Nieprzeczytane posty

Re: Kuchnia Polska

71
Witam serdecznie wszystkich! Chętnie dowiedziałabym się coś na temat kuchni staropolskiej, a dokładniej na temat różnorodności kuchni z rejonu małopolski:) oczywiście jako dawniej znana Galicja jednoczyła rożne nacje i interesuje mnie wpływ tych różnych kultur na obecną kuchnie polską:)

Re: Kuchnia Polska

76
Najlepsze to są pierogi tzw. podlaskie! Z farszem z tartych ziemniaków (takich jak na placki ziemniaczane), zasmażanym na patelni z cebulką i skwarkami. Jak ktoś jeszcze nie jadł, to polecam :) Najlepsze są w okolicach Węgów-Sokołów Podlaski :)

Re: Kuchnia Polska

77
Mam znajomą z Węgrowa i nie dość, że tam mają bardzo dobre pierożki to jeszcze tam w okolicach mają bardzo dobre wyroby te od szynki czyli z Sokołowa Podlaskiego. Bardzo mi smakują :) Teraz na majówkę po prostu robię sobie właśnie bigos i zobaczę co z tego wszystkiego wyjdzie, dużo gości u mnie będzie to myślę, że się najemy.

Re: Kuchnia Polska

80
Jako że pochodzę z małopolskiego, dodam: żurek po krakowsku :D no i oczywiście bigos oraz nieśmiertelny schabowy z ziemniakami i kapustą :p a jakby obcokrajowiec chciał wiedzieć,co na grilla wrzucić, polecam polskie specjalności: karkówka, kiełbasa z cebulką, no i żeby zdrowiej było - jakaś sałatka

Wróć do „Kuchnia polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

cron