Nieprzeczytane posty

Re: Paella

17
Najlepsza paellę jadłam na Majorce, ale była to pierwsza prawdziwa paella w moim życiu i byłam oczarowana! Może przez to, że była pierwsza tak utkwiła mi w pamięci! :-) Pamiętam, że popijałam do tego hiszpańska zimną sangrię. Mniam, niebo w gębie!
Gdziekolwiek jestem, zawsze staram się jeść tam gdzie jest najmniej turystów, w malutkich przytulnych, nie komercyjnych knajpkach. Zawsze wybieram zatem nie restauracje zaraz przy pierwszej linii do plaży. lecz trochę bardziej oddalone. Moim zdaniem i smakuje to znacznie lepiej i jest o wiele taniej i ma się również szansę poznać bliżej Hiszpanów.

Re: Paella

18
Ja Paellę jadłem pierwszy raz podczas wizyty w Hiszpanii. Był to mój pierwszy raz kiedy miałem okazję spróbować owoców morza.

Ostatnio postanowiłem zrobić Paellę, miałem pewne obawy ponieważ asem w kuchni raczej nie jestem. Długo się do niej zbierałem, ale ostatecznie bardzo wypaliła. Robiłem paellę już kilka razy i generalnie myślę, że ta potrawa wejdzie do kanonu dań, które umiem przygotowywać i to robię.

W Paelli fajne jest to, że każda smakuje trochę inaczej, nie ma jednego przepisu czy jednej właściwej paelli co zostawia duże pole do popisu i eksperymentowania.

Re: Paella

19
Oj Paella jest obowiązkowa jeśli jest się w Hiszpanii. To tak jak pizza czy makaron we Włoszech, schabowy w Polsce, czy Musaka w Grecji. MI w Hiszpanii jeszcze bardzo smakowało gazpacho :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia hiszpańska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości