powiedzieli co jadł :D
Strona startowa dla Ciebie
http://www.startbook.com/

Re: Żabie Udka

13
Ślimaki można samemu przygotować w domu :) Co prawda we Francji ich nie jadłam, ale także we Włoszech północnych ślimaki i żabie udka nie są niczym dziwnym na talerzach ;)
Ślimaki zbiera się, a potem na kilka dni umieszcza w pudełku z mąką/otrębami - dzięki temu czyszczą się one, po prostu kiedy zaczynają wydalać mąkę/otręby znaczy, że są gotowe do spożycia. Na chwilę wrzuca się je do wrzątku, wyjmuje, a potem widelcem wydłubuje ze skorupki i kontynuuje się przygotowania.
Co do żab to wujek mojego męża jadał je namiętnie, mieszka w górach, więc niedaleko domu miał potoczek, gdzie dużo tych żab bywało. Łapał je (ustawiał też jakieś pułapki chyba) a w międzyczasie co złapał to trzymał w ogrodzeniu w garażu :D a jak ich nałapał jakieś 50 - 100 to żabki szły na rzeź i na talerze ;)

Re: Żabie Udka

15
A ja odwrotnie! Ślimaki lubię zwłaszcza dobrze przyrządzone na tłuszczu z czosnkiem, smakują trochę podobnie jak grzybki. A żabie udka raz spróbowałem i... niedobrze mi się zrobiło.. :roll:

Re: Żabie Udka

18
najlepsze udka duszone na maśle z dodatkiem natki pietruszki.
W Polsce dostaniesz w restauracjach z kuchnią francuską. Widziałam w marketach, delikatesach żabie udka w puszce - nie próbowałam, bo sądzę, że to żadna rewelacja takie udka z blachy ;)
Zaś ślimaki na francuskie stoły trafiają b. często z ...Polski :)
W googlach znajdziesz polskich producentów oferujących ślimaki w sprzedaży internetowej.

Re: Żabie Udka

20
To jest takie śmieszne, że wchodzę na forum pt. Kuchnia francuska i czytam wątek o żabich udkach. A przecież francuska kuchnia jest taka super i jest w niej tyle innych pyszności. Dla mnie kuchnia francuska kojarzy się z tartami (wolę te na słodko niż wytrawne) - najbardziej lubię normandzki flan z gruszkami, mniam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia francuska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości