Nieprzeczytane posty

Re: NIESMIERTELNE TAPAS

23
Ja będąc w Hiszpanii żywię się głównie tapasami. Z piwkiem oczywiście :) W Andaluzji są przepyszne tapas z tuńczyka, oprócz standardowych przekąsek typu ensaladilla rusa, pinchitos, carne del toro itp.
Wystarczy zamówić 3-4 takie tapaski i posiłek załatwiony :)

Re: NIESMIERTELNE TAPAS

25
Tapasy to wyjątkowo smaczna przystawka, wyjątkowa bo może się składać się z różnych innych przysmaków. Te zimne propozycje to oliwki, sery natomiast gorące propozycje to np: smażone kałamarnice lub coś mniej wyrafinowano np: ziemniaki smażone z sosami lub różne rodzaje serów. Często można także spotkać Omułki na parze, koniecznie z cytryną oraz pomidor i chleb oczywiście. A jeśli już pieczywo do obowiązkowo z czosnkiem i solą, choć do tego duetu dodaje się także wędlinę.

Warto także dodać że Hiszpania to nie tylko Tapas, mamy przecież także np: Paellę, więcej o tym daniu poczytacie w temacie poniżej:

https://podroze-forum.pl/viewtopic.php?f=856&t=7023

Re: NIESMIERTELNE TAPAS

26
Jadlem tapas, sa pyszne, ale trzeba dodac ze w róznych miejscach róznie smakuja. Róznica moze byc w danym kraju, okolicy a nawet restauracji czy barze, dlatego warto poczytac o miejscach, zanim gdzies sie wybierzemy. Ja zawsze mam gotowa liste miejs gdzie i co zjesc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia hiszpańska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości