Nieprzeczytane posty

Re: Kuchnia Chińska/Wietnamska itp :D

13
Spróbowałem kiedyś w Chinach takie karaluchy (czy też podobne stworki) gotowane w oleju, były tłuste i o mdłym smaku, bardzo niesmaczne :( . Jadłem też świerszcze przyrządzone w jakiejś słodkiej polewie czy też karmelu. Były trochę lepsze bo przynajmniej słodkie ale też nie dla mnie. Natomiast nawet smakowały mi jakieś malutkie owady (nie mam pojęcia jakie) wysmażone na wiórki, przyrządzone na słono i podawane tak jak u nas na party podaje się słone paluszki czy orzeszki. :D

Re: Kuchnia Chińska/Wietnamska itp :D

15
Czytałem, że to co uważamy w Polsce za kuchnię chińską to tak naprawdę "przystosowana do europejskich podniebień i dostępności produktów wariacja na temat kuchni wietnamskiej". Nie znam zbyt dobrze obu kuchni, więc trudno mi się w tej kwestii wypowiedzieć, ale pytam amatorów dań made in China and Vietnam: zgadzacie się z tym stwierdzeniem?

Re: Kuchnia Chińska/Wietnamska itp :D

16
@globus: W dużej mierze można się z tym zgodzić... "Chińszczyzna" serwowana w Polsce bliższa jest kuchni wietnamskiej, chyba za sprawą tego, że u nas to jednak w większości Wietnamczycy otwierają i pracują w lokalach serwujących azjatyckie jedzenie. Warto też pamiętać, że kuchnia wietnamska jest bardzo zbliżona do kuchni chińskiej ;)

Re: Kuchnia Chińska/Wietnamska itp :D

19
No właśnie - takie źródło białka jak karaluchy czy innego typu robaczki zostawiliśmy w spokoju, za to chętnie spożywamy dania, które są nam w jakiś sposób bliższe - np. sajgonki (ostatecznie to też pierogi) czy makarony (choć w dawnej Polsce na stołach królowały kasze to dziś jednak bardzo chętnie sięgamy po makaron). Podobny mechanizm działa oczywiście nie tylko w przypadku kuchni chińskiej czy wietnamskiej....
głosowy przewodnik turystyczny: http://www.touristnavi.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia azjatycka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości