Nieprzeczytane posty

Re: Kuchnia Polska

52
Niestety ale nasza kuchnia polska to właśnie nie tylko zupy, które jemy na co dzień np. pomidorowa i pierogi i takie tam to właśnie dużo dziczyzny szkoda ze ze względu na drożyznę nie możemy jej jeść a tka w ogóle to słyszałam o kilku blogerkach kulinarnych, które realizują przepisy swoich pra babć gdzie sa przepisy typowo staropolskie np.na tort z 60 jaj !

Re: Kuchnia Polska

53
Szajba pisze:Niestety ale nasza kuchnia polska to właśnie nie tylko zupy, które jemy na co dzień np. pomidorowa i pierogi i takie tam to właśnie dużo dziczyzny szkoda ze ze względu na drożyznę nie możemy jej jeść a tka w ogóle to słyszałam o kilku blogerkach kulinarnych, które realizują przepisy swoich pra babć gdzie sa przepisy typowo staropolskie np.na tort z 60 jaj !
Czasami przeglądam blogi kulinarne żeby nasycić oczy (bo z gotowaniem to u mnie średnio), ale chyba nie trafiłam jeszcze na taki gdzie stawiano by na stare, rodzinne przepisy. Czuję się zaciekawiona, chyba poszukam tego typu stron ;)
Strona startowa dla Ciebie
http://www.startbook.com/

Re: Kuchnia Polska

54
Polska kuchnia jest świetna, tylko trzeba sięgnąć po dania regionalne. Ja pochodzę z Wielkopolski i u nas jest kilka dań których pewnie większość z Was nie zna. Parzybroda to świetna zupa, kluchy na łachu - czyli pyzy, pyry z gzikiem, kluski łyżką kładzione, polewka - zupa z maślanki, rogale świętomarcińskie, plendze , zupa - ślepe ryby... A przecież to tylko Wielkopolska!

Re: Kuchnia Polska

60
Kuchni polska, a nadchodzące święta :?:

Jakie potrawy, typowo polskie szykujecie :?:

U mnie tradycja, karpik w różnej postaci (po żydowsku, lekko na słodko-ostro, smażony, w galarecie), uszka do barszczyku, pierogi z grzybami (w tym roku z prawdziwkami), kapusta, makiełki (nie jadam) ...
Sernik i jakieś inne ciasto.
Święta - wędliny, tylko mojej roboty, już się peklują od kilku dni. Pasztet od teściowej. Wiele innych polskich smakołyków, żadnej potrawy nie związanej z naszymi stronami.
Kto zje :?: :shock:

Wróć do „Kuchnia polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości